reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek zakupowy + wózki + wyprawka i torba

jakieś pół roku temu może dawniej jak byłam z Kubą u ortopedy to też powiedział, że ma krzywe nogi, dokładnie jak się to nazywa to nie pamiętam, ale nie kazał kupować żadnych butów, tylko czekać, bo zazwyczaj to mija z wiekiem, ale nawet jakby kazał kupić to bym tego nie zrobiła, uważam że za wcześnie na takie obuwie ale każdy zrobi jak uważa :)
 
reklama
Hej, nie chce się wtrącać, ale stopy płasko-koślawe są FIZJOLOGIĄ do 3 roku życia, tak samo jak koslawe kolana. Jeżeli po 3 roku życia stan się nie zmieni dopiero powinno stosować się wkładki do butów i ćwiczenia.

Ja z punktu fizjoterapeutycznego stawiałabym najpierw na wkładki jeśli już coś, ale wiem,że w tej kwestii są dwie szkoły.

To tyle z mojej strony :)

Bardzo dobrze, że się "wtrącasz" :) ja też słyszałam, zę to fizjologiczne, dlatego lekarz powiedział, ze jeszcze nie potrzeba dawać wkładek, tylko na razie kupić buciki, aby nóżka sama pracowała, a na wkładki jeszcze będzie jakby co czas
polecił nam kupno bucików tego typu
BUCIKI ORTOPEDYCZNE - DANIEL - ROZMIAR 17cm/25 (1529033480) - Aukcje internetowe Allegro

dlatego pytałam jakiej firmy najlepiej :)
 
jakieś pół roku temu może dawniej jak byłam z Kubą u ortopedy to też powiedział, że ma krzywe nogi, dokładnie jak się to nazywa to nie pamiętam, ale nie kazał kupować żadnych butów, tylko czekać, bo zazwyczaj to mija z wiekiem, ale nawet jakby kazał kupić to bym tego nie zrobiła, uważam że za wcześnie na takie obuwie ale każdy zrobi jak uważa :)


jak byłam po roczku na kontroli, jak już mała chodziła, to lekarz ortopeda powiedział, ze krzywo stawia nóżki, ale że jeszcze za wcześnie, jeżeli po 2 roczku dalej będzie to samo, trzeba będzie wtedy działać. teraz byłam u innego ortopedy, który powiedział, zę musimy kupić takie buciki jak wyżej wkleiłam link. ortopeda powiedział, ze maja taka zalete ze paluszki w nich bardziej pracują cwicząc stopę.
 
u nas tez była stwierdzona płaskokoślawość pół roku temu, po świętach mamy kolejną wizytę, zobaczę co powie rehabilitantka do której idziemy, ale butów nie kupowałam specjalnych na razie
 
carolin- fizjoterapeutyczne podejście jest takie: najpierw wkładki potem buty. Bo jak jest noga w normalnym bucie z władką-to wtedy stopa pracuje, a specjalistyczne butki są po to, że kiedy wkładka nie działa i mimo niej dziecko stawia koslawo nóżki, to wkłada się własnie w takie sztywne buty, aby zabezpieczyć nogi przed postępowaniem koślawości, rozumiesz??? bo trochę zagmatwałam :) i podkreślam, że jest to opinia fizjoterapeutyczna a nie ortopedyczna. Pradwa jest taka, że ortopedzi (większość) nie zwracają uwagi na to co mówią fizjoterapeuci...niestety. Wszystkie stopy wkładaliby w buty ortopedyczne, wszystkie Achillesy podcinali, robili operacje na kręgosłup przy dyskopatiach ( a czasami wystarczą ćw. metodą McKenzi) ...no tak to juz w Polsce jest, że lekarz to BÓG I CAR i z jego opinią się nie dyskutuje.

Szymonowe stopy też są płaskie i prawa nóżka leci mu w koślawość i ma koślawe kolana, ale oboje z mężem (też fizjoterapeuta) nie panikujemy i na pewno nie wsadzimy mu nóg w buty ortopedyczne!

Nie chcę być źle zrozumiana, nie widziałam stóp Waszych dzieci, może rzeczywiście są podstawy do tego, żeby twierdzić, że to na pewno będzie koślawość-dlatego niech każdy decyduje sam. NATOMIAST ja chciałam tylko pokazać nasze spojrzenie na problem.
 
Atsonia fajnie że się tak znasz i wiesz co robić, szkoda ze nie widzisz stóp Filipa, chciałabym usłyszeć Twoją opinię :tak: trudno jest decydować jak się człowiek nie zna
 
Iśku-gdybym nie pracowała w Pediatrycznym Centrum Rehabilitacji to bym słówkiem nie pisnęła, bo wyznaję zasadę, że jak ktoś jest od wszystkiego to jest do niczego. Teraz pracuję na oddziale neurologicznym więc blizszym dla mnie tematem są udary mózgu, uszkodzenia rdzenia kręgowego, porażenia nerwów...itp, itd. Zawsze Wam mówiłam, że jak coś to proszę (jak to się mówi) WALIĆ JAK W DYM :)
 
Atsoniu Caroliny przeciez napisala, że lekarz zalecił kupic zwykłe buty z wkładka takie gotowe juz, a nie te rehabilitacyjne :-) czy tez te plaskie (jak ja to mowie z miejscem na wkladke) przynajmniej ja tak zrozumaialam , a w tym sklepie ortopedycznym ktory jej polecilam zaopatruja sie tez dzieci ze zdrowymi nozkami :-) wazne by bucik oddychal i mial wyprofilowana wkladke :-)


a tak poza tym zakupowo...dzisiaj bylo wielkie otrwacie galerii handlowej w miescie moich rodzicow, bardzo przypomina mi Arkladie z zewnatrz...niesamowite bo pod jednym dachem mieszcza sie sami giganci sieciowek z wyjatkiem nexta i clarksa...niestety.... w kazdym razie fajna sprawa bo wszytsko pod jednym dachem....nawet w stolicy tego nie mam musze w pare miejsc jezdzic zeby odwiedzic niektore sklepy..... mam nadzieje, ze utrzymaja sie i nie znikna tak szybko..
w weekend pozwiedzam ;-)
 
reklama
my od dawna uzywamy body carters`a i jest dokladnie takie na ile miesiecy pisze, tylko ze wiesz moja Nadia z tych wiekszych dzieci, na nia body na 24 m-ce sa na styk juz.
 
Do góry