reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek kulinarny - nasze przepisy

FAWORKI.....
2 szklanki mąki
4 żółtka
3/4 szklanki śmietany (gęstej)
1 łyżeczka octu
sól do smaku
cukier puder do posypania
tłuszcz do smażenia

Do mąki dodać sól , żółtka , ocet , śmietanę i zagnieść ciasto . Ciasto zbijać wałkiem przez kilka minut ,następnie bardzo cienko rozwałkować . Powycinać ciasto i zrobić faworki następnie rozgrzać olej w garnku , smażyć na głębokim tłuszczu z obu stron . Oczywiście posypać cukrem pudrem , tylko jak troszkę ostygną .


i jeszcze dla odchudzających

PĄCZKI DUKANA...
Składniki (na 1 pączka):​

  • 1 jajko (na jednego pączka zużyjemy połowę)
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • 1 łyżeczka maizeny
  • 1 łyżka otrębów owsianych
  • 1 łyżeczka otrębów pszennych
  • 2 łyżki mleka w proszku
  • 3 łyżki jogurtu
  • przyprawy według uznania (cynamon, kakao, aromat)
  • słodzik według uznania

Do miski wbijamy jajko i roztrzepujemy je. Następnie połowę z tego odlewamy (będzie nam potrzebna jedynie taka mała ilość na jednego pączka). Dodajemy łyżkę jogurtu, otręby, maizenę, proszek do pieczenia, łyżkę mleka w proszku oraz słodzik. Jeżeli chcemy uzyskać pączka „jasnego”- możemy dodać odrobinę cynamonu, większą ilość mleka w proszku, bądź jakiegoś aromatu; jeżeli chcemy uzyskać pączka ciemnego- dodajemy łyżkę kakaa, cynamon oraz odrobinę gałki muszkatołowej; w przypadku pączka piernikowego- dodajemy łyżkę przyprawy do piernika. Całość mieszamy i połowę z tej masy wlewamy do filiżanki, po czym wkładamy do mikrofalówki na minutę. Po tym czasie wyjmujemy filiżankę i „wydrążamy” środek (tak, aby na samym spodzie zostało trochę ciasta, i dookoła też. Robimy, że tak to określę, dziurę). Dajemy do niej ok. łyżeczkę jogurtu, lub łyżeczkę zblendowanych owoców ze słodzikiem (dla fazy III). Zalewamy to pozostałą masą i wstawiamy na co najmniej 4 minuty z powrotem do mikrofalówki. Następnie nożem lekko „dociskamy” do środka jeden bok ciasta, równocześnie odwracając filiżankę- pączek powinien sam wylecieć. Jeżeli dodaliśmy jogurt, to musimy przekroić pączka poziomo do połowy. W środku powinna być „wolna przestrzeń”, do której (uważając, aby nie rozerwać pączka) wlewamy 1-2 łyżki jogurtu owocowego lub zwykłego ze słodzikiem, kakaem, albo aromatem. Następnie do drobnego sitka wsypujemy 1 łyżeczkę mleka w proszku i oprószamy nim wierzch pączka.
Smacznego!



ja robiłam te, nie odciałąm sera ,ani nie zmieliłam i wyszły bardziej jak bułeczki serowe,najlepszy był by serek homo moim zdaniem
PĄCZKI DUKANA

  • 200 gram odciśniętego!! twarogu (ja odciskam chusteczko-ręczniczkami)
  • 75 g jogurtu naturalnego (czyli pół z kubka 150g)
  • 2 łyżki mleka w proszku (białko 3,0; węgle 4,7; tłuszcz 0,1)
  • 2 łyżki skrobi lub budyniu
  • 6 łyżek otrębów NIE mielonych (4+2)
  • słodzik
  • aromat waniliowy
  • 3 małe jajka lub 2 jeśli duże
  • łyżeczka proszku do pieczenia
  • marmolada różana (DUKANOWA)
  • polewa/lukier
Wychodzi 9 sztuk na 1 dzień :)
Zmiksować wszystko prócz białek, które należy ubić i delikatnie wymieszać z masą.
Nakładać po 1 łyżce do foremek wyłożonych papilotkami jeśli nie mamy silikonowych. Najlepszy rozmiar papilotek to średnica dna 4 cm lub 4,5 cm, bo im szersze, tym płaskie.
Piec 30-35 minut w temp. 160-180 stopni (w zależności od piekarnika). Po wyjęciu nadziewać marmoladą i polukrować :) Ja nabijałam od góry marmoladę bo nie chciałam wyjmować z papierka ale można odwinąć z boku i nabić bokiem lub zdjąć papierek i nabić od spodu.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Właśnie skończyłam smarować masa maślaną mój torcik-księżniczka. Jutro będę obkładać masą cukrową. Na razie wygląda tak:
 

Załączniki

  • DSC09660.jpg
    DSC09660.jpg
    23,3 KB · Wyświetleń: 150
  • DSC09661.jpg
    DSC09661.jpg
    15 KB · Wyświetleń: 149
A oto efekt końcowy - nie chwaląc się - był pyszny :)
 

Załączniki

  • DSC09671.jpg
    DSC09671.jpg
    12,3 KB · Wyświetleń: 139
  • DSC09669.jpg
    DSC09669.jpg
    13,2 KB · Wyświetleń: 148
  • DSC09672.jpg
    DSC09672.jpg
    17,3 KB · Wyświetleń: 146
Zadowolona, ale była tak przejęta oczekiwaniem na koleżanki, że nie było jakiegoś ogromnego "WOW"... koleżanki podchodziły i łapały lalkę za ręce. Podobał się najbardziej mamusiom :-D
 
reklama
Do góry