reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wodogłowie i zastawka

SERDECZNIE WITAMY WSZYSTKICH RODZICOW
Nasz aniolek Kamilek ma 5 latek
Zastawke od urodzenia
Mozemy polecic dr nch Strzyzewskiego z Poanania
Witam, moja siostra własnie została wczoraj do niego skierowana. Możesz powiedziec o nim coś więcej? Wiem tylko tyle, ze lekarz który diagnozował małego powiedział ze to jest stabilne wodogłowie zewnętrzne i wewnętrzne i trzeba operować no i skierował siostrę z maluszkiem na ul. Szpitalną do dr Sztrzyzykowskiego
 
reklama
Witam wszystkich.Bombelku,dzięki za troskę i przepraszam,że tak długo się nie odzywałam.Nazbierało się trochę spraw.Byliśmy w Łodzi,doktor Zakrzewski w sumie nic nowego nie powiedział,tyle,że trzeba obserwować małego,za rok powtórzyć tk lub rezonans,a co 3mce robić badanie dna oka.Narazie jest ok,dzięki Bogu,syn dobrze się rozwija,trochę gorzej z mową,nie chce powtarzać słów,chociaż wszystko rozumie,mówi same sylaby.Bombelku,czy Ty może starałaś się o świadczenie pielęgnacyjne,bo ja tak.Zrobiłam to niedawno,czekam na decyzję.Namówiła mnie do tego pani z gminy,bo ja sama miałam wielkie opory,wolałabym przecież,żeby mój syn był zdrowy,co mi po pieniądzach,jak nie ma zdrowia.Mam nadzieję,że u was wszystko dobrze,napisz co z dzieckiem,pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia.Ps.ktoś tu napisał o dziecku,które wypadło z koszyka,może się jeszcze odezwie i napisze coś więcej,w każdym bądź razie trzymam kciuki,żeby było wszystko ok.
 
Witam. 4 tygodnie temu urodziłam bliźniaki w 25 tc - Karolka i Szymonka. U Szymusia stwierdzono wylewy dokomorowe II i IV stopnia. Miał operacyjnie zamykany przewód Botalla 2 tygodnie temu. Od tego mniej więcej czasu zauważyliśmy, że nasz synek ma silne drgawki, na które dosteje leki, ale one nie za bardzo pomagają. Mam pytanie: czy Wasze dzieciaczki (niezalęznie czy mają wodogłowie czy nie, czy miały wylewy czy nie) też miały drgawki?
Serdecznie pozdrawiam.
 
Witam
W Naszym przypadku , mimo wylewów i wodogłowia nie było drgawek. Ale kolezanka urodziła swoja córcie w 32 tygodniu i mała dostaje psychotorpy na drgawki. Pomagaja i mała fajnie dochodzi do siebie. W szpitalu poinformowana ja ze skrajne wczesniaki często tak maja i powinno sie wszystko z czasem wyciszyc. Wiec znam temat tylko z opowiadan ale co moge doradzic to d\znlaezc dobrego specjaliste i to szybko.
Zycze zdrówka dla maluchów
 
Kasiulka dziękuję. Dzisiaj się dowiedziałam, że te drgawki najprawdopodobniej nie są skutkiem wylewów, jednak lekarz nie wie czym są powodowane. Na razie nic nie wskazuje na wodogłowie. Szymek nie reaguje na żadne leki antydrgawkowe. Mały leży w szpitalu, więc tam chyba nie mogę ściągnąć żadnego lekarza... Ale w środę ma go zbadać neurolog. Mam nadzieję, że coś poradzi na te drgawki.
 
Witajcie kobietki, proszę was nie załamujcie się, musicie być silne dla waszych maluchów, one was potrzebują. Ja żyję z dwoma zastawkami, też mam wodogłowie i jak na razie jest wszystko w porządku, ostatnią operacje miałam 13 lat temu, niestety po tym, jak urodziłam synka stan trochę się pogorszył, choć na TK nie widać pogorszenia. Będzie wszystko dobrze, zobaczycie!!
 
witam:-)mam pytanko czy przy wodoglowiu dzieci puchna cale:confused:(wszedzie)bo u mojego bohatera stwierdzono wodoglowie(ale jeszcze nie do konca:confused::confused::confused:)bo glowka w normie tylko szymus tyje( po 120gdziennie czasami mniej lub wiecej-tak od 1.5tyg)sika tez ponad normy(rano nasiusial 40ml)prosze o pomoc:-(
 
czesc ja jestem mamą Majeczki jest wczesniakiem urodzonym w 27 tyg.ciązy.Teraz obecnie ma roczek i równiez ma zastawkę.Zastawkę miała wstawianą w lutym i jak do tej pory jest ok.Umysłowo rozwija się normalnie fizycznie trochę słabiej ale co możemy wymagać od tak skrajnego wczesniaka.Wiem ze sie boisz zastawki ja sie tez bałam ale jest ok.Dzieki zastawce tych dzieci układ neurologiczny ma szanse funkcjonowac normalnie i tak własnie jest.
 
witam mame majeczki!!!!ja jestem mama jeszcze bardziej skrajnego wczes.bo z 23tyg.Prosze napisz mi jak to sie stalo ze maja ma ta zastawke tzn,bo jezeli moj szymon bedzie mial wodoglowie(okaze sie jutro)to lekarze chca wstawic dren ledzwiowy a o zastawce nic nie slyszalam-z tad to moje zapytanie:confused:pozdrawiam ancymonek
 
reklama
Witam.Moj synek urodzil sie w 35 tygodniu przez tzw cesarke na zimno,po tym jak wykryto u niego wodoglowie wrodzone.W tej chwili ma 6 miesiecy i burzliwa droge po szpitalnych salach.Jezeli ktos chcialby podzielic sie doswiadczeniami lub ja moglabym w czyms pomoc to zapraszam.:-)
 
Do góry