reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2024

To u mnie podobnie, codziennie drzemka i jak się uda to spacer. Ale liczę, ze jeszcze będzie lepiej :)

Czy któraś z Was dziewczyny zna już płeć dziecka?

Jeśli jest opcja dołączenia do wątku prywatnego - to poproszę ;)
Ja poznałam plec już na prenatalnych, bo synek się pięknie pokazał, póki co na kolejnej wizycie się potwierdziło:)
 
reklama
Ja poznałam plec już na prenatalnych, bo synek się pięknie pokazał, póki co na kolejnej wizycie się potwierdziło:)
Ale super, ze już wiesz! :) Czy masz usg na każdej wizycie? Mi lekarz powiedział, ze nie będzie robił mi na każdej wizycie (chyba, ze coś się będzie działo) i że standardowo on robi tylko 4 usg w całej ciąży. Z lekarza jestem bardzo zadowolona, tylko czuję niedosyt tych USG. Ostatnie miałam w 12 tc, to teraz chyba dopiero będę miała w 20tc.
 
Ale super, ze już wiesz! :) Czy masz usg na każdej wizycie? Mi lekarz powiedział, ze nie będzie robił mi na każdej wizycie (chyba, ze coś się będzie działo) i że standardowo on robi tylko 4 usg w całej ciąży. Z lekarza jestem bardzo zadowolona, tylko czuję niedosyt tych USG. Ostatnie miałam w 12 tc, to teraz chyba dopiero będę miała w 20tc.

Ja mam na każdej wizycie USG. Nie wyobrażam sobie sprawdzenia na każdej wizycie dziecka, a dwa - to też jest ważne przeżycie dla mamy - móc zobaczyć swoje dziecko.

Poza tym nie chcialabym straszyć, ale zdarza się tak, że serce dziecka się zatrzyma ale jest to bardzo niewielki okres czasu, mama jeszcze dobrze się czuje i nie wie, że coś jest nie tak. Gdyby lekarz zrobił USG to można by to wyłapać, a tak? Dowiadujesz się po 2 tygodniach gdy grozi ci sepsa? Tak gdybam, ale różne są historie.
Ja po stracie jestem bardzo przewrażliwiona i chodzę do 2 lekarzy, ze względu na częstsze USG, wychodzę z założenia że lepiej sprawdzić coś za często niż raz za rzadko.
 
Ale super, ze już wiesz! :) Czy masz usg na każdej wizycie? Mi lekarz powiedział, ze nie będzie robił mi na każdej wizycie (chyba, ze coś się będzie działo) i że standardowo on robi tylko 4 usg w całej ciąży. Z lekarza jestem bardzo zadowolona, tylko czuję niedosyt tych USG. Ostatnie miałam w 12 tc, to teraz chyba dopiero będę miała w 20tc.
Tak usg mam na każdej wizycie, chodzę prywatnie, tak co 3 tygodnie ze względu na cukrzyce ciążowa, ostatnio już mlody był oceniany wagowo, w przyszłym tyg mam 19 tydzień i wizytę,ale myślę że usg będzie również robione. Z jednej strony dla mnie spokój większy, ale z drugiej nie wiem jaki sens jest robic tak często, e to dla nich kasa 🤔🤔
 
@Żonkaa akurat bicie serca zawsze sprawdza- tak na chwilę. Też jestem przewrażliwiona i szukałam długo tego lekarza. Ma bardzo dobre opinie.

@karolla91 właśnie też chodzę prywatnie. Powiedziałam, ze jeśli chodzi o koszt to mogę dopłacać za te usg czy częstsze wizyty, ale powiedział, ze nie ma takiej potrzeby. No nic, na kolejnej już go poproszę, żeby zrobił dla mojego komfortu psychicznego. ;)
 
A mam jeszcze jedno pytanie...czy wam też w tym stanie dretwieja ręce? Głównie lewa. A że mam nerwice lekowa to już się nakręcam 🫣
 
Hej, u mnie ruchy lekko odczuwalne są, ostatnio ucichły ale syn ma jeszcze sporo miejsca 😁 Ja robiłam badania genetyczne z krwi, więc płeć znałam już przed pierwszymi prenatalnymi badaniami.
Usg mam na każdej wizycie, chodzę do lekarza polecanego na NFZ oraz prywatnie. Jestem spokojniejsza jak dwóch kontroluje i choć na NFZ sprzęt kijowy to doktor zawsze spojrzy co u małego. A ręce mi drętwieją tylko jak się źle położę i np leżę na jednej długo. Tylko ja biorę acard 150 a to też trochę rozrzedza krew, więc może przez to mam mniejsze drętwienia. Bardziej mi drętwiały przed ciąża niż w ciąży 😂
 
Hej, u mnie ruchy lekko odczuwalne są, ostatnio ucichły ale syn ma jeszcze sporo miejsca 😁 Ja robiłam badania genetyczne z krwi, więc płeć znałam już przed pierwszymi prenatalnymi badaniami.
Usg mam na każdej wizycie, chodzę do lekarza polecanego na NFZ oraz prywatnie. Jestem spokojniejsza jak dwóch kontroluje i choć na NFZ sprzęt kijowy to doktor zawsze spojrzy co u małego. A ręce mi drętwieją tylko jak się źle położę i np leżę na jednej długo. Tylko ja biorę acard 150 a to też trochę rozrzedza krew, więc może przez to mam mniejsze drętwienia. Bardziej mi drętwiały przed ciąża niż w ciąży 😂
Też czuje te ruchy już:) ale niezbyt często, czasem 2 razy dziennie,czasem wcale,ale to jeszcze wcześnie,ma czas :D
No ja też biorę acard 150, ale faktycznie dużo leżę na lewej stronie to może dlatego.
Też chciałam jeszcze na NFZ chodzić dodatkowo ale tu i tak mam częste wizyty więc zrezygnowałam:) poza tym jestem jeszcze pod opieką położnej i diabetologa w szpitalu więc też czuje się bezpieczniej, bo analizują również przebieg ciąży:)
 
reklama
Też czuje te ruchy już:) ale niezbyt często, czasem 2 razy dziennie,czasem wcale,ale to jeszcze wcześnie,ma czas :D
No ja też biorę acard 150, ale faktycznie dużo leżę na lewej stronie to może dlatego.
Też chciałam jeszcze na NFZ chodzić dodatkowo ale tu i tak mam częste wizyty więc zrezygnowałam:) poza tym jestem jeszcze pod opieką położnej i diabetologa w szpitalu więc też czuje się bezpieczniej, bo analizują również przebieg ciąży:)


No to możliwe że od leżenia na jednej stronie, ja też dużo na lewej leżę bo Mi na żołądek nie naciska nic i nie dostaje turbozgagi 😂 I super, że jesteś pod opieką położnej i diabetologa w szpitalu, na pewno spokojniejsza jesteś tak zaopiekowana od kilku stron :)
Ja jestem z Trójmiasta 😁
 
Do góry