reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o pielęgnacji i zdrowiu naszych maluszków:)))

magda.wu ja używam wielorazówek, podobnych do tych co pokazywali w TVN ;) oprócz mnie chyba jeszcze nektarynka. jakby co to pytaj śmiało ;) kieszonki z polarkiem w środku i pieluszki formowane z mikrofibry. zero odparzeń mimo tego, że polar czy mikro nie są naturalną tkaniną. ważne że przepuszczają powietrze a pupa oddycha. pranie wcale nie jest straszne. jak pojawi się kupka wystarczy lekko spłukać (z polarka i mikrofibry bardzo ładnie schodzi). jak będzie konkretniejszy ładunek to dołożymy papierki jednorazowe. mokrą pieluchę odciskam i takie wilgotne wkładam do zamykanego wiaderka z kilkoma kroplami olejku lawendowego. pranie robię wieczorem. pieluchy wrzucam razem z ciuszkami małego. dodaję łyżkę proszku odkażającego, 60 stopni, potem na suszarkę i rano wszystko gotowe do użycia ;) naprawdę niewiele z nimi roboty.
poszukaj na allegro kieszonek w granicach 30 zł albo jakiegoś otulacza i formowanek. Ja czasami nawet zakładam tetrówkę w otulacz. Mam takie fajne, grube i wytrzymują porządnego sika bez problemu. Uwierzcie, że nie taki diabeł straszny, tym bardziej że piorę tak samo w 60 stopniach z odkażaczem i nie prasuję żeby nie traciły chłonności. Raz na kilka tygodni warto tetrówki, formowanki i wkłady wygotować z odrobiną soku z cytryny. Sprawdź kilka systemów ;) a potem zdecyduj który najbardziej tobie odpowiada. My jak widzisz mamy mieszankę ;)
nie przeszłam w 100% na wielorazówki. na razie na noc mały ma jednorazówki i jak babcia małżona się nim opiekuje to też. raz zostawiłam wieloraówkę, ale źle pozapinała napy i generalnie kupa latała w nogawkach :p dla babci łatwiejsza w obsłudze jest jednorazówka ;)
 
reklama
u nas w 3 miesiącu kacper miał przepychany kanalik i ropienie oka przeszło od razu a ropiało mu wcześniaj bardzo, rano zwykle oko miał zlepione ropą. Zabieg jest ponoć niebolesny dla dzicka ale dla mamy traumatyczny :p ja nie mogłam na to patrzeć, dobrze że M był z nami :p Wcześniej oczywiście dostaliśmy różne krope i maści, również z antybiotykiem ale w końcu okulistka powiedziała, że nie wyleczymy tego bo jest zatkany kanalik ... od zabiegu było czyściutko już ale w gabinecie tyle mu wypłukała ropy że aż się dziwię gdzie to wszystko się zmieściło

:p
Napisz mi prosze jak to dokładnie wyglada i co potem.oko zalepione,czy jak?

rozalko mojej koleżanki córeczka tez miała przepychane kanaliki w oczkach chyba miała ze 3,4 m-ce i wszystko ustąpiło, nie pomogły zadne leki, wiec moze idź do okulisty

Rozalko natychmiast idz do okulisty ! Ja dzis byłam i moja bedzie miala zabieg przepychane kanaliki. Im wczesniej tym lepiej kochana!
My mamy termin do szpitala na 5listopada:(

Tak zrobię,wybieram sie do okulisty,bo juz na to patrzec nie moge,mnóstwo ropy .
 
Panienko - za uszami sucha skóra to po prostu CIEMIENIUCHA!!! pojawia się ona również między brwiami - nie tylko na główce:)
Mój Olek to miał - dwa razy posmarowałam ALANTAN PLUS znikło i się już nie pojawiło:p
 
jesli chodzi o ciemieniuche to naprawde dziala ten szampon Mustela, ktory polecala Lusia. takze Lusiu dziekuje Ci bardzo :) walczymy juz ponad miesiac i w koncu zrobilo sie bardzo suche i z kazdym dniem cos odpada :)
 
rozalka - zabieg trwa chwileczkę i nie po nim żadnego opatrunku. najpierw małego zawinęliśmy w kokon z kocyka, dość mocno by się nie ruszył, zawijała okulistka, my go trzymaliśmy, ja za główkę, m za ciałko. wiadomo już zaczął płakać, nie łatwo unieruchomić 3 miesięczniaka, złościł się, że nie może się ruszać. Okulistka wkropliła mu krople i włożyła taką cienką żyłkę wprost do kanalika i wstrzynkęła mu jakiś płyn, który wszystko wypłukał a było tego straszliwe dużo, potem zakropliła odkażające i kazała wyciskać z kącika jak się coś pojawi ale się nie pojawiło :) dała jeszcze jakieś krople na tydzień chyba i tyle :)
 
rozalka - zabieg trwa chwileczkę i nie po nim żadnego opatrunku. najpierw małego zawinęliśmy w kokon z kocyka, dość mocno by się nie ruszył, zawijała okulistka, my go trzymaliśmy, ja za główkę, m za ciałko. wiadomo już zaczął płakać, nie łatwo unieruchomić 3 miesięczniaka, złościł się, że nie może się ruszać. Okulistka wkropliła mu krople i włożyła taką cienką żyłkę wprost do kanalika i wstrzynkęła mu jakiś płyn, który wszystko wypłukał a było tego straszliwe dużo, potem zakropliła odkażające i kazała wyciskać z kącika jak się coś pojawi ale się nie pojawiło :) dała jeszcze jakieś krople na tydzień chyba i tyle :)

Ja nie wiem jak ja to wytrzymam....oby sam sie odetkał....
Dzięki za info.
 
dziewczyny a jak robicie z uszkami?bo ja myje tylko małżowinę ale widzę, że w jednym uszku malej u wejścia do uszka nazbierał się miodzik i nie wiem jak wyczyścić, żeby małej krzywdy nie zrobić ;/
 
reklama
My czyścimy uszka patyczkiem z ogranicznikiem, dosłownie przy samym wejściu, najpierw mocze jeden koniec patyczka, wyciskam i czyszczę, a potem poprawiam drugim suchym końcem:)
 
Do góry