reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawkowo ;-)

Czym się różnia pampersy sensitive od tych zwykłych zielonych? warto przepłacać? bo chyba te sensitive chyba sa droższe nie?

Różnica jest kolosalna.Te zwykłe zielone są cienkie ale jak się dotknie to wyczuwa się taki sztuczny proszek w środku.Niby są chłonne ale za to premium care z Pampersa to tak jakby dotknąć delikatną bawełenkę,mieciutką no i nie uciskającą po bokach.Ja już zakupiłam pampersy (premium care=rozmiar 2 bo spodziewam sie duzej dzidzi a one sa troche zanizone z rozmiarami.Za 90 sztuk zaplacilam 65 z w Rossmanie.Mysle,ze warto doplaci chociaz na pierwsze 3 miesice a pozniej mozna wyprobowac inne firmy.Ja polecam tez pampy firmy Bella.
 
Ostatnia edycja:
reklama
aha,moze sie to wyda pomocna informacja-latem kupowalam jak najciensze pieluchy i czesto zmienialam zeby nie bylo odparzen natomiat w kiedy byly zimne dni-jesienia,zima kupowalam pampersy ktore sa chlonne,ale jednoczesnie grube,zeby dupcia nie marzla;-)
 
Co do fotelika to ja mam maxi cosi ale jak sie ktoras boi ze dziecko bedzie sie pocilo to sa fajne kocyki ktore mozna wkladac do fotelika, ponadto mozna kupic frotowe tapicerki. W upal nawet przy bawelnie mozna sie spocic;-) Na przewozke to ja bym nie szukala niewiadomo czego tym bardziej ze fotelik ma spelnic funkcje fotelika a nie fotelika, wozka i kolyski;-)

Pisalyscie o recznikach z kapturkiem, ja mam po Laurze ale ostatnio kupilam w Ikea fajniutki zielony, ktory posluzy dluzej bo jest dosc duzy:tak:
Kocyk mam miekutki z H&M juz moj sie do niego przytulam, Laurze nie pokazalam bo by mi zwinela:-D#
Kolko, poduszka poporodowa:confused: ja nie uzywalam przy Laurze, nie bylo mi potrzebne. Godzine po porodzie chodzilam. Co do pepusia to ja uzywalam tylko pudru, szybko odpadl wiec o sypirytusie nie mysle. Sa gaziki nasaczane do przemywania i je moge polecic:tak:
Pieluchy Pampers uzywalam do roku i to rozne mialam ulubione ale teraz sobie nie przypomne nie wiem czy tak czasem nie activ. PO roku kupowalam zamienniki ale nazwa Wam nic nie bedzie mowila bo to w Niemczech.
 
Ja jak pampersowałam Wojtka to kupowałam Dady z biedronki. 80 pieluch kosztowało mnie 27 zł, a różnicy z pampersami premium care nie widziałam. Potem przeszliśmy na wielorazówki, ale wychodzę z założenia, że w tym przypadku nie warto przepłacać. Są oczywiście maluchy o bardzo wrażliwej skórze, gdzie trzeba dmuchać i chuchać, ale wielu z moich znajomych jedzie na tych tańszych pieluchach i dzieciom nic się nie dzieje. Cóż pampersy są drogie i i tak trzeba je wyrzucić.
 
Ja subskrybuje wątek;-)
Co do pępka to chyba sobie odpuszczę ten octenisept. Ja niczym nie dezynfekowałam pępków dzieciom w UK, bowiem tam nie było takiej mody. Kazali trzymać suchy i czysty, po kąpieli dobrze osuszyć właśnie. W razie czego będę kupować jakby nie chciał się obsuszyc sam.

Z tymi pampersami to racja. Premium Care maja siateczkę, która fantastycznie wchłania jajeczniczkowe kupki i myślę, że warto na początek mieć te właśnie. Te Dada z Biedronki maja taką siateczkę Ulkan? Chyba sobie kupię dla próby.
 
Pieluszki Dada są produkowane przez tę samą firmę, która produkuje Pampersy. Pewnie są podobne, ale nie widziałam , więc nie wiem na 100 %.
Ja mam na razie huggiesy :)
 
Bardzo dużo osób poleca właśnie te Dady z Biedronki, dużo osób je używa. Ja póki co zakupiłam Huggiesy, mają niby wycięcie na kikut pępowinowy i paseczek, który wskazuje czy dziecko ma już mokro,zobaczymy jak się będę sprawować, potem na pewno będę chciała też spróbować tych tańszych z Biedronki.
Tutaj opinie mam:
Opinie o Dada Premium, Pieluszki, nowa wersja od 2011 r. Biedronka - bangla.pl
 
Witam!
U mnie znów się pojawił problem odnośnie ciuszków :zawstydzona/y: Co rozwiąże jakiś problem to drugi problem nie daje mi spać. Jestem kompletnie zdołowana bo ja biedna nie wiem w co będę ubierała dziecko na spacery już w kwietniu. Bo na marzec na wyjście ze szpitala mam zakupiony śpiworek do fotelika a potem w co maleństwo moje będę mogła ubrać?
pomóżcie doświadczone mamusie bo idzie się załamać :-(
 
Nomi sól fizjologiczną tylko w aptece, a octenisept jest to środek, który dezynfekuje i szybko goi rany, zapobiega papraniu się. Jest boski! Rodzaj jest jeden. Tzn pojemność różna. Ja mam w pracy duży, a do domu jest mniejszy.:-)
 
reklama
Do góry