reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wracam do pracy - jak rozszerzyć dietę dziecka karmionego piersią?

olka mojemu Maciusiowi tez nie smakowała jarzynowa z gerbera ale zajadał sie jarzynowa z bobo vity ;D poczytkaj co jest w składzie pierszych zupek i te jarzynki mozesz dawac
 
reklama
Dziewczyny z tym karmieniem to jest różnie i u każdego dziecka inaczej.Ja karmiłam piersią dwa miesiące.Moja mala 23 skonczy 4 miesiące a już po 3 mies dostawała soki jabłkowy i marchewkowy.Nic jej nie było.Kazda mamusia wie jak ma postępować.Potem dostawała papki z marchwi i jabłka i tez było ok.Dzis dostała pierwszy raz zupke jarzynową ale u niej butla mleka to jest podstawa!
Wiem ze słoiczki podaje sie jak dzidzius przekroczy 6kg.A to co piszą na słoikach to tym sie za bardzo nie sugeruje...Po 4miesiacu, Po 5 miesiącu....zawsze dawalam troszkę wczesniej.Książki pisza inaczej lekarz mowi inaczej i intuicja podpowiada inaczej.Mama mi mowila ze kiedys dzieci po 6 tygodniu dostawaly jabłko.
Nie czytam za duzo.........co ksiazka to inaczej piszą.....
Aco do mleka matki to niby jest najlepsze ale to zalezy jak jest wartosciowe!!!!!!
Aha i to co jest na słoiczkach tyczy sie dzieci na butli.Dziecko karmione piersią raczej powinno dostać troszkę pozniej choc nie mowie ze bym tak postąpiła...........intuicja dziewczeta intuicja.........

POZDRAWIAM i zobacznie jaka moja jest kluseczka na Mleku!!!
 
Moja córcia skończy za trzy dni 3 i pół miesiąca. Przez peirwszy miesiąc życia piła Nan1, potem musiała przejść na bebilon pepti 1. Dobrze go znosi (bo smak ma okropny), ale zastanawiałam się, czy mogłabym jej już podać sok jabłkowy. Kupiłam już wcześniej i bardzo bym chciała spróbowac, jednak się boję. Dodam, że mała ma około 7kg i dość dobrze przybiera na wadze. Żeby było bezpieczniej, chciałam jej go rozcieńczyć pół na pół z wodą. Co myślicie na ten temat? Deserki chyba sobie odpuszczę, aż ona skończy 4 miesiące, tak samo kaszka jeszcze odpada, ale soczek??? Chyba nic się nie stanie?!
 
Dzisiaj byłam na wizycie kontrolnej i pani dr powiedziała, że mogę podawać małej pół łyżeczki soku jabłkowego rozcienczonego z wodą w proporcji 1:1 2x dziennie dziś i jutro, a potem po całej łyżeczce 2x dziennie i tak sobie trochę zwiększać i OBSERWOWAĆ REAKCJE. A od 12 VIII mogę podać deserek z jabłka.
 
nie rozumiem dlaczego co niektorzy sie tu oburzaja. sama podawalam bardzo szybko jabuszko mojej 3 letniej cureczce, gdy miala 3 miesiace ssala juz kabanosa;-)
dalam jej równiez próbowac lekka zupke na marchewce i ziemniaczkach. proponuje bys do jabuszka dolaczyla rowniez marchewke, mozesz takze podawac deserki, bo wiem ze sa od 3 miesiaca takze. sama je podaje mojemu 3 miesiecznemu synkowi:blink:
pozdrawiam serdecznie
 
jestem mamą 2,5 miesięcznego Kacperka. Jak dotąd żywię go tylko piersią. Niestety za 3 miesiące wracam do pracy i będę musiała zacząć karmić mlekiem modyfikowanym. Jakie mleko poleciłybyście mi dziewczyny? Dodam, ze Kacperek jest zdrowy i nie ma żadnej alergii pokarmowej. Pediatra poleca mi Bebilon. Ale słyszałam też że dobra jest Humana...
 
Moim zdaniem mleko powinien dobrać lekarz. Preferencje mam nie mają tu nic do rzeczy, ponieważ to pediatra zna dziecko i jego ewentualne problemy zdrowotne czy alergie i na tej podstawie może dobrać odpowiednie mleko.

Pierwsze dziecko karmiłam piersią tylko miesiąc (niestety), po czym lekarka kazała dokarmiać Nan1 (nie wiedzieliśmy nic o jego alergii), po 2-3 tyg. stwierdziła że ta lekka wysypka na jego buzi to może być alergia i na wszelki wypadek przeszliśmy na Nan HA, kilka tygodni później alergia była już bardzo widoczna i lekarka przepisała Nutramigen, ale Adaś nie chciał go pić. W końcu przepisała Bebilon Pepti i to mleczko pił aż do skończenia 19-u miesięcy. Mleko z cyferką "1" to mleko początkowe do 4. miesiąca życia (niektóre źródła podają że do 6. miesiąca), później należy podawać mleczko z cyfrą "2".
Pozdrawiam
 
witam moj synek od trzeciego tygodnia zycia pije BEBILON tez polecil nam go lekarz jako dobre mleczko dla maluszka,rzeczywiscie u nas przy jego piciu nic sie nie dzialo,synek chetnie go pil i pije nadal choc ma juz 3,5roku,jedyna jego wada to cena niestety w porownaniu z innymi mlekami Bebilion jest drozszy
mysle ze mleczko trzeba dobrac maluszkowi indywidualnie bo nie zawsze co smakuje jednemu dziecku podejdzie drugiemu,moim zdaniem musisz sprobowac i zobaczysz jakie mleczko bedzie smakowal maluszkowi pozdrawiam
 
reklama
Ja tez nie bardzo rozumiem obraze innych mam tutaj:eek: przeciez kazda mama dba o swoje dziecko jak moze najlepiej i napewno nie chce mu zaszkodzic..
Moja mam dawala mi jak i mojej siostrze(7lat) prubowac roznych produktow juz od 2 miesiaca, oczywiscie nie jakies tam obiadki ale troszke np soczku rozcienczonego (pare kropelek na poczatku) Podsumowujac zupki juz wcinalysmy w 3miesiacu..:-D Teraz to wszyscy strasznie pozno chca wszystko podawac 6 miesiecy?hmm..
Ja mam 7tygodniowego synka, karmie mlekiem modyfikowanym od poczatku i musze stwierdzic ze moj maluszek to maly glodomorek taki i mleko juz w 5tygodniu przestalo mu starczac wiec teraz podaje mu mleko z kleikiem ryzowym na 100ml 2lyzeczki kleiku. Planuje mu niedlugo inne produkty wprowadzic np soczek jablkowy z woda. A dzis nawet dostal na czubku lyzeczki oblizac przecierku jablkowo-bananowego(od4mies) bo kolezanka karmila nim swoja corke i dala mu te odrobinke, bylam w szoku:szok: jak zobaczylam to ale maly jeszcze przez 5min sie oblizywal:tak:
Generalnie uwazam ze mozna zaczac troszke wczesniej niz 'przepisowo' ksiazki radza;-)
 
Do góry