reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wyniki badań

Dołączył(a)
29 Marzec 2024
Postów
4
Screenshot_20240329_080333_com.google.android.apps.docs_edit_477825011825522.jpg




Witam czy ktoś mi może powiedzieć czy z tymi wynikami wszystko ok?? Bardzo się martwię i stresuje co mogę zrobić dalej??
 
reklama
Mało plemników, ale fajna morfologia. Ruch postępowy kiepski. Polecam zrobić rozszerzone badania, rzucić palenie, zmienić dietę i dołożyć suplementy.
 
Polecasz jakieś suplementy dostępne w aptece

Czy te wyniki świadczą o tym że mogę być bezpłodny?
Nie myl niepłodności z bezpłodnością. Poza tym zmień styl życia, bo to bardzo wpływa na ruchliwość plemników. Więcej kwasów omega, selen, cynk, Wit. D, nie noś obcisłej bielizny, nie bierz za gorących kąpieli, zacznij się ruszać, jeśli masz nadwagę to zrzuć parę kilogramów, nie pij alkoholu. Najlepiej zbadaj sobie poziom hormonów włącznie z testosteronem. Te wyniki aż tak tragiczne nie są, da się je poprawić.
 
Czy przyjmujesz jakieś suplementy na poprawę płodności? Uprawiasz aktywność fizyczną? Warto zacząć suplementację, ograniczyć, a najlepiej całkowicie odrzucić używki, włączyć zdrową dietę, unikać gorących kąpieli, sauny, noszenia telefonu w kieszeni, trzymania laptopa na kolanach. Chodzicie do jakiejś kliniki? Po włączeniu wszystkiego, co napisałam warto powtórzyć badania za 3 miesiące, a najlepiej w międzyczasie skonsultować z lekarzem. :)
 
Czy przyjmujesz jakieś suplementy na poprawę płodności? Uprawiasz aktywność fizyczną? Warto zacząć suplementację, ograniczyć, a najlepiej całkowicie odrzucić używki, włączyć zdrową dietę, unikać gorących kąpieli, sauny, noszenia telefonu w kieszeni, trzymania laptopa na kolanach. Chodzicie do jakiejś kliniki? Po włączeniu wszystkiego, co napisałam warto powtórzyć badania za 3 miesiące, a najlepiej w międzyczasie skonsultować z lekarzem. :)
Witaj. Pozwól że opiszę Ci nasz przypadek.
Od października staramy się o dziecko regularnie uprawiając seks w styczniu żona zaczęła używać testów owulacyjnych i dalej nic w lutym poszła do swojego ginekologa powiedział że będzie miała owulację z lewego jajnika robiła testy owu by się wstrzelić w dzień znów dostała okres więc sam stwierdziłem że pójdę się przebadam i o to wynik testu.
Nie kąpię się w gorących wodach
Nie chodzę na daune
Nie używam zbyt dużo laptopa i nie trzymam go na nogach
Odżywiam się normalnie
Od dziś zacznę przyjmować suplementy wcześniej nic nie brałem
 
Witaj. Pozwól że opiszę Ci nasz przypadek.
Od października staramy się o dziecko regularnie uprawiając seks w styczniu żona zaczęła używać testów owulacyjnych i dalej nic w lutym poszła do swojego ginekologa powiedział że będzie miała owulację z lewego jajnika robiła testy owu by się wstrzelić w dzień znów dostała okres więc sam stwierdziłem że pójdę się przebadam i o to wynik testu.
Nie kąpię się w gorących wodach
Nie chodzę na daune
Nie używam zbyt dużo laptopa i nie trzymam go na nogach
Odżywiam się normalnie
Od dziś zacznę przyjmować suplementy wcześniej nic nie brałem
Nie wystrzelamy się w owulację, tylko regularny seks co dwa dni.
 
reklama
Do góry