reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysypka u 1,5 rocznego dziecka

Dołączył(a)
23 Grudzień 2021
Postów
8
Witam, u mojego dziecka wyskoczyła bardzo mocna wysypka która obejmuje prawie cale ciałko, maluszek był na antybiotyku augmentin który podobno bardzo uczula, mial go brać 10 dni przy 9 dniu lekarz telefonicznie kazał odstawić lek z powodu wysypki, po wczorajszej wizycie lekarz stwierdził pokrzywke właśnie przez ten antybiotyk, o dziwo wczoraj wieczorem pokrzywka z buzi zeszła, twarz była bardzo ładna No ale dziś w nocy znowu dostał pokrzywki i wyglada teraz jak muchomorek, dostał contrahist 2x po 2,5ml No i czekam czy coś mu pomoże
Teraz pytanie do mam czy któraś miała podobna sytuacje? Jak długo taka pokrzywka może się utrzymywać? Mam zamiar podac dziecku wapno calcium w syropie

53fa258e-b34c-4088-86e0-5c0c86e429b3.jpeg
 
reklama
Co dostaje jeszcze poza antybiotykiem?
Antybiotyku już nie bierze teraz ma tylko to:
Syrop przeciwrefluksowy Gastrotuss baby
Entitis baby
No i podałam mu 5ml wapna calcium, zobaczymy może pomoże na ta wysypkę

Te lekarstwa bierze od wczoraj, bo poprzednie zostały odstawione oprócz contrahis

Może to od mleka mm? Zjadł kolacje później mleczko, ale po takim czasie uczulenie by wyszło? Dziś mleka jeszcze nie pił także czekam czy to zejdzie
 
Antybiotyku już nie bierze teraz ma tylko to:
Syrop przeciwrefluksowy Gastrotuss baby
Entitis baby
No i podałam mu 5ml wapna calcium, zobaczymy może pomoże na ta wysypkę

Te lekarstwa bierze od wczoraj, bo poprzednie zostały odstawione oprócz contrahis

Może to od mleka mm? Zjadł kolacje później mleczko, ale po takim czasie uczulenie by wyszło? Dziś mleka jeszcze nie pił także czekam czy to zejdzie
a mleko mm jest od niedawna? Gastrotuss od wczoraj?
 
A może warto poprosić o jakąś maść sterydową na te zmiany?
Jeśli to uczuleniowe, to powinno pomóc.

PS. I na alergię nie podaje się wapna. Związki wapnia osłabiają działanie leków przeciwhistaminowych (zwłaszcza kortykosteroidów).
 
Mleko jest od 3 miesiąca życia
Lekarz powiedział ze jeżeli wysypka nie zejdzie można podać wapno

Gastrotuss od wczoraj
 
Ostatnia edycja:
A pojawiła się przed czy po pierwszym przyjęciu Gastrotuss? Może w tym syropie jest coś co uczula i nasila pokrzywkę skoro antybiotyk jest już odstawiony.
 
To ja nie wiem co z tymi lekarzami - wapno osłabia działanie leków przeciwalergicznych i przy uczuleniu nie powinno się go podawać. Wapno należy podać tylko wówczas gdy są jego niedobory.
 
reklama
Do góry