reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyta u lekarza!

reklama
Kochane cioteczki forumowe moje małe szczęście ma 2,39 cm, zdrowe serduszko i machało rączką i nóżką :biggrin2:

na złe wyniki moczu mam jeszcze zrobić posiew, dziś mi założyła kartę ciąży i dała skierowanie na badania prenatalne dzięki czemu będę je miała na nfz :-D no i zaś mam luteinę brać, ale czego się nie zrobi dla maleństwa :biggrin2:

Zobacz załącznik 621759Zobacz załącznik 621760

wg ostatniej miesiączki przewidywany termin porodu jest na 3.12, a wg wymiarów dziecka na 3.11 :biggrin2:
 
Wieści po wczorajszej wizycie:

Waga w 30 tyg 0 dni - 1658 g

Z małą wszystko dobrze, ale niestety macica za bardzo się stawia, leki znowu zwiększone, dodatkowo oczywiście zastrzyki z Clexanu, no i ... coś co zmartwiło bardzo lekarza - WIELOWODZIE ;(

Zalecenia dodatkowe: kontrolować bardzo, ale to bardzo każdy ruch w przypadku za słabych lub za mocnych natychmiast jechać do szpitala na oddział. Za tydzień USG, jeśli nadal będzie dużo wód będą proporcjonalnie się zwiększały wizyty co tydzień ;/
 
Kinia - a w czym wielowodzie może zagrozić maluszkowi? Chyba
to lepsze niż sytuacja gdy jest ich za mało :(
 
Iwo kochana to wcale nie jest lepsza sytuacja. Przy małej ilości wody można zrobić CC i zająć się maluszkiem, a przy wielowodziu jest różnie. To co może być:

Wielowodzie to sytuacja, w której płynu owodniowego jest zbyt dużo (odwrotnie do małowodzia. Ilość płynów ocenia się podczas badania USG, do wielowodzia najczęściej dochodzi w III trymestrze ciąży. Mówimy o nim, gdy ilość płynów przekracza 2 litry (normą jest od 100 mililitrów do 2 litrów). Zaburzenia ich ilości występują u 1 na 100 ciąż. Jeśli tylko wielowodzie wystąpi, należy przeprowadzić diagnostykę, by poznać jakie są jego przyczyny.

W około 60% przypadków tego zaburzenia mówi się o tzw. wielowodziu idiomatycznym, czyli powstającym z niewiadomych przyczyn, kiedy dziecko i matka są zdrowi. W pozostałych przypadkach u źródeł choroby leży choroba płodu lub matki. Do wielowodzia może dojść, gdy kobieta cierpi na cukrzycę lub choruje na nerki. Jedną z przyczyn jest także konflikt serologiczny. Przyczyny wielowodzia ze strony płodu (ok.19% przypadków) to m.in. dystrofia mięśniowa, ośrodkowego układu nerwowego (bezmózgowie), wady cewy nerwowej, zaburzenia chromosomowe, zaburzenia sercowo-naczyniowe czy wrodzone infekcje. Może to być także skutek wad wrodzonych płodu w obrębie twarzoczaszki czy zrośnięcia przełyku - wtedy nasze maleństwo nie może połykać nadmiaru wód płodowych.

Wielowodzie może być przyczyną:

  • uciążliwych bólów,
  • nadmiernego rozciągnięcia macicy i przedwczesnego porodu,
  • zaburzenia skurczy podczas porodu,
  • odklejenia łożyska,
  • złego obkurczanie macicy już po urodzeniu dziecka powodującego nadmierną utratę krwi przez matkę (a nawet krwotoki).

Teraz modlę się tylko, żeby nic z Małą nie było :(
 
Kinia Bardzo współczuję! Trzymam kciuki żeby przy następnej kontroli było lepiej.

My też po wizycie i też jesteśmy zaniepokojeni.. :( Jest to dopiero 29-30 tydzień, a lekarz zmartwił się liczną ilością zwapnień na łożysku. Kazał mi przyjść w przyszłym tygodniu na kontrolę na lepszym usg. Pytałam go czy to coś złego, czy synkowi coś grozi, ale odpowiadał mi bardzo wymijająco... Powiedział że musi się upewnić... Także teraz zamiast skupić się na nauce do obrony (którą mam 20 maja) to myślę tylko o tej środzie... Próbowałam znaleźć jakieś info na ten temat na necie, ale pisze tylko, że to świadczy o "starzeniu" się łożyska, tylko, że przeważnie dzieje się tak dopiero po 35 tygodniu ciąży... Jakby człowiek miał mało zmartwień... :(

A tak na marginesie, to Staś waży ok 1300g
 
Mika ja w pierwszej ciąży miałam właśnie zwapnienia łożyska w 32/33 tyg ciąży i bez pr4oblemów donosiłam do końca - Nadia dzień przed porodem się urodziła. Myślę, że w najgorszym przypadku zrobią Ci wcześniej CC, albo wywołają poród z te 2 tyg wcześniej, ale to jakby coś się działo. Póki co spokojnie :*
 
Ja na chwilę z tel. Po usg: mała waży 1819 g, wszystko z okej. Ale Nadal zwiększona ilość wód plodowych. Za 2 tyg kontrola. Lekarka od usg mówiła, że jak będą przyrastac za szybko to mogą w szpitalu mi upuscic trochę.
 
Hej dziewczyny!

Jesteśmy po usg. Ogólnie łożysko starsze niż powinno być i nie wygląda tak jak powinno ale lekarz powiedział, że najważniejsze są przepływy i mi je zbadali i podobno są ok. Powiedział tylko, że jak Staś się będzie za bardzo ruszał lub będę się źle czuć to mam do niego dzwonić. Niby jestem trochę uspokojona, ale jakoś tak nie do końca. Może któraś z Was miała kiedyś robione USG z tymi przepływami żeby można było porównać? Sprawdźcie proszę czy macie na swoich usg takie oznaczenia:

umb-PS 39,87cm/s
umb-ED 8,64
umb-S/D 4,61
umb-PI 1,62
umb-RI 0,78
umb-MD 8,36 cm/s
umb-TAmax 19,31
umb-HR 153bpm
 
reklama
hej hej

Kinia a ile wynosi u Ciebie Afi? Mocno zaciskam kciuki, by ilosc nie wzrastała, dlaczego tak sie dzieje ?

Mikaa ja mialam robione przepływy ale w na izbie przyjęć w ciazy z Nadią i nie dostałam rozpiski. Ważne, że lekarz uznał, że są w porządku i oby tak zostało. Jeszcz trochę musicie dać radę.


Ja tez po wizycie. Fabian waży ok 1800 g. Nadia w tym samym wieku ciąży ważyła 1280 wiec różnica jest. Na wysoki progesteron mam brać mniej luteiny ale nie mogę całkiem zrezygnować, bo brzuch twardy. I też mam sporo wód, bo afi = 20. Ale norma do 20 wiec chyba az tak zle nie jest. No i młody ułozony miednicowo, egh wygodne te moje dzieci.
Nast wizyta za 2 tygodnie.
 
Do góry