reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wywołanie porodu

Kati33

Aktywna w BB
Dołączył(a)
1 Luty 2022
Postów
97
Witajcie dziewczyny. Ostatnio miałam wizytę .była w 37 +2 dni. Pani doktor po zbadaniu mnie wystawiła mi skierowanie do szpitala na wywołanie ,by uniknąć tragedii .. od początku biorę neoparine 4000 . Mam ją odstawić w sumie dzień przed przyjazdem. Mała na tamtą chwilę ważyła 3200 . Mam również dodatni gbs. Więc pewnie podadzą mi antybiotyk. Ale moze któraś z Was wie co w przypadku,gdy Mam drożdże ..wyszły mi w badaniu moczu. Od dłuższego czasu z nimi walczę. .różne specyfiki już brałam .nie dostałam nic ,bo doktor stwierdziła ,że już brałam wszystko co możliwe. To jak będzie wyglądał poród ?ja przez sam stres ,że mam się wstawić na szpital ,nie zapytałam jej ..więc proszę o wyrozumiałość..
 
reklama
Wstawiać to się raczej nie polecam 😉

Natomiast poważnie czy Twój lekarz pracuje w szpitalu? Wy wiesz jakie zasady tam panują?

Przy GBS podają antybiotyk już na porodówce więc tu nie ma znaczenia. Tak samo z tym moczem.

Nie spotkałam się z wywoływaniem wcześniej z powodu poronień - martwych urodzeń to tak więc tu uważałabym czy na pewno Cię w ogóle przyjmą - ale to właśnie zależy od szpitala
 
Wstawiać to się raczej nie polecam 😉

Natomiast poważnie czy Twój lekarz pracuje w szpitalu? Wy wiesz jakie zasady tam panują?

Przy GBS podają antybiotyk już na porodówce więc tu nie ma znaczenia. Tak samo z tym moczem.

Nie spotkałam się z wywoływaniem wcześniej z powodu poronień - martwych urodzeń to tak więc tu uważałabym czy na pewno Cię w ogóle przyjmą - ale to właśnie zależy od szpitala



A może jej chodzi o wywołanie, czyli cesarke? Ale to moje zgaduj, zgadula.
 
Wstawiać to się raczej nie polecam 😉

Natomiast poważnie czy Twój lekarz pracuje w szpitalu? Wy wiesz jakie zasady tam panują?

Przy GBS podają antybiotyk już na porodówce więc tu nie ma znaczenia. Tak samo z tym moczem.

Nie spotkałam się z wywoływaniem wcześniej z powodu poronień - martwych urodzeń to tak więc tu uważałabym czy na pewno Cię w ogóle przyjmą - ale to właśnie zależy od szpitala
Tak ,pracuje właśnie w szpitalu. I wręcz kazała mi być 19 . I tak teraz myślę . Nie dopytalam i żałuję. Jedynie ujęła to tak jak wyżej wspomniałam . To moja 7 ciąża . 5 poroniłam ..
 
No właśnie nic nawet o tym nie wspominała ..więc nic nie wiem ..dziwnie bo to tydzień przed terminem i nie wiem na co mam się nastawiać
A nie możesz do niej zadzwonić, umówić się na wizytę, dopytać? Ew do szpitala do ktorego masz skierowanie na oddział tam ci powinni udzielic informacji.
 
No właśnie nic nawet o tym nie wspominała ..więc nic nie wiem ..dziwnie bo to tydzień przed terminem i nie wiem na co mam się nastawiać

Jeżeli to jest skierowanie na wywołanie to pewnie będą wywoływać naturalnie. Czasem od razu, czasem następnego dnia.
Metod też jest sporo typu cewnik, tabletki, tasiemki, oksytocyna (nie pamiętam czy coś jeszcze). W teorii prób oksytocynowych powinno być max. 3 po jednej na dobę i jeżeli nie przynoszą postępu to cesarskie cięcie.

Ale tak naprawdę wszystko zależy od danego szpitala i od lekarza decydującego na izbie/dyżurze.
Np. mi jeden lekarz powiedział, że ze względu na niską masę dziecka (36+4 - 2601g), cukrzycę ciążową na diecie i stan po cięciu cesarskim - powinnam mieć wywołanie w 37-38tc. Za to już mój lekarz ze szpitala powiedział, że skoro wszystko jest tak naprawdę prawidłowo to u nich wywołanie jest w 39+0tc - wszystko fajnie tylko, że to Wigilia xD
A np. koleżanka w tym samym mieście tylko i innym szpitalu miała wywołanie w 40tc z powodu cukrzycy bo wcześniej nie ma po co, jak wszystko jest super. Także rekomendacje, procedury sobie, a lekarze sobie.

Generalnie na KAŻDĄ medyczną procedurę można się nie zgodzić ;)
 
reklama
Tak ,pracuje właśnie w szpitalu. I wręcz kazała mi być 19 . I tak teraz myślę . Nie dopytalam i żałuję. Jedynie ujęła to tak jak wyżej wspomniałam . To moja 7 ciąża . 5 poroniłam ..
Myślę że jeśli wywoływanie porodu to metodami które już tu Dziewczyny wymieniły czyli oksytocyna, balonik...cesarskie cięcie to gdyby te metody nie działały. Myślę też że jeśli coś Cię niepokoi, skontaktuj się telefonicznie z Lekarzem, na pewno na spokojnie to wyjaśni, rozumiem że w emocjach trudno było może o wszystko dopytać, to jednak ogromny stres dla Ciebie. Jak chcesz pogadać pisz śmiało na priv moja druga córcia ma 5 miesięcy poród miałam wywoływany z powodu cukrzycy ciążowej mogę podzielić się doświadczeniami. Trzymam kciuki za Ciebie ♥️
 
reklama
Do góry