reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek kulinarny - nasze przepisy

reklama
kobitki ratujcie, koleś z allegro mnie chyba wyrolował, bo prawie 2 tygodnie czekam na barwniki w proszku ( w mieście nigdzie kupić nie mogę) a chciałam ten tort elmo Julce zrobić. Czym jeszcze można zabarwić krem?? kupiłam z oetkera waniliowy i chciałam dodać ten barwnik w proszku. A czytałam gdzieś że można to samo uzyskać dodając proszek kisiel/budyń/galaretkę. Czy któraś już to robiła? pomóżcie ... :)
 
Ja znam kilka sposobów::sorry2:
Rozumiem, że chodzi o otrzymanie koloru czerwonego.

-Koncentrat soku buraczanego - ale znajdz taki bez przypraw. Ew. zetrzyj buraki
sama, wyciśnij sok .:tak:

-Krem do tortu farbuje również sok do wody np. malinowy:tak:

-Dodanie dużej ilości lub prawie samych truskawek, może pomóc. :tak:
Problem w tym, że coraz więcej jest alergików na truskawki .:sorry2:
 
To teraz możesz piec różnokolorowe cudeńka :-) A kiedy wyprawiasz urodzinki? W tą sobotę? Koniecznie pochwal się torcikiem :tak:

Ja na niedzielę robię Tort Barbie, więc też już szukam pomysłów
 
Tak Kamcia w sobotę, bo inaczej w terminie urodzin Julki nie byłoby moich rodziców oraz sióstr a ja bardzo chcę żeby byli.
No i mam pytanie do Ciebie: pewnie pomyślisz że jestem jakaś tępa :D ale jak taki kisiel dodać do kremu? sam proszek to przecież surowa mąka. Więc co, zrobić ten kisiel, ostudzić i dodać do masy i zmiksować? Cieszę się że mam barwniki, ale na przyszłość z ciekawości pytam :)
 
reklama
Ja też miałam barwniki i ostatecznie ich nie użyłam, jedynie ten o smaku coli, dodałam do białej masy i wygniotłam (potrzebowałam małą ilość na wąsy i uszy) Ja osobiście dawałabym suchy proszek (kisiel) ale właściwie to masz racje że to mąka no i juz sama nie wiem :baffled: Też się zastanawiałam jaki będzie z tego efekt więc wolałam zamówić barwniki :tak:
Olcia robiła masę cukrową z kisielkiem, może ona by wiedziała jak to dodać do kremu
 
Do góry