reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka

w sumie jak zobaczyłam te nożyczki to tak sobie pomyślałam właśnie, że są wielkie jak dla dorosłego ;) ale mam nadzieję że będą oki :) najwyżej będą dla mnie ;)
 
reklama
a ja nożyczki kupiłam firmy babyOno,ale jak Boga kocham, szczotkę kupiłam Canpolu, w hurtowni i nie zauważyłam, że to jest najtwardsza, jak przed chwilą sprawdziłąm

no ładnie mamusia sadystka ;D
 
eg16 pisze:
madziunia pisze:
Pycha a czy mówili Ci w szkole rodzenia czy kąpać codziennie czy nie, bo ja słyszałam, że odchodzi się od codziennego kąpania takiego maluszka (podobno wystarczy codziennie przetrzeć dzidziusia, a kąpać raz na dwa-trzy dni...??? )

Znalazłam coś takiego: "Dziecko powinno być kąpane codziennie.

Prawda. Nie jest prawdą, że dziecko nie brudzi się i wystarczy kąpać je raz na tydzień. Pot, mocz, a nawet kosmetyki używane do pielęgnacji dziecka poddane działaniu tlenu, ciepła i wilgoci, mogą szkodzić skórze dziecka - powodować odparzenia, otarcia, wysypki potowe.
Delikatna skóra wymaga codziennej kąpieli (jedynie przez pierwsze doby warto nie zmywać ochronnej warstwy mazi płodowej). Woda powinna mieć temperaturę około 37oC, czyli niewiele wyższą od temperatury ciała. Po kąpieli można przeznaczyć czas na pieszczoty i chwilę gimnastyki, ale tak żeby dziecko nie zmarzło. Po kąpieli natłuszczamy fałdy pachwin, szyi i pach oraz łuszczące się miejsca.
Pępowinę i pępek trzeba chronić przed zamoczeniem oraz przemywać 70% spirytusem i osłaniać płatkami jałowej gazy."

To jeszcze prosze mi tylko powiedziec, jaka powinna byc temperatura w pokoju, gdzie dziecko spi, a jaka w p[omieszczeniu, gdzie jest kapane? slyszalam, ze 18 i 22 stopnie, prawda li to?
 
Znalazłam to: "O jak okna
Nawet jeśli jest zimno, nie mogą być cały czas zamknięte. Wietrz mieszkanie – najlepiej trzy razy dziennie. Rób to także wieczorem, zanim maluch pójdzie spać. Staraj się, by w mieszkaniu nie było zbyt ciepło. Optymalna temperatura to 20–22°C. Pamiętaj, że wcześniaki potrzebują nieco wyższej temperatury otoczenia niż dzieci urodzone o czasie. Cieplej powinno być również w pomieszczeniu, w którym kąpiesz maluszka."

I jeszcze to: "Najlepsza pora kąpania jest praktycznie każda. Jednak wieczorna kąpiel pozwoli dziecku łatwiej zasnąć. Niepowinno się kąpać dziecka tuż po posiłku, bo może to spowodować ulanie się pokarmu. Wanienka z woda powinna znajdować się w pomieszczeniu gdzie temperatura wynosi ok. 22-24 stopnie C. Optymalna temperatura wody to 37-38 stopni."
 
wszoku8ir.gif
wygrałaś licytację :) gratuluję,ładne cacko :)
 
ale ma fajnie ta Twoja dzidzia, moja ma narazie piszczącą maskotkę od siostry i smoczek z misiem-bryloczkiem od drugiej ;D

 
Eg fajny ten stojaczek za takie pieniadze to naprawde nie drogo :laugh:
Ja mam taki z canpola został mi po Krystianku ;D
 
Tym bardziej, że nowe kosztują tak od 60zł, a ten akurat który kupiłam z Chicco- nowy 140zł. Także różnica w cenie jest.
 
reklama
czesc kochane mamusie-mam na imie barbara mam 28lat i jestem w 7m-c ciazy,odwiedzam was co jakis czas bo wiele cudownych rzeczy mozna u was wyczytac,ale jesli moge cos poradzic to kupujcie szczotki do włosków z naturalnego włosia one sa dla noworodków czyli0+ bo te ze sztucznego to dopiero od12+ czyli od roczku -wiem cos na ten temat bo pracuje w sklepie dla dzieci "chicco"jesli bedziecie potrzebowały jeszcze jakiejs porady jesli chodzi o produkty chicco to smiało piszcie-pozdrawiam was serdecznie basia
 
Do góry