reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zabawowo..czyli wszystko o zabawkach i zabawach naszych dzieci:)

Macie wszystkie racje . Czasem te plastikowe są dużo gorsze od drewnianych szczegolnie te tanie plastiki które praktycznie nie powinny być wprowadzane do obiegu bo są zbyt niebezpieczne a jednak świadomość rodziców jest chyba jednak zbyt mała i już nie chodzi tutaj o brak pieniedzy bo pamietam że w dzieciństwie miałam drewniane zabawki które służyły bardzo długo a żeby je zdobyć trezeba było wiele sie nakombinować .
 
reklama
U nas wybrał Maks. Drewnianymi bawi się godzinami a plastikowymi wcale:) - one są jakieś takie nie kreatywne.
My mamy mnóstwo drewnianych zabawek - dziecko nic nie gryzie i przyznam że o żadnej drzazdze nie pomyślałam, farna tez nie odłazi- mamy puzzle, układanki, sortery, pociągi, wieże, kulodromy, przebijanki, klocki i wózki, autka:)) Oprócz tego maks bawi się tylko misiami i PLASTIKOWYMI klockami - duplo nic nie przebije - żaden drewniany klocek:)
 
Jednego nie można odmówić drewnianym zabawkom: mianowicie tego,że są naprawdę solidne i cieżko je uszkodzić. My ostatnio kupiliśmy dla syna zestaw drewnianych klocków i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni,mały ma mnóstwo zabawy.
 
Drewniane są przede wszystkim dużo ładniejsze :)
My mamy drewniane klocki, pociąg, wózek dla lalek, babuszki.
 
Yellow House English to jeden z najpopularniejszych kursów angielskiego dla dzieci, oparty na metodzie śpiewania piosenek, doskonale sprawdza się w edukacji poprzez zabawę! Dzieci wspaniale się bawią, jednocześnie ucząc ponad 500 podstawowych słówek. Kurs jest zalecany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, rekomendowany przez miesięcznik Rodzice oraz stację Mini Mini.
Bardzo gorąco polecam. Moje dzieci wprost nie mogą się rozstać z tymi piosenkami.

Kurs można zamówić u dystrybutora:

www.yellowhouseenglish.pl

Pozdrawiam,

Magda
 
zgadzam się z którąś z przedmówczyń, każda zabawka może być edukacyjna, bo tu chodzi przede wszystkim o rozwój wyobraźni, zdolności manualnych, zapamiętywania co po czym następuje itp. Ale jeśli miałabym polecać jakieś zabawki, które są określane mianem edukacyjne, to np. aktywny stoliczek fisher prica. Nasza córka dostała ten stoliczek na 2 urodziny i cały czas jest nim zachwycona. Zabawka ma wiele trybów zabawy i nauki, w tym także język angielski - podstawowe słowa, zwroty, kolory, liczby. Na panelu są różne kolorowe, świecące elementy, które można kręcić, naciskać, przekładać. Jest mnóstwo muzyki i piosenek, które dla mojej córci są najistotniejsze. Już kilka zna i próbuje powtarzać, a ulubione wie jak włączyć, np. ile razy musi przekręcić grzechotką pod książeczką, by była pioseneczka ;-) Stoliczek, to jest pierwszy sprzęt, który jest włączany zaraz po przebudzeniu. Potem jeszcze włącza sobie sama wieżę z płytą z muzyczką dziecięcą :rofl2: i tańce na całego :laugh2:
 
Witam mój synek uwielbia wszystkie przedmioty codziennego użytku teraz hitem jest miseczka badz pojemniki na żywność i łyżeczka:-)miesza udaje że coś je no super:-)a tak poza tym to polecam fisher price ślimaka to super zabawka i napewno jeszcze długo nam posłuży
 
Obserwując swoje dziecko mog stwierdzić, że najbardziej interesuja je zabawki wydobywające dzwieki, dlatego tez pokusiłam się o kupno kilku instruetów muzycznych, toche chałasu jest, no ale czego nie rob się dla dzieci. Tu daje namiary na fajne gadżety tego typu Marakasy z dzwoneczkami- instrument muzyczny.

Mysle, że wszelkie zabawki do piasku mogą tez byc interesując dla dziecka, albo huśtawka do domu, którą przywiązuje sie do framugi:)
 
Przez przypadek znalazłam ten wątek o drewnianych zabawkach i postanowiłam zabrać głos ponieważ od niedawna prowadzę własny sklep z zabawkami w ktorym większość stanowią właśnie drewniane zabawki :tak:
W kwestii drzazg bym się zupełnie nie przejmowała ponieważ drewniane gryzaki dostosowane dla dzieci juz od narodzin są tak wykonane że o żadnych drzazgach nie ma mowy. Polecam gryzaki Haby i Selecty choć są dość drogie, piękne są także polskiej firmy Bajo.
rumella_large.jpgbajo12010.jpg

Dla mnie główną zaletą drewnianych zabawek jest to, że nie bombardują dziecka nadmiarem bodzców w stylu dzwięk lub światło :sorry2: Tu jeśli dziecko chce aby coś grało musi samo np zagrać na bebenku a nie nacisnąć przycisk na konsoli...
Poza tym zabawki te są bardziej trwałe a nawet gdy bedzie sie chciało je wyrzucić drewno łatwo się `rozłoży`.

Zastrzegam tu że piszę o zabawkach sprawdzonych firm... nie wszytskie zabawki drewniane są super :sorry2: Wiadomo, że niektóre firmy robią zabawki byle jakie, produkują je w mega ilościach w Chinach :dry:

Wstawiam kilka fajnych zabawek drewnianych, polecam szczególnie te produkowane w Polsce:tak::
wczerwony.jpghustawka.jpgwaga.jpgpiesek_.jpgkule.jpgkolyska bajo.jpg
 

Załączniki

  • jadalnia.jpg
    jadalnia.jpg
    14,5 KB · Wyświetleń: 75
reklama
Polecam cyferkowy telefon Fishera
Mojemy Synkowi na pewno podoba się to, że telefon chwile po nie używaniu dzwoni :)
Spodobała mu się też "książeczka" ze zwierzątkami, które wydają realistyczne odgłosy.
Zabawka ta jest na pewno edukacyjna - są mówione cyferki, nazwy zwierzątek.
Posiada kólka - dziecko moze ja ciagnac za soba
Zabawka w jezyku pol-ang
Prezkrecajac karteczki (plastikowe) dziecko wyslu****e ladnych piosenek nt zwierzatek :)
Polecam :)
 
Do góry