reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko dla mamusiek ;) czyli co warto zrobić lub kupić by ciąża była przyjemnością

Kurczę a ja w swoim Rossmanie nie widziałam miniproduktów:-( Ale może malo dokładnie szukałam, przejdę się jeszcze raz i poszukam dokladnie na półkach:happy2: Na razie kupiłam tylko Białego jelenia w płynie... Co prawda nabyłam duże opakowanie, ale połóg trwa 6 tyg, więc pewnie wykorzystam w całości. Nie wiem tylko czy jest sens kupować płyn do higieny intymnej, czy to mydło + saszetki Tantum Rosa wystarczą??

Co do podkładów i podpasek to na razie kupiłam Bellę Mama, ale moja siostra polecała wkłady ginekologiczne ABSORGYN (że niby lepsze od Belli). Są dostępne w aptekach. Jak sobie kupię to się wypowiem:tak:
 
reklama
No ja wlasnie tantum rose musze kupic, ale zastanawiam sie czy kupowac cale 10, po ile macie????
A te miniprodukty w rossmanie to rzeczywiscie sa ukryte, one sa zebrane wszystkie do kupy w jednym miejscu (przynajmniej u mnie tak bylo), zapytaj moze kogos z obslugi..
Aha i plynu to ja ciagle uzywam, jakos lepiej mi tak
 
U mnie w Rossmannie też wszystkie miniprodukty leżą w jednym miejscu.
A Tantum Rosa mam chyba 4 torebki w domu, na razie nie dokupuję. Do szpitala wystarczy, a jak mi się skończy to najwyżej męża do apteki wyślę.
 
Poszukam zatem, ostatnio mąż mnie poganiał, więc nie mogłam spokojnie buszowac po sklepie:happy2:
Połozna na SR polecała właśnie Białego jelenia mydło w plynie do higieny intymnej, stąd zastanawiałam sie nad koniecznością zakupu specjalnego płynu. Na co dzień używam Lactacyd, ale do połogu ponoć nienalepszy.
Tantum rosy na początek kupię 10 saszetek. Bardziej się opłacają niż 6 szt., a myślę, że 10 szt. to spokojnie wykorzystam.
 
ja mam 10 saszetek bo wolalam kupić od razu wiecej niżby mi miało zabraknąć zwłaszcza, że to w Polsce kupowałam bo TU nie maja takich wynalazków... Z Alą uzywałam i bardzo dobrze mi sie wszystko pogoiło i nie było zadnych infekcji a musze nadmienić, że szwy mi puściły i mimo tego nic zlego sie nie wydarzyło a kolejny raz juz nie szyli bo to tylko na świeżej ranie mozna niby szyć... a mi szwy puściły po kilku dniach od porodu jak Ala lezala na oddziale neonatologii a ja w wielkim stresie i obawie o jej zdrówko biegałam do niej co chwile po chodach na karmienie i by choć móc przez chwile popatrzeć jak leży bidulka w tym inkubatorze...
 
Tantum rosy na początek kupię 10 saszetek. Bardziej się opłacają niż 6 szt., a myślę, że 10 szt. to spokojnie wykorzystam.

a dlaczego bardziej się opłaca 10? u nas po prostu cena zbiorowego jest dzielona na 10 - tylko w jednej aptece zapłaciłam za szt 5zł ! ...kupiłam wtedy tylko 1 saszetkę ;-) teraz dokupiłam 5szt po 3 z kawałkiem - a u was ile to kosztuje?

pani cinkowa - napisałaś , że laktacyd nie dobry w połogu - a dlaczego? ja ostatnio kupiłam sobie z tej marki płyn ginekologiczny i jestem zadowolona - myslałam by w połogu tez używać...

ja też mam podkłady absorgyn- ale kupiłam je bez większego zastanowienia;-)
 
u mnie w aptece tantum rosa sprzedawane jest w opakowaniach po 6 lub 10 saszetek. 6 kosztuje 22 zł, a 10 szt. 30 zł.

A w kwestii Laktacydu to oparłam się na opinii m.in. położnej ze SR, według której Biały jeleń jest najłagodniejszym i "najbardziej naturalnym" środkiem do higieny intymnej w trakcie połogu. Specjalne płyny mają ponoć sporo dodatkowych substancji. Nie wiem ile w tym prawdy, ale w sumie nie pierwszy raz spotkałam sie z taką opinią.
 
reklama
powiedzcie mi jak używać tantum rosa? tzn w jakiej ilości wody rozpuścić jedną saszetkę? i co dalej, moczyć w tym jakaś gazę i przemywać wiadome miejsce?
 
Do góry