reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki ,łózeczka dla naszych pociech

reklama
Witam wszystkie mamuśki:-) Mam pytanie miał ktoś może wózek coletto austin 3?
Bo bardzo mi się podoba zastanawiam się nad jego kupnem. Tylko obawiam się trochę tych trzech kółek...Jeśli ktoś ma wózek trzykołowy nawet innej firmy prosiła bym o opinie
 
Coletto Austin 3 wózek uniwersalny.

jeżeli to jest powyższy wózek to 3 kółek nie musisz się obawiać - są pompowane, ja mam espiro magic 3 i właśnie tylko żeby to przednie kółko było większe/pompowane to byłoby genialnie. Generalnie 3-kołowy wózek jest zwrotny, łatwy w prowadzeniu, ale na pewno jak będziesz chciała jechać bez błoto, piach to łatwiej ci będzie ze zblokowanym kołem - pod tym względem łatwiej przejechać 4-kołowce z niezablokowanymi kołami. To są moje odczucia, Dziewczyny mogą się oczywiście nie zgodzić:)
 
Pozwalam sobie wkleić swój post, który umieściłam już na forum Spacerówki na medal(...). Mam nadzieję, że się nie pogniewacie i w miarę możliwości doradzicie.

Hej Wszystkim:)
Jestem zupełnie nowa na forum, ale od kilku dni regularnie śledzę wszystkie tematy związane ze spacerówkami.
Otóż mam problem:
Mój syn ma aktualnie 1 rok i 4 msc., posiadamy wózek baby design espiro atlantic z 2008 roku, jako gondola super, jako spacerówka niezły, ALE ze względu na wagę własną i zwiększającą się masę dziecka, rozpoczęcie spacerowania nie tylko po parkach, lasach itp ale także po sklepach stał się za ciężki dla mnie, niestety tylko dla mnie bo mąż i dziadek są nim zachwyceni :( ja go porzuciłam natychmiast po tym jak kupiliśmy baby design espiro magic 3 z 2009 roku (kupiony w maju 2009), świetna malutka trzykołówka, sama ją składam, noszę, przestawiam, podnoszę, mięciutka w podbijaniu cudeńko, mogę zawracać w miejscu nawet w windzie w centrum handlowym, ALE nie nadaje się zupełnie na zimę - ani na deszcz, ani na śnieg, ani na wiatr, ani na kałuże, ani na błoto ma za małe kółka, przednie jedno podwójne potrafi się gdzieś w chodniku przyblokować, budka jest płytka i cienka. Czy macie takie samo odczucie? Na jesieni znów musiałam wrócić do atlantica, wczesna wiosna też mnie z nim czeka, potem lato da się przejeździć w magic 3, ale zima znów z atlantic'iem - 12 kg wózek + 13 kg dziecka :szok:.
Nie wiem jak mój syn dalej będzie podchodził do sprawy, ale aktualnie świetnie chodzi i biega, ale tylko koło domu, na dłuższy spacer nawet do osiedlowego sklepu trzeba go dźwignąć. Nie wyobrażam sobie, że nagle będziemy chodzić piechotką do parku czy na zakupy, a zimą przecież takie wycieczki się zdarzają i z założenia nie zawsze będę mogła go wpakować na sanki:no:
No i mój problem polega na tym, że ja chciałabym w tej sytuacji kupić wózek np. baby design sprint (duże koła, w miarę zabudowany itp. więc w zimę wykorzystam), atlantica wrzucić głęboko do piwnicy i wystawić przy drugim dziecku, a magic 3 zostałby na jakieś super wyjazdy wakacyjne. A mój mąż twierdzi, że wymyślam, więc błagam, albo mnie poprzyjcie, albo wybijcie mi z głowy kolejny wózek :eek: Teraz wiem, że gdybyśmy w tamtym roku kupowali spacerówkę wcześniej tj. przy gorszej pogodzie to nie kupiłabym magic...
 
My jestesmy w posiadananiu SPACERÓWKI BABY DESIGN/ MAGIC 3/ESPIRO i jestem poki co mega zadowolona, w sumie w zime nim nie jezdzimy, bo jak jest snieg to jezdzimy saneczkami ale wiosna,jesien, lato bomba poprostu:tak: Nie moglismy lepiej trafic:tak:
 
Hmmm...No właśnie ja jestem mega zadowolona jak nie ma wiatru, deszczu, nie muszę się przez błoto czy kałuże przedzierać, na ustabilizowaną pogodę czy lato zawsze magic :))) Ale dziękuję Ci za Twoje zdanie, może to kwestia mojego podejścia do tego wózka i lepszego zabezpieczenia w nim Maksa. Dokupiłaś do niego jakiś śpiworek/osłonę przeciwdeszczową czy korzystasz tylko z tego okrycia na nogi?

To jest Twój drugi wózek? Jaki miałaś pierwszy? Używasz go jeszcze?
 
Ostatnia edycja:
My mamy Baby Design Espiro Active. Zależało mi na parasolce.I jestem zadowolona. Zwłaszcza z tego powodu że jest lekki. Moge go znieść z drugiego piętra z przypiętym Maksiem(13kg) w środku. Lekki , sprawny, zwinny łotwo sie podbija przy krawężnikach. Jak zaczęło sie robić zimno to włożyłam do niego śpiworek z wczesniejszego wózka Chicco bo on jest razem z plecami i taki ciepły polarowy. Bo ten oryginalny na takie mrozy sie kąpletnie nie nadaje. Ale niestety jak chyba każdy wózek w tego rocznej zimie sprawdza sie kiepsko. My raczej używamy sanek teraz albo poprostu wychodzimy bez niczego na nóżkach.
 
Hmmm...No właśnie ja jestem mega zadowolona jak nie ma wiatru, deszczu, nie muszę się przez błoto czy kałuże przedzierać, na ustabilizowaną pogodę czy lato zawsze magic :))) Ale dziękuję Ci za Twoje zdanie, może to kwestia mojego podejścia do tego wózka i lepszego zabezpieczenia w nim Maksa. Dokupiłaś do niego jakiś śpiworek/osłonę przeciwdeszczową czy korzystasz tylko z tego okrycia na nogi?

To jest Twój drugi wózek? Jaki miałaś pierwszy? Używasz go jeszcze?

Wydaje mi sie ze nie ma wozka uniwersalnego z ktorego kazda mama byla by zadowolona...nam ten wozek przypasowal, wczesniej mielismy coneco toledo i gdyby nie to ze mieszkalismy na 3 pietrze to pewnie bym go zostawila bo tez bylam z niego mega zadowolona, lecz byl bardzo ciezki. Dla mnie ten espiro nie nadaje sie tylko na zime, dlatego ze ma male kolka ale to jedynie to, bo czy deszcz czy wiatr czy bloto radzimy sobie swietnie. Spiworek mamy jeszcze moj, tzn moj jak bylam taka mala jak teraz jest Stas, na to okrycie na nogi, w deszcz zazwyczaj nigdzie na spacery sie nie wybieramy;-) ale jak w drodze nas zaskoczy deszcz to mamy na wszelki wypadek folie. Jesli chodzi o zabezpieczenie to wydaje mi sie ze jest dobre, sa i pasy i zabezpieczenie zeby maly nie wypadl ktore mozna pozniej odpiac jak dziecko jest starsze, oparcie mozna regulowac wiec dla nas wystarczajacy:tak:
 
reklama
ja nie mogę Maksa w kurtce zimowej w magic'u przypiąć pasami :( jak włożyłam Go w śpiworze z Atlanica to mi ciągle zjeżdżał, chociaż śpiwór był przymocowany, i tylko barierka Go ratowała przed wypadnięciem :( Maks nie jest duży wagowo (ok. 12 kg), wzrostowo to ubieram Go w 86/92, ale np. rajstopy wszystkie 92-98 bo ma długie nogi i do tego podnóżka w magic'u zostało mu ze 4cm...ehhh no i tak to z babami :)
 
Do góry