reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza co nowego slychac

Sluchajcie czy ktoras z wam miala mierzona prolaktyne na poczatku ciazy?
Ja mam wynik 40,89 ug/l i mam sie zglosci do endokrynologa w czwartek. Ale czytalam na necie, ze musze miec podwyzszona prloaktyne w ciazy, wiec nie wiem po co ta wizyta????
 
reklama
normy sa do 25ug/l tylko ze w internecie znalazlam strone gdzie lekarz opisywal ze musi byc podwyzszona zeby chamowala owulacje i powodowala wydzielanie luteiny, progesteron tez mam wysoki wiec powinno byc wszystk ok. Ide w czwartek do endokrynologa i mysle ze moje watpliwosci sie rowieja. Narazie w sumie sie tym nie przejmuje bo gin powiedziala ze ciaza jest piekna i zero zagrozenia.
 
Czyli masz podwyższoną.
Z tego co się orientuje w przypadku podwyższonej prolaktyny przed ciążą mogą być duże porblemy w jej zajście.
W czasie ciąży może obniżyć progesteron który tą ciążę podtrzymuje.
Dobrze że tak szybko masz wizytę. Niewykluczone że lekarz może Ci przepisać Dupka, czyli tabsy z progesteronem.
Trzymam kciukasy żeby jednak to nie był duży odchyłek od normy i wsio było ok. &&&
 
Słuchajcie dziewczyny mam pytanie do Was : Do lekarza chodzicie prywatnie czy państwowo? Ja jak dowiedziałam sie o ciązy poleciałam na drugi dzien do przypadkowego prywatnego lekarza. Na drugiej wizycie tez u niego byłam . Załozył mi karte. W zasadzie do niego jako lekarza nic nie mam . JUtro tez się wybieram na 12 tydz do niego, ale mysle o zmianie na jakiegoś państwowego bo jednak wizyta z usg 150 zł. Nie wiecie jak to jest ze zmianą lekarza ? A czy mozna np chodzic raz tu raz tu ?
Nie mam za bardzo kogo popytać bo Tarnów nie jest moim rodzinnym miastem . Moj D jest stąd ale byliśmy 4 lata w Irlandii i jakoś znajomości sie pourywały i w zasadzie teraz gdy wrócilismy nie mamy tu nikogo. A może któras z Was ma podobny dylemat ?
 
Kasiu oczywiście że możesz chodzić raz prywatnie a raz państwowo. Po to masz kartę ciąży. Tam powinno być wszystko wpisywane, że w razie zmiany lekarza kolejny wie jak była prowadzona ciąża.
 
Jestem tego samego zdania :) Masz karte ciązy to nie wazne do jakiego lekarza pujdziesz. On wpisuje wszytsko w karte i jest gitez kazdy inny ginekolog ma wglad do niej wiec jest na bierzaca :)
Ja chodze do państwowego, moja pani gin jest bardzo mila, odpowiemi na kazde pytanie wiec nie mam powodow do zmiany na prywatnego u ktoregobede placic.
 
reklama
Do góry