reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza co nowego slychac

Ja też już po wizycie...
wizyta świetna, ginek cudowny!!! Jestem bardzo szczęśliwa że do niego trafiłam.
Dzidziulki jeszcze nie było widać, ale ginek mnie uprzedził, najprawdopodobniej jednak owulka była dopiero po 24.02 więc to jeszcze bardzo młoda ciąża.
Zrobił mi badanka i cytologie, pobrali krew na pozostałe (mnóstwo ich i dość drogie->same badania 540zł) i przepisał dupka 3x1, magneB6 i acidum folicum 15mg... I następna wizyta za 10 dni. Jutro mam tylko do niego jeszcze zadzwonić jak odbiorę wyniki bety więc rano znowu będą mnie kłuć...oby przyrost był ładny to będzie koniec z bieganiem na betkę.
Generalnie dr Rogiewicz to świetny specjalista, jeszcze się nie spotkałam z ginkiem który ma tak swietne podejście...

kokotka82 cieszę się że u Ciebie po wizycie też dobre wieści :-)
Myszka jakie badania Ci zlecił? Strasznie drogie te badania. u mnie 4 ciąża więc tylko krew ,mocz ,cukier i WR ,toxo i rózyczka odpada. A Ty? Mam brać też magnez i folik ,herbatke z meliski polecił na wyciszenie i tyle:))
 
reklama
Myszka jakie badania Ci zlecił? Strasznie drogie te badania. u mnie 4 ciąża więc tylko krew ,mocz ,cukier i WR ,toxo i rózyczka odpada. A Ty? Mam brać też magnez i folik ,herbatke z meliski polecił na wyciszenie i tyle:))

Kochana nie powiem CI dokładnie jakie bo nie zapisałam...będę wiedzieć jak będę miała wyniki. Było ich sporo, a pamiętam tylko cytomegalie i hormony tarczycy...ale jeszcze coś tam było z krzepliwością krwi.
U mnie to jest troszkę inna sprawa bo janiedawno poroniłam i w sumie nie wiadomo dlaczego...więc on teraz woli zrobić wszystkie badania żeby wyeliminować wszystkie przyczyny.
Jak sam zartobliwie powiedział "będziemy teraz paska i szelek używać żeby ciąża przebiegała prawidłowo"... no i dał mi dupka 3 x dziennie... i końską dawkę kwasu foliowego!
 
Dziewczynki mnie moja ginka zleciła takie badania:
morfologia, mocz, glukoza, VDRL (nie mam pojęcia co to) i określenie gr krwi (mam 0rh- a to podobno muszę miec potwierdzone na jakimś świsteczku)
Idę w na początku przyszłego tygodnia :)
 
Dziewczynki mnie moja ginka zleciła takie badania:
morfologia, mocz, glukoza, VDRL (nie mam pojęcia co to) i określenie gr krwi (mam 0rh- a to podobno muszę miec potwierdzone na jakimś świsteczku)
Idę w na początku przyszłego tygodnia :)

To VDRL to na choroby weneryczne.
Polecam CI zrobić sobie jeszcze toxo, bo też jest dość ważne. A grupę krwi to oni koniecznie wymagają na takim świstku z laboratorium, mnie to ginek wczoraj przyszył do książeczki ciąży.
 
Mysza ty to sie znasz na tych badaniach:-) ja jak pojde do lekarza i po wlosku mi poda wszystkie badania to chyba bede musiala usiasc ze slownikiem medycznym i tlumaczyc sobie hehe tak mnie ciekawi czy tu sa podobne badania jak w Polsce
 
Mysza ty to sie znasz na tych badaniach:-) ja jak pojde do lekarza i po wlosku mi poda wszystkie badania to chyba bede musiala usiasc ze slownikiem medycznym i tlumaczyc sobie hehe tak mnie ciekawi czy tu sa podobne badania jak w Polsce

Wolałabym się nie znać i żyć beztrosko...ale życie zmusiło mnie do tego i przynajmniej nauczyłam się czegoś nowego ;-)

Mój nowy ginek coraz bardziej mi imponuje. Czytam to jego pismo po badaniu usg i właśnie wnioskuję że na prawdę zna się na rzeczy. Mój wcześniejszy, któy wydawał mi się ok to nawet w życiu nie wspomniał o niektóych rzeczach. Nigdy nie powiedział że endo mam ok, a już o zatoce douglasa to nawet pewnie nie słyszał. Ehh...
Dobrze że wkońcu trafiłam na kogoś kto nie uważa że ból w ciąży jest czymś normalnym i jest zapobiegawczy, ale przy tym nie przesadza.

Moja kolejna wizyta w następny piątek, tj. 19.03 -> mam nadzieje że zobacze już moją kropeczkę.
 
Wow , ale macie fajnie...Ja mam wizyte we wtorek, miałam miec dzisiaj ale pzrełozyłam i zmieniłam lekarza...Nie moge sie doczekac az zobaczę malenstwo :) Bede miała równe 6 tyg za sobą czyli poczatek 7, i z tego co czytam moja dzidzia moze miec juz 4-5mm wiec na pewno cosik ujrzę :)

Ja chyba bede musiała zrobic tylko badanka krwi i moczu...Toksoplazmoze niestety przeszłam w pierwszej ciazy -nie zyczę nikomu takich stresów, ale na szczęscie juz mi nie zagraza :)
 
reklama
Ja chyba bede musiała zrobic tylko badanka krwi i moczu...Toksoplazmoze niestety przeszłam w pierwszej ciazy -nie zyczę nikomu takich stresów, ale na szczęscie juz mi nie zagraza :)

No właśnie to bardzo niebezpieczne, a nie każdy lekarz każe robić to badanie.
Na początek na pewno zwykła morfologi, glukoza i mocz ogólny...

Moje ręce po ostatnich badanich wyglądają jak u weloletniego narkomana... A pewnie w przyszłym tygodniu będę musiała jeszcze morfologię zrobić.
 
Do góry