reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zabawy dla malych i duzych pociech

Mój Kubuś właśnie rozpoczął zabawę w spanie;-):-D:-D. Zawsze jak jest czas jego snu to staram się udawać, że śpię i jakoś i on wtedy leży grzeczniej i właśnie przed chwilką zasnął.

Tak poważnie nasze zabawy te najczęstsze to: szukanie Natalki ( mała się chowa a Kubuś jej szuka), mamy taką zabawkę, w której w odpowiednie dziurki trzeba wkładać odpowiednie kształty ( narazie Kubusiowi nie zawsze wychodzi, ale np trójkąt mieści się w otworek kółeczka więc w nim ląduje;-)), poza tym tak jak u ciebie Elisabeth układamy wieżę z klocków tzn. ja układam Kuba psuje i jeździmy dużo samochodzikami - bo Kubus uwielbia samochody ( jego nowy nabytek - dostal od chrzestnego - to jest traktor z kierowca i koniem w przyczepie, ktory sam jeździ i do tego gra i rży jak koń--------- Hit tygodnia:tak::tak:).
 
reklama
u mnie podobnie jak u Elisabeth, czytanie książek , jazda samochodzikiem.......
najbardziej to lubi sie bawić w kuchni : drewniane łyżki , garnki, foremki, przekładanie małych rzeczy w większe. Jego ulubione miejsce to kuchnia:-)

p.s polecam SUPER MAMA-Susan Dazzo:150 gier i zabaw z dziećmi, wesołe i orginalne pomysły
 
Dziewczyny macie juz sanki dla Waszych maluchow? Cos tradycyjnego, czy jakies nowoczesne modele?:cool2: Wybieracie spiworek czy wystarczy kocyk? Pytam, bo dostalam polecenie od mamy, zeby cos znalezc dla Pauli na Gwiazdke i zaczelam przegladac Allegro...:baffled:


Dla Pauli tez najlepszymi zabawkami sa przedmioty codziennego uzytku. U nas i u babc jest jedna niezabezpieczona kuchenna szafka, w ktorej sa bezpieczne rzeczy i bezkarnie moze sie nimi bawic:tak:
 
U nas w dalszym ciągu królestwem Amelki jest łazienka :-);-):baffled::-D

A co do sanek to jeszcze nie posiadamy :-p ...ale upatrzyłam sobie takie dla jednego dziecka z siedzonkiem i niżej jest podnóżek :-)...i myslę że na sanki wystarczy kocyk:tak:...nasze dzieci sie już ruszają więc troche można pojeździć sankami a trochę połazikować i już będzie cieplej :happy2:
 
Nina ostatnio polubila ogladnie ksiazeczek. pokazuje paluszkiem na obrazki i trzeba jej wszystko opowiadac. Bardzo lubi bawic sie misiami - ma kubusia, prosiaczka i osiolka i ciagle je gdzies nosi, sadza na nocniki, probuje ubierac, karmic. Poza tym uwielbia mi pomagac - wklada rzeczy do pralki, wyjmuje lyzeczki ze zmywarki, zamiata, sciera kurze, wiesza pranie itp.
 
ja tez mam zamiar kupic sanki , widziałam drewniane z oparciem , myślę , żę te najlepsze, dodać kocyk i radocha dla malucha:-)
 
Ja w tym roku jeszcze sanek nie kupuje, a ponoć teść znalazł sanki po moim m i nawet pomalował ponoć na jakieś koszmarne kolory nie pytał mnie o zdanie więc niech sobie jeździ jak ma chęć :baffled:. a jak będzie śnieg to my się wybierzemy z kuzyneczka Laurusią.

Co do zabaw to u nas tez nadal króluje łazienka, Gufi zmywarka też fajna szczególnie, że można sobie wchodzić na otwarte drzwi trzymając się górnej półki poprostu rewelacja :-D, sprząta to moje dziecko kochane również tylko wycieranie zaczyna od podłogi a kończy na szafkach znaczy jedzie w górę, ale cóż ważne,, że sprząta
 
My chyba sanki zamówimy z Allegro takie które można ciągnąc i pchać, mają taki pałąk jak przy wózku i wtedy widac co maluch robi.
 
reklama
Ja sie zastanawiam nad sankami,troche sie boję czy nie będzie spadał z nich bo Marcel to jest wiercioła.:-)
 
Do góry