reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wzbogacamy diete naszego malenstwa/wszystko o karmieniu

Tyle, ze on gryzie może z dwie porcje i potem jakoś się męczy czy co, bo nagle nic, paszczy nie otworzy. Też chomikuje w puchach. Też boi sie nowych potraw i smaków.Skaranie...
Ostatnio przestał jeść nawet zmielone a próby przeczekania focha obiadowego kończyły się na histerii z głodu.Nie wazne czy słoiczkowe żarcie czy zdiełano przez mamę.

Biorę taki duuuuży talerz ( taki jak się wędliny serwuje ), nakładam obiad -żaden rozmielony, najzwyklejszy. Jemy sobie raz ja, raz on.
Wiecie co ja tez mam tak tylko że na dwa fronty. Filip - klasyczny niejadek, dwie łyżki obiadu i juz dziękuje i wołami nie zmusisz, a Ritka nawet buzi nie chce otworzyć. Dziś na obiad pyszna kalafiorowa z lanymi kluseczkami - Filip jakoś zjadł może z 7 łyżek( super wynik ) a Ritka nawet nie tknęła po rykowisku prowokowaniu wymiotów skończyło sie na kabanosie w ręce i na bajce - klęska wychowawcza:-(
 
reklama
dziewczyny czy wasze dzieci jedza wszystko ?
My jemy wszystko o procz smazonego a jesli juz to np ze schabowego sciagam panierke. Surówki je wszystkie
słodyczy nie daje mu (chrupki biszkopty ) ciastka, ciasto jak my jemy to tez zje.
owoce prawie wszystkie.Do picia herbatki i soki, woda kubusiowa.
serki i jogugurty wszystkie oprocz tych z kakao i czekolada
Czy dajecie juz mleko z kartona czy modyfikowane ?
 
Wiki, Mati je praktycznie wszystko to co my...mleko modyfikowane dostaje tylko do kaszy, a budyń, kakao, płatki, je na mleku z kartonu...z serków najbardziej lubi danona i je wszystkie smaki, chociaż nie lubi tych z dodatkiem czekolady, jeśli chodzi o mięso, to najbardziej lubi mielone, schabowe wcale mu nie podchodzą, lubi tez gołąbki, takie tradycyjne i te takie mieszane - mięsko mielone z kapustą
 
mój je wszystko, mleko modyfikowane, próbowałam przestawić na normalne, ale ani jeden ani drugi glon się nie chyci i jest histeria ... ostatnio Michał pobija samego siebie bo budzi mi się na mleko w nocy 3-4 a nawet i 5 razy :szok: jak był noworodkiem to lepiej sypiałam niż teraz... a dziś pobił samego siebie bo zjadł na noc pół litra kaszki około 19 obudził się na mleko już o 12 jeszcze o 3 i o 6 już było mama wstawaj mlecko... normalnie korytko mu zamontuje z rurką żeby sobie spał i jadł a mnie dał się wyspać :-D:-D
 
cosmolady wow nasz mial tez takie napady on mogl sie na jesc po uszy ale mleko musi byc i koniec. Tez mu kiedys nagotowalam manny na mleku z kartonu, nawet nie ruszył

anusiasac to podobnie jak u nas, malemu nie daje z czekolada bo dostaje szorstkich polików tak zauwazylam
 
Wiki Konrad tez je wszystko.schabowego tez lubi ale ja nie sciagam panierki.dlaczego ty sciagasz?Konrad lubi wlasnie kotlety,mielone,surowki:tak:ale tez zalezy od dnia.wczoraj mialam z czerwonej kapusty i jaqdl sama:sorry:nie jada w ogole jajek wiec ma wlasnie tylko na panierce.nie wiem czemu,chyba jajka mu smierdza bo wacha i nie:sorry:
Czekolade zadko bo czasem go wysypuje po niej ale np.mambe daje mu jak cos musze zalatwic.ma przy sobie paczuszke:sorry:
co do mleka to juz nie mam modyfikowanego.daje mu zwykle z kaszka,w sumie to mieszam z niebieskimi kaszkami a w nich jest modyfikowane.mieszam tzn,na sniadanie zolta na kolacje niebieska:tak:
do picia to herbatke(slaba)miete,woda i play-e,kubusie.

Cosmo ale masz zarloczka:-)
 
kwiateczek bo wydaje mi sie ze w tej panierce tluszcz zostaje wsiaka w to bułke, no i ona jest smarzona :eek:
no surówke z czerwonej tez bardzo lubi
 
Wiki, a w żłobku dzieciaczki na obiad nie dostają nic smażonego?
Kwiateczek, mój za to lubi jajka - co tydzień w sobotę lub w niedzielę jest na miękko do kanapek na śniadanie...wtedy Mati wyciąga tacę i podstawki pod jajka i sam zanosi na swój stolik kanapki, jajo i herbatkę na tej tacy właśnie
 
Trochę mojej prywaty ale bylabym wdzięczna jakbyście sobie przypomnialy.
Jakim mlekiem karmiłyście dzieciaczki bo ja mam teraz dylemat. Otóż tak ja po karmieniu piersia przeszlam z Zuzą na bebiko miala wtedy 7 miesiecy i teraz nie wiem czy to póżniej rodzaj tego mleka mial wplyw ale pamietacie Zuzi problemy z jelitami ,teraz nie może mlecznych rzeczy w ogóle i troche innych mimo że to na pewno nie skaza.Troche sie boje teraz tego samego Wiec teraz Cyprianowi kupiliśmy Bebilon i na razie wszystko ok,tylko mi znów bratowa mówi że to jest przereklamowane ,jej lekarka kazala jej Nan dawać i że niby najlepszy skład i teraz to już sama nie wiem.A teraz już musze ostateczna decyzje oodjac bo nie bede mu zmieniac jak bedzie ok.
 
reklama
Nan ma teraz zdaje się inny skład niż kiedyś.
Za " moich czasów" nie miało czegoś takiego jak bifidus.
To było nasze pierwsze mleko, takie dawali mu w szpitalu, wiec nie robiłam rewolucji.
Fatalnie się mieszało, robiły się takie mini grudki choć z większą atencją je mieszałam niż teraz Bebilon. Te grudki czasami zapychały mi smoczek.

Po etapie nutramigenowym dałam mu Bebiko. Poleciła mi go nasza lekarka. Miku nie chciał go za bardzo pić bo jest bardzo słodkie. Na tamten czas ( maj 2009) to było najsłodsze mleko na rynku. Cukier, cukier.

Bebilon nie ma bifidusa ale ma coś tam inaczej zwanego. Generalnie jak i w Nanie chodzi o probiotyki. Bardzo dobrze się miesza. Ma mniej cukru niż W Nan i Bebiko ( na tamten czas).
Dominik nie ma problemów z brzuszkiem.
Nie raz słyszałam , ze jest przereklamowane. Trudno powiedzieć. Miku jest zadowolony.

Ja bym przekalkulowała cenę Nanu z bifidusem i Bebilonu oraz dostępność.
 
Do góry