reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza, badania, zdjęcia z USG

Cześć. Byłam wczoraj ma wizycie. Morfologia trochę spadła i żelazo mam brać. Dzidziolek waży 2700 i już drugi raz buziolka nie chciał pokazać, rączkami sobie przysłonił. Pepowine ma na pleckach i lekarz mówi że jak się będzie mocno kręcił to może się nią owinac. Trochę mnie to martwi. No i stwierdził że jak chce szybciej urodzić to, że na następnej wizycie, za 2 tyg, spróbuje cos na to zaradzić.... Zupełnie nie wiem co ma na mysli :what:
A no i dzis miałam badanie na GBS i czekam na wyniki do środy... Oby wynik był ujemny.


Ja mysle ,ze chodzilo mu o stymulacje szyjki macicy:p -rzekomo oficjalnie tego robic nie mozna ale czesto to wykonuja by przyspieszyc porod;P
 
reklama
Kasia najważniejsze że dziecko zdrowe :tak:
Stazi na czym polega stymulacja szyjki macicy?

Sama nie mialam - bo jestem w pierwszej ciazy ale z tego co zrozumialam od kolezanki to polega na jakby masazu recznym szyjki macicy:p podobno bolesne ale niektre kobietki twierdza, ze dobry masaz usprawnia porod i pomaga- :) w jednym szpital, w ktorym lezalam byla taka pogloska o ordynatorze "Jak nie mozesz urodzic to jak ordynator Cie wymasuje to nie ma zmiluj -urodzisz zaraz:p"
 
Stazi rozumiem :tak: Ja o tym pierwsze slyszę. U mnie zawsze ginekolog zaleca dlugie spacery, mycie okien a nawet przytulanki, bo sperma coś tam wytwarza że poród się przyśpiesza :-D
 
Wczoraj wizytowałam(34t5d).
Szyjka nadal trzyma (skrócona i z niewielkim rozwarciem, ale od 29tc się nie zmienia)więc super. Za 3-7 dni mam odstawić luteinę. Wymaz będzie robiony za 2 tygodnie na wizycie. Wody nie uciekają (a bałam się, bo w nocy przy przekręcaniu się z boku na bok wypływa ze mnie woda, ale to tylko upławy po luteinie).
Jedyna troszkę gorsza wiadomość, to że mój maluszek jest maleńki. Waga około 2050g, ale jeszcze w normie. Ilość wód w normie, łożysko 2/3 stopień,narządy wewnętrzne prawidłowe. Wyniki (krew/mocz) się się poprawiły. Tylko żelazo jeszcze nie takie jak powinno.
Mój mąż wczoraj był bardzo ciekawski i wypytywał o każdy szczegół, aż śmiałyśmy się z moją gin z niego.
 
:) Nika87 u mnie baby juz 4 tygodni bardzo nisko ulozono, nawet normalnie usg niedalosie zrobic bo glowka doslownie jak na wylot. Ale to nieznaczy ze szybciej urodze.
Niema czym sie stresowac :) baby przyjelo pozycje :) i wyjdzie jak bedzie gotowe, lekarze niewstanie przepowiedziec kiedy to nastanie :)


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Nika87 mnie tez tak straszyl :(. A tu nic...dwa tyg przelazilam nie oszczedzajac sie ;). Ale lepiej uwazaj na siebie na wypadek, gdybys jednak miala rodzic :D.
 
reklama
Dziewczyny tylko ona przy badaniu palpacyjnym powiedziala ze czuje glowke.I pierwszy raz widzialam ze byla przejeta...Nawet jak mialam plamienie i bylam na IP to moja ginka byla oaza spokoju.
 
Do góry