reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbki

Pimpi juz ma wszystkie od jakichs 3 miesiecy. Zawsze bardzo lubil myc zabki, robilismy to od poczatku, czyli jak mial 4 miesiace ale ostatnio sie rozmyslil i nie chce myc wcale a jak probuje mu sie wedrzec do paszczy to ryczy :-(
 
reklama
O! Alex to u nas to samo. Ząbki myłam Małej od samiutkiego poczatku,nawet jak ich jeszcze nie miała to tez przemywałam jakims gazikiem itp i zawsze,ale to zawsze uwielbiała to robic,nawet potm mi szczoteczke wyrywała i sama jeszcze miedliła ją w buzi. A od dwóch tygodni podczas mycia jest walka. I pomyslałąm nawet,ze może z ta szczoteczką jest cos nie tak,ze moze za ostra( bo jej strasznie zeby ciagle idą. Ma dopiero jedynki gorne i dolne,czworki gorne i dolne,dwojke na dole i na górze,teraz idzie druga dwojka górna i pewnie jeszcze cos,bo ewidentnie ma jakies wrazliwe te dziasełka),zmieniłam na taką silikonową( ale nie na palec,zwykłą,ale z silikonu) i tez drze sie zwlaszcza jak gorne myjemy.
Robie wiec tak,ze myje jej teraz te zabki krociotko,ale za to po kazdym posiłku.
 
Silikonowa Pimpi mial na stale zamontoana w lapie jak mu rosly zeby, non stop nia majstrowal. A mylam mu prawdziwa, tylko mieciutka z odrobina pasty, uwielbial to, nadstawial paszcze a potem bral szczoteczke i sam szorowal. Cos mu teraz odbilo i wcale nie chce myc, sam nie i mnie tez nie pozwala. Myslalam tez, ze moze wina szczoteczki, trzecia z kolei juz chyba jest teraz i nic, nie chce i koniec. Boje sie, zeby mu sie zabki nie zaczely psuc, bo przeciez takie osmrodzone to zaraz zgnija. Nie wiem co robic :-(
 
A moze Wasze dzeci zobaczyły jak jakiś inny dzieciaczek nie chce myć? dzieciaki lubią małpować... a moze raz je coś tam zabolało i teraz nie chcą...

Moja zębiska myje, ale sama - czyli średnio porządnie, mi topozwoli moze na 2 s. się dotknąć...

A ostatnio czuje ze czasami ma brzydki oddech:-D, wczesniej cos nie czułam jak była mneijsza, moze dlatgeo ze inne rzeczy juz je...:confused:
 
U nas jak młoda nie chciała myć zębów to była wina wychodzących ząbków, no ale każde inne wiec cieżko powiedziec dlaczego tak sie dzieje.

Malbertka u Zochy też czasem czuje nie bardzo zapaszek z buźki no ale też i dzieciaczki już wiecej jedzą normalnych rzeczy więc to chyba normalne.
 
Agnieszka mozliwe :tak: Moj synek mial 3 miesiace jak wyraznie bylo widac spuchniete dziaselka i cos w rodzaju ziarenka ryzu pod skora :-) Pierwszy zabek przebil sie jak mial 3 i pol miesiaca, drugi jak 4, a reszta szybciutko sie sypnela.
Najlepiej kup mu silikonowa szczoteczke do zebow, dawaj do raczki i niech sobie sam masuje. Ulzy mu w bolu i pomoze zabkom sie przebic. Gdyby plakal w nocy, daj troszeczke Nurofenu. Mozesz dziasla smarowac zelami, choc u nas nic to za bardzo nie dawalo, bo mlodziezowiec je zjadal natychmiast. Aaaaaaaaaaa i nie powtorz mojego bledu, nakladania zelu na szczoteczke, bo moj sobie lizak z tego zrobil i jak wyssal caly zel to szczoteczke wyrzucal :-D
 
Alex nie wiem czy to możliwe ale wydaje mi się ze to Piątki!!:-) policz dobrze:-)

Alutka juz 3miesiąc się męczy z trójkami i nic....piętek tez nie widać.... co jakis czas jesc nie moze i mówi ała ała ała:-(
 
reklama
A u mnie z kolei Aluta ma 2 dolne piatki (reszta tez juz jest ) ale te górne niexle nam daja popalic .Juz dwa razy jak wylazą przeszła angine ,nie spi po nocach wierci sie ,krzyczy ,jeść nie może tez ja boli nawet wrociłam do tego żelu na dziasla dentinox bo bez niego alka nie zje nic procz serka jakiegos .Dodam jeszcze ,ze dolne 5 wyszla niemal niezauwazalnie .Jedna chyba ze 2 dni szla druga ciut dluzej .Za to te gorne 5 dni idzie lewa i jest jej tylko pól na wierzchu .Z drugiej strony widac juz koncowki 5 ale reszta jeszcze za blona .Pozytywna rzecz tego taka ,że alka nauczyla sie szeroko otwierac buzie i czy w zabki zobaczyc czy gardziolko nie ma problemu .:-)
 
Do góry