reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wcześniaki z 34 tc

wiiisienka93

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Czerwiec 2017
Postów
18
Witam mamusie wcześniaków.
Szukam duchowego wsparcia;)
Zostałam mamusią tydzień temu, moj synek urodził sie w 33+3 tc. Ważył 2170 i 47cm.Ogólny stan jest dobry nic mu nie dolega juz teraz antybiotyk ma odstawiony bo miał zapalenie płuc. Leżymy tydzień w szpitalu aczkolwiek tak jak mówię pod nic nie jest podłączony ani nic. Miałam nadzieję na wyjście ze szpitala po tygodniu, ale pojawił się problem. Otóż pije mleko z butelki, ale niestety nie dopija swojej porcji. Bez problemu wypija 25ml a powinien 30-40. W związku z tym traci na wadze.. Założyli mu dziś sondę do noska która idzie do żołądka. Podczas karmienia wypija 25ml a reszte my wlewam do sondy. Jaki moze byc powód tego, ze nie dopija? Od lekarza usłyszałam ze wcześniaki tak maja.. Co moze dac ta sonda?
 
reklama
Kochana myślę że to konsekwencja nie w pełni rozwiniętego układu pokarmowego... zbyt mało rozciągnięte go żołądka lub po prostu maluch jest jeszcze słaby zwłaszcza po chorobie i nie ma siły tak długo ciągnąć...
Ja urodziłam w terminie córkę nie wiele większą od twojego synka... byłam tym bardzo przestraszona i zmartwiona... bardzo się bałam... na szczęście córka urodziła się zdrowa i po 6 tyg dogonila rówieśnikow... w tej chwili ma 2 lata i jest duża dziewczynka ponad 100 centylem... zaczęła chodzić jak miała 9 miesięcy... mówić całymi zdaniami kolo 18 miesiąca... jest zwinna sprytna i dużo mądrzejsza od większości rówieśnikow.
Dlatego wiem ze najważniejsze że synek jest zdrowy... jedzonko z sondy wzmocni go doda mu sił a ty za rok nie będziesz już o tym pamiętać...
 
Jak Tobie pomóc niestety tego nie wiem. Ale powiem ci że mój mąż urodził się w 27 tygodniu ciąży i początkowo ważył 1800g potem tracił na wadze do 1500g. Znam to z opowieści teściowej. Dzisiaj jest wysoki,fakt dość szczupły mimo że potrafi zjeść za dwoje.
Wydaje mi się że lekarz ma tutaj rację.
 
Sprawa jest też taka, ze leżymy w szpitalu oddalonym od naszej miejscowości o prawie 100km, więc tatusia i męża nie ma codziennie tylko co 2-3 dzień, żadnych znajomych.. Nie ukrywam, ze jest mi ciężko psychicznie. Ale wiadomo dla synka wszystko bo to on jest najważniejszy. Ciekawi mnie kiedy zacznie sam wypijać tyle ile powinien bo z pomocą sondy to nie wiem kiedy nas wypuszczą :(
 
Czasami trzeba polezec i lepsze jest to, niż miałabyś wrócić za szybko do domu i zostać z problemem sama. Musisz zmienić nastawienie i cieszyć się, że masz pod ręką specjalistów. Każdego, kto jest w szpitalu, ciagnie do domu. Znajome miejsce wydaje się bezpieczniejsze ale bardzo szybko, ogarnieta jednym czy drugim problemem z dzieckiem naprawdę wolalabys znów zmienić miejsce. Spróbuj skupić się na plusach całej sytuacji. Wierzę, że to nie łatwe ale sonda we wczesniactwie to nic szczególnego, ciesz się, że nic więcej maluszkowi nie jest a za jakiś czas i to będzie odległym wspomnieniem.
Ps. Nawet dzieci urodzone o czasie przy wyjściu mniej ważą niż po urodzeniu
 
Spadek masy ciała po urodzeniu to normalne tzw fizjologia.
Tak jak dziewczyny piszą, maleństwo nie ma siły jeszcze samo tyle wyciągnąć z butelki dla niego ssanie to ogromna praca.
Musisz zobaczyć pozytywy, ze jednak pomimo wczesnego porodu maluch jest zdrowy :)
Moja jak sie urodziła to tez ledwo 30 ml wypijala i zasypiała ze zmęczenia, a była urodzona o czasie. Teraz ma 3 miesiące i cieżko od butli oderwać i klocuszek sie zrobił :p także cierpliwości, uśmiechu i powodzenia.
 
Pytanie brzmi - nie zjada tyle, bo się męczy czy nie zjada, bo ma za mały żołądek.
Jeśli to drugie, to może wystarczyłoby zwiększyć liczbę karmień, a nie ich wielkość.
A próbujesz karmić piersią? To dla takich maluchów jest bardzo ważne.
A przypadkiem nie ma żółtaczki?
 
Dzięki za wszystkie słowa otuchy zawsze yo coś chociaż jest ciężko to trzeba wytrzymać:) oczywiście ,że sie cieszę, że jest zdrowy, bo problem z ssaniem to wydaje się być pikusiem co do problemów, które są po porodzie przedwczesnym. Tutaj z sondą nie wypuszczą bo muszą mieć pewność, że maluch sam umie jeść. Jemu juz waga fizjologiczna spadła,potem przybrał i spadek gdy nie dojadał teraz natomiast przybiera na wadze dzięki sondzie, która mam nadzieję, że szybko go wzmocni.
 
reklama
A no właśnie -może jedno i drugie. Próbuje go przystawiać czasem kilka razy possie, ale głównie każą mi patrzeć na to ile wypija bo to ważne.
 
Do góry