reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zabieg UKM

Mika1999

Początkująca w BB
Dołączył(a)
3 Marzec 2022
Postów
23
Hej. Czy któraś mama miała podobny przypadek lub słyszała o podobnych. Synek będzie miał usuwaną dolną część nerki ponieważ ma wodonercze wrodzone i nerka pracuje tylko w 29% i to tylko górna część. Może mi ktoś powiedzieć jak to dalej było i jak to wyglądało u was? Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi bo mało jest takich przypadków jak nasz. A pytania i myśli nie dawają mi spokoju. Proszę o jaką kolwiek odpowiedź mamy która przechodzi lub przeszła to samo 😪😔
 
reklama
Hej. Czy któraś mama miała podobny przypadek lub słyszała o podobnych. Synek będzie miał usuwaną dolną część nerki ponieważ ma wodonercze wrodzone i nerka pracuje tylko w 29% i to tylko górna część. Może mi ktoś powiedzieć jak to dalej było i jak to wyglądało u was? Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi bo mało jest takich przypadków jak nasz. A pytania i myśli nie dawają mi spokoju. Proszę o jaką kolwiek odpowiedź mamy która przechodzi lub przeszła to samo 😪😔
Mój synek ma zdwojenie ukm, ale ponieważ nie ma zbyt wielu infekcji dróg moczowych nikt nie proponował operacji. Na szczęście nie miał badań uro i scynto.

U was widocznie jest gorzej, skoro zaproponowano zabieg. :( Nie pomogę, aby trzymam za was kciuki. ✊
 
U nas jest zdwojenie UKM 5 stopnia lekarze myśleli że obejdzie się bez zabiegu. Teraz czeka nas szpital 3 dni bo będą robić małemu cystoskopie, w moczu nigdy nie wykryto żadnych infekcji tak samo jak posiewowe badania moczu są bardzo dobre. Po renoscynografi dynamicznej nerek okazało się że prawa nerka pracuje tylko w 29% górna część A dolna jest do zabiegowego usunięcia po którym będziemy leżeć 8 dni jak wszystko będzie się dobrze goiło. Jestem młodą mamą to moje pierwsze dziecko i bardzo się o niego boję. Lekarz zapewniał mnie ze wszystko będzie dobrze i zna wiele takich przypadków A w zeszłym tygodniu mówił że przeprowadzał 3 takie zabiegi jednego dnia trochę mnie podniósł na duchu potrafił powiedzieć otwarcie co nas czeka a jednocześnie trochę uspokoić.
 
U nas jest zdwojenie UKM 5 stopnia lekarze myśleli że obejdzie się bez zabiegu. Teraz czeka nas szpital 3 dni bo będą robić małemu cystoskopie, w moczu nigdy nie wykryto żadnych infekcji tak samo jak posiewowe badania moczu są bardzo dobre. Po renoscynografi dynamicznej nerek okazało się że prawa nerka pracuje tylko w 29% górna część A dolna jest do zabiegowego usunięcia po którym będziemy leżeć 8 dni jak wszystko będzie się dobrze goiło. Jestem młodą mamą to moje pierwsze dziecko i bardzo się o niego boję. Lekarz zapewniał mnie ze wszystko będzie dobrze i zna wiele takich przypadków A w zeszłym tygodniu mówił że przeprowadzał 3 takie zabiegi jednego dnia trochę mnie podniósł na duchu potrafił powiedzieć otwarcie co nas czeka a jednocześnie trochę uspokoić.
W jakim wieku jest synek?
U nas poza USG i badaniami z krwi nic więcej nie zrobiono. :( Krew i mocz. Wyszła mu niziutka kreatynina 0,15, a potas 5,5 (nieco ponad normę).

Dziecku badanie zrobią w narkozie? Gdzie? W jakim szpitalu?
 
20 lipca skończy pół roku. Badanie będzie miał robione ze znieczuleniem w narkozie będzie miał robiony zabieg. Termin zabiegu będziemy ustalać po tym badaniu. Do szpitali i lekarzy jeździmy do Poznania mamy około 130 km. Będąc w ciąży moja pani ginekolog nie wykryła wady co lekarze się dziwili a pp urodzeniu w naszym szpitalu lekarze nie mieli o niej dobrej opini nawet nie wysłała na badania prenatalne a mi mówiła że robiła i ze wszystko w porządku.
 
Oj to maluszek. Ale super, że tak szybko działacie. Mojemu synkowi wykryli ekstra nerkę pół roku temu przy okazji USG z powodu zaparć. :( Teraz ma prawie 3,5 roku.
Boję się czy te jego nerki są faktycznie wydolne? :( Nikt mu badań nie robił. Siostry synek miał, ale robione na żywca. Nie chcę, żeby go bolało i żeby miał świadomość tego co się dzieje.
 
Renoscynografia dynamiczna nerek jest robiona bez żadnych znieczuleń my byliśmy prywatnie badanie w Warszawie kosztuje 600 zł wbijają igłę i wstrzykują znacznik później leży pod maszyna około 20 min wyniki są tego samego dnia mi wysłali mailem żeby nie czekać bo do Warszawy mamy około 400 km. Te badanie pokazuje w ilu procentach funkcjonują nerki. W szpitalu po urodzeniu jak miał robione usg to nerka się zwiększyła później się zmniejszyła i lekarka mi powiedziała że dobrze jak się zmniejsza. Jak wypisywali nas do domu to dostaliśmy skierowanie do szpitala na poznań na dokładniejsze badania ( do poznania ciężko się dostać my czekaliśmy aż 3 miesiące aż wyznaczą termin) w poznaniu miał również robione usg i nerka nadal się zmniejszała badania moczu ok posiew też, później mu zrobili cystografie mikcyjna przez siusiaka włożyli mu taki wężyk i wstrzyknęli 30 ml wodorozpuszajacego środka cieniującego żeby sprawdzić czy mocz schodzi czy się cofa do nerki u nas niestety się cofał 😔 badanie również robione bez znieczulenia ale panie za to bardzo miłe i tak zagadaly syna że nawet nie zapłakał przy badaniu ( wtedy miał 3 miesiące) po badaniu dostał kroplówkę I pod koniec dnia wypisali nas do domu
 
Boże, czyli i u nas może być źle i nerki się zniszczą. U was nie było objawów, a jednak jedna nerka jest lekko niewydolna. :(
Będę musiała to sprawdzić po wszystkim. Bardzo dziękuję za pomoc i podpowiedź.
Życzę zdrówka i obserwujeę wątek. ☺️
 
reklama
reklama
Do góry