reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wybudzanie dziecka do zmiany pieluchy

reklama
Oczywiście że tak. Nie jest przyjemnie jeśli lezy w kupie i poza tym można się nabawic różnych problemów a w tym np. odparzenie. A to naprawdę bolesne jest.
 
Kochane dziewczyny💝dziękuję


Wiesz co może ktoś mnie skrytykuje, ale gdy dojdzie do odparzeń polecam dwie opcje, masc robiona na zamówienie z apteki. (Używają taką w szpitalach), jest mega przyjemna w rozmarowywaniu pupy niemowlaka i działa expresowo, albo po prostu maka ziemniaczana. Również działa szybko. Żadne sudocremy, Żadne inne zasypki. Miałam córkę, która miała notorycznie odparzoną pupe na początku naszej drogi i te dwie opcje były znakomite. Mamy teraz syna, który przy ząbkowaniu 2 razy nam sie odparzył i w przeciągu dnia, max 1,5 dnia zaleczylismy to.
Pampersa zmieniaj kiedy zrobi kupe, koniecznie. A z siusiami sprawdzaj, ja zmianiam jak czuje i widzę, że ma pełnego. Od dłuższego czasu na noc stosujemy jeden pampers, ubieramy po kąpieli i dopiero rano zmieniamy, w sensie kiedy wstanie. Jest okej, mieści się i nic nie przecieka
Kiedy był mniejszy to zmieniałam przed karmieniem, ale bywało tak, że zrobił kupę i musialam znowu zmieniać. Poznacie sie z dzieckiem i sama zobaczysz za jakiś czas co poprawić w swoich metodach, a co się samo zmieni, bo dziecko będzie rosło.
 
Hej Mamy 💝 dokładnie tydzień temu zostałam Mamą , od środy jesteśmy w domku , dzidziuś zdrowy , urodził się z waga 4040 , przy wyjściu ze szpitala waga wynosiła 3900 . Radzimy sobie - przynajmniej tak myśle :) Mam natomiast pewne wątpliwości . Otóż mój synek koło 10 budzi się na cycka , przed jedzeniem zmieniam mu pieluszkę , zeby po jedzeniu go nie wybudzać i miał komfort snu . Jednak od 2-3 dni zauważyłam ze mały robi kupkę w trakcie jedzenia bądź tuz po ,a ja dla jego komfortu zmieniam mu pieluchę po jedzeniu. Wtedy się wybudza , jest płacz , noszenie go nie uspokaja. Pomaga mu jedynie przystawienie do piersi . Dotąd myślałam , ze po każdej kupie powinno sie zmieniać pieluchę , zeby dziecku lepiej sie spało , natomiast mój maluch reaguje na zmianę nerwowo , mimo ze staram sie to robić powoli i spokojnie . Jednak gdy on sie denerwuje , ja również … może wypowiedzą sie bardziej doświadczone mamy ? Czy wybudzacie dzieci do zmiany pampersa ? No i jeszcze jedna kwestia . Kwestia zmiany pampersow w nocy … nawet jak jest czysto to pielucha jest do wymiany ?
Ja na samym początku przebierałam przed i po karmieniu, żeby rozbudzić córcię. Ale po pewnym czasie już budzila się sama, karmiłam ją, często po kp robiła kupkę i zasypiała, ale ja i tak zawsze ja przebierałam i po prostu dawałam jej drugi raz pierś do zaśnięcia :)
 
Ja robiłam tak, że po karmieniu odkładałam dziecko do łóżeczka na kilka minut i jak już widziałam, że twardo śpi, to w tym łóżeczku zmieniałam pieluchę.
 
O kurczę . Ja bym się bała chyba w łóżeczku bo mój syn potrafi niezle się sfajdolic :D
My mamy taki podkład z ceraty, na allegro znajdziesz. Lub po prostu ze styropianu sa. Mamy tez jednorazowe podklady. Nie używamy łóżeczka, wiec musimy miec takie, aby nie pobrudzić kanapy
 
reklama
Do góry