reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wybudzanie dziecka do zmiany pieluchy

Doradora

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Lipiec 2019
Postów
290
Hej Mamy 💝 dokładnie tydzień temu zostałam Mamą , od środy jesteśmy w domku , dzidziuś zdrowy , urodził się z waga 4040 , przy wyjściu ze szpitala waga wynosiła 3900 . Radzimy sobie - przynajmniej tak myśle :) Mam natomiast pewne wątpliwości . Otóż mój synek koło 10 budzi się na cycka , przed jedzeniem zmieniam mu pieluszkę , zeby po jedzeniu go nie wybudzać i miał komfort snu . Jednak od 2-3 dni zauważyłam ze mały robi kupkę w trakcie jedzenia bądź tuz po ,a ja dla jego komfortu zmieniam mu pieluchę po jedzeniu. Wtedy się wybudza , jest płacz , noszenie go nie uspokaja. Pomaga mu jedynie przystawienie do piersi . Dotąd myślałam , ze po każdej kupie powinno sie zmieniać pieluchę , zeby dziecku lepiej sie spało , natomiast mój maluch reaguje na zmianę nerwowo , mimo ze staram sie to robić powoli i spokojnie . Jednak gdy on sie denerwuje , ja również … może wypowiedzą sie bardziej doświadczone mamy ? Czy wybudzacie dzieci do zmiany pampersa ? No i jeszcze jedna kwestia . Kwestia zmiany pampersow w nocy … nawet jak jest czysto to pielucha jest do wymiany ?
 
reklama
Zawsze wymieniałam pampersa, nawet kosztem wybudzenia i raczej zalecam to robić. Wymieniałam przed karmieniem, w trakcie zrobił kupę, dokończyłam karmienie i po karmieniu przebierałam znowu, a gdy już byłam tak zmęczona, że czułam, że nie dam rady go nosić i usypiać wtedy wkraczał mąż. ☺️ Lepiej pomęczyć się trochę, a oszczędzić dziecku odparzeń.
 
Zmieniałam pieluszkę po każdej kupie i gdy była zasikana - czyli wtedy gdy zmiana była potrzebna. Po co zmieniać pieluchę przed karmieniem skoro jest sucha? Nie zmienisz pieluszki na zaś bo dziecko może zrobić kupkę w każdej chwili i po każdym karmieniu (lub w jego trakcie). Pieluchy zmieniasz po kupie nie tylko dla komfortu ale również dlatego by uniknąć odparzeń. Wiadomo że dziecko wybudzone jest złe (a kto by nie był) ale trzeba to przetrwać. Uwierz mi że nie chciałabyś walczyć później z odparzeniami i patrzeć na cierpienie własnego dziecka.
 
Zmieniałam pieluszkę po każdej kupie i gdy była zasikana - czyli wtedy gdy zmiana była potrzebna. Po co zmieniać pieluchę przed karmieniem skoro jest sucha? Nie zmienisz pieluszki na zaś bo dziecko może zrobić kupkę w każdej chwili i po każdym karmieniu (lub w jego trakcie). Pieluchy zmieniasz po kupie nie tylko dla komfortu ale również dlatego by uniknąć odparzeń. Wiadomo że dziecko wybudzone jest złe (a kto by nie był) ale trzeba to przetrwać. Uwierz mi że nie chciałabyś walczyć później z odparzeniami i patrzeć na cierpienie własnego dziecka
 
Zmieniałam pieluszkę po każdej kupie i gdy była zasikana - czyli wtedy gdy zmiana była potrzebna. Po co zmieniać pieluchę przed karmieniem skoro jest sucha? Nie zmienisz pieluszki na zaś bo dziecko może zrobić kupkę w każdej chwili i po każdym karmieniu (lub w jego trakcie). Pieluchy zmieniasz po kupie nie tylko dla komfortu ale również dlatego by uniknąć odparzeń. Wiadomo że dziecko wybudzone jest złe (a kto by nie był) ale trzeba to przetrwać. Uwierz mi że nie chciałabyś walczyć później z odparzeniami i patrzeć na cierpienie własnego dziecka.
No właśnie kurczę boje się tych odparzeń . Uzywam jak najmniej chusteczek zeby pupy nie podrażniać . Myślisz ze to może zapobiec powstawaniu odparzeń ? Położna mówiła, ze im mniej kosmetyków tym lepiej . Póki nie ma odparzeń , nie stosujemy kremów itd .
 
No właśnie kurczę boje się tych odparzeń . Uzywam jak najmniej chusteczek zeby pupy nie podrażniać . Myślisz ze to może zapobiec powstawaniu odparzeń ? Położna mówiła, ze im mniej kosmetyków tym lepiej . Póki nie ma odparzeń , nie stosujemy kremów itd .
ja u córki tez długo nie używałam żadnych kremów do pupy, dopiero później. Ale nie używałam tez chusteczek, tylko waciki + woda:) na wyjazdy oczywiście chusteczki, ale tylko te wodne.

Myśle ze jak będziesz często zmieniać pieluszki to nie powinny się pojawić odparzenia.

No i wydaje mi się, ze dużo zależy tez od pieluszek. Moja corke wiele pieluch uczulał wiec zostały nam tylko te bezzapachowe, hipoalergiczne.
 
reklama
No właśnie kurczę boje się tych odparzeń . Uzywam jak najmniej chusteczek zeby pupy nie podrażniać . Myślisz ze to może zapobiec powstawaniu odparzeń ? Położna mówiła, ze im mniej kosmetyków tym lepiej . Póki nie ma odparzeń , nie stosujemy kremów itd .
Teraz są chusteczki wodne nawilżane i nie mają w sobie chemii, można też myć dupkę wodą ale skoro Twój synek nie ma odparzeń to wrzuć na luz bo wszystko jest ok.
Ja też nie stosowałam żadnych kosmetyków dopóki nie było takiej potrzeby.
Ja wiem że początki z dzidzią są trudne i jest to pasmo stresów ale spokojnie, odetchnij, wszystko jest dobrze Mama. Pytaj położnej, pytaj na forum i postaraj się nie nakręcać. Życzę dużo spokoju i radości.
 
Do góry