reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o karmieniu piersia

A mój woła o jedzenie z cycusia co 1,5h possie 5 min i na nowo. ja bym wolała żeby jadl dłużej żeby mu na dłużej starczyło. No i woli jeść tylko prawa, no ale co 1,5h to nawet sie nie zapełni więc dokarmiam go Nan 1. Wczesniej jadł co 3h nieraz co 4h jak na spacerku bylismy dłużej, a od ponad 2 tygodni takie cyrki urądza. Co złapie pierś possie 5 min a potem sie rozgląda na boki, na chwile znowu łapie i łczek zrobi i znowu sie rozgląda.
 
reklama
zielona identyko sytuacja wygląda u mnie. też co 1,5 h i też prawa pierś i też ją dokarmiam NAN1 ( tzn dopiero 2 razy dokarmiłam)
 
AnsiaM! Dobrze ze nie jestem sama chociaz wolałabym aby nasze dzieciaczki jadły nasze mleczko. Ja staram sie dawac Piotrusiowi butle na wieczór, ale zawsze po tym jak zje 2 cycuszki. Na razie nie daje mu butli zamiast cycusiów.
 
Dziewczynki mam pytanie odnosnie zakonczenia karmienia piersia...
ja niestety juz praktycznie zakonczylam, zostaje jeszcze pare kropel w nocy ...
ale tak sie zastanawiam jak dlugo tak bedzie - bo tym co zostalo Malutka sie nia najada, tylko wybudza, placze o jedzenie i kompletnie nie chce ciagnac... stad moje pytanie - co z tymi resztkami jedzenia jakie zostaja w piersiach? trzeba sie ich jakos pozbyc? czy trzeba zmuszac dziecko, zeby do konca wyciagnelo co jest?
 
witam
nie wiem dokladnie bo ja mam jeszcze full ale powiem ci tak jesli mala nie wypije to musisz sciagac a jak bylam ostatnio u lekarza to powiedzial mi tak jesli chcesz odstawic dziecko od piersi to musisz siagnac wszystko ubrac obcisly stanik lub zwiazac piersi i tabletki na zasuszenie pokarmu przez 10 dni ;-) tak mi sie wydaja ale wysluchaj kilku propozycji
ja malego przed snem karmie butelka bo chcialabym w koncu przespac wiecej niz 3 godziny:no: i wczoraj wypil 120 bleka mod i jeszcze pozniej byl pol h przy cycu caly czas pijac!!!!!!!!!!!! i wiecei co przespal 3 h!!!!!!!!!!!!1:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: to chyba za duzo mleczka jak na takiego dzidziusia juz sama nie wiem!!!!!!!!!!!!!!
a ile razy dziennie dajecie jakies inne jedzonko oprocz mleczka!!!!! np jabluszko albo marchew :confused2:
pozdrowionka
 
Poul, ja daję jej raz dziennie albo owoca, albo marchew. NP Ania śpi, a jak wstanie, to czeka jabłko na nią ;-)

A co do piersi... żby piersi nie bolały, to trzeba odciągnąć troszeczkę, aby przynieść ulgę piersiom i z czasem zaniknie. Niestety tak miałam z Julką i tak było :-( na szczęście obyło się bez zapalenia piersi :tak:
 
Dziewczyny problem w tym, ze ja w tych piersiach praktycznie nic nie mam...
laktatorem nie jestem w stanie NIC odciagnac - dlatego chce darowac Malutkiej te katusze :(
Cos tam jeszcze jest, bo czasem da sie wyczuc w piersi i jak sie Mala umeczy i umeczy to cos tam pociagnie, ale to sa bardzo znikome ilosci - prawie, ze nic i dlatego sie zastanawiam co z tym prawie nic zrobic ??
Jezeli mialabym chociaz troche wiecej pokarmu to nadal karmilabym piersia, ale niestety od samego poczatku nie bylo mi dane :(
 
angelika jeżeli czujesz, że piersi są puste to po prostu nic nie rób, nie przystawiaj już Maleńkiej a ta resztka pokarmu powinna sama zaniknąc. Ja tak zrobiłam, gdy postanowiłam już odstawic Maję (po 1,5 roku;-)), zostało mi już wtedy tylko karmienie wieczorne, przed spankiem, z dnia na dzień przestałam karmic i pokarm zanikł bez najmniejszego problemu a dodam, że nie było to kilka kropel, tylko normalna porcja wystarczająca niuni aby sie najadła. Oczywiście jeżeli piersi zrobią się twarde i bolesne (pełne mleczka) to wtedy odciągnij, ale tylko tyle aby odczuc ulgę, nie za wiele:tak:
 
Dzieki Suniva :)
Fajnie by bylo jakby sie piersi zrobily pelne i twarde, ale chyba mi to nie grozi niestety :( Jakby sie tak stalo to pewnie od razu bysmy wrocily do karmienia piersia :) :) :)
 
reklama
Do góry