reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zachowanie "kolkowych" niemowlaków i opieka nad nimi

Witajcie!
Moja córka podobnie się zacowywała,prężyła,stękała i mocno zaciskała piąstki.Nie była to kolka.Neurolog zalecił,by odwracać jej uwagę.Np.gdy się prężyła to ją zabawialiśmy,albo pomagała zmiana pozycji i to poskutkowało.Powodzenia!
 
reklama
Mam do sprzedania! ORYGINALNE NIEMIECKIE! kropelki na kolki i wzdęcia dla niemowlaków SAB SIMPLEX ORYGINALNE NIEMIECKIE, NAJTANIEJ . Sprzedaje ORYGINALNE zakupione w aptece. Kropelki zostały sprawdzone na moim synku i działają rewelacyjnie! To nie jest czeska lub francuska podróba ze słonikiem . Nie oszczędzaj na dziecku . Cena 49 zł za sztukę ( 30 ml ) + koszty przesyłki ( paczka priorytetowa 11 zł ) ( paczka priorytetowa pobraniowa 17 zł ) . Przy większych ilościach Legnica i okolice dowóz gratis .Dozowanie O ile lekarz nie zaleci inaczej, proszę stosować się do tych instrukcji, w przeciwnym razie lek może nie działać właściwie!Niemowlęta: do każdej butelki (chodzi o butelkę z mlekiem itp.) dodawać 15 kropli.Sab simplex miesza się bezproblemowo z innymi płynami, np. z mlekiem. U niemowląt karmionych piersią można zaaplikować za pomocą małej łyżeczki bezpośrednio przed karmieniem. tel 784-097-126
 
Mam do sprzedania! ORYGINALNE NIEMIECKIE! kropelki na kolki i wzdęcia dla niemowlaków SAB SIMPLEX ORYGINALNE NIEMIECKIE, NAJTANIEJ . Sprzedaje ORYGINALNE zakupione w aptece. Kropelki zostały sprawdzone na moim synku i działają rewelacyjnie! To nie jest czeska lub francuska podróba ze słonikiem . Nie oszczędzaj na dziecku . Cena 49 zł za sztukę ( 30 ml ) + koszty przesyłki ( paczka priorytetowa 11 zł ) ( paczka priorytetowa pobraniowa 17 zł ) . Przy większych ilościach Legnica i okolice dowóz gratis .Dozowanie O ile lekarz nie zaleci inaczej, proszę stosować się do tych instrukcji, w przeciwnym razie lek może nie działać właściwie!Niemowlęta: do każdej butelki (chodzi o butelkę z mlekiem itp.) dodawać 15 kropli.Sab simplex miesza się bezproblemowo z innymi płynami, np. z mlekiem. U niemowląt karmionych piersią można zaaplikować za pomocą małej łyżeczki bezpośrednio przed karmieniem. tel 784-097-126
nikt na dziecku nie oszczedza,ale tak jak kolega wyzej napisal,co za roznica czy niemieckie,czy polskie czy amerykanskie???i nie porownuj jak inni ze to tak jak z proszkami....ja mam lefax czeski i mojemu dziecku kolki przeszly,a duzo zalezy od dziecka,nie kazdy organizm przyjmuje lek tak samo,na jednych dziala na drugich nie.....
 
jeśli dziecko ma kolki to może to być początek uczulenia na mleko.Pierwszym krokiem jaki poleciła mi pediatra na kolki córki była dieta bezmleczna dla mnie, bóle brzuszka ustały.Więc może od tego trzeba by było zacząć.A jeśli chodzi o probiotyki dla dzieci alergicznych to mnie wiadomo o latopicu, który wspomaga dojrzewanie układu immunologicznego małego dziecka i jęsi kolki są pochodzenia alergicznego to pewnie też moż wspomagać ich likwidację. A z domowych sposobów u nas pomagała ciepła pielucha na brzuszek ,noszenie na ramieniu i masowanie deikatne zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
 
Witam!
Mój synek od ok. 3 tygodnia zaczął mieć kolkę. Dostał espumisan - mało pomogło, zaczęłam go przepajać herbatką koperkową i było lepiej. Lekarz polecił również Bio Gaię - probiotyk. Podawałam więc Bio Gaię i do picia herbatkę - dopiero taki zestaw pomógł. Niedługo mój Synunio skończy 3 miesiące i pojawił się problem z wypróżnianiem, lekarz przepisał Debridat. Jestem bardzo ciekawa działania tego leku bo dziś już 3 dzień od podania pierwszej dawki i kupy jak nie było tak nie ma :-(
 
Wszystkim mamom polecam gorąco wypróbowanie rurki antykolkowej Medi Globe. Jest dostępna na allegro oraz na stronie www.medipartners.pl
Stosowałam ją kilka razy, gdy mój maluszek miał bóle brzuszka. Szybkie włożenie rureczki i gazy wylatywały z hukiem:) Do tego 2-3 razy bonusowo wyskoczyła kupka. Maluch po "akcji" zadowolony i uśmiechnięty. Na jej temat jest troszke w internecie. Poszperajcie, poczytajcie i spróbojcie. Oprócz zastosowania jej na kolkę, używałam jej także gdy bobas miał zatwardzenia / zaparcia przy przechodzeniu z pokarmu naturalnego na sztuczny. Nie ma sensu faszerować dzieci od razu czopkami glicerynowymi. Może lepiej spróbować wywołać u niego wypróżnienie rurką (u mnie zadziałało).
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
 
Witam wszystkie mamy!
Mój synek 7 maja skończył 4 miesiące. Gdy miał ok.6 tyg. zaczęły się jakieś problemy z brzuszkiem. Często się pręży, płacze (aż się zanosi od płaczu), nie może jeść (czasem zje ładnie, pomału i bez prężenia, a czasem pociągnie dwa czy trzy razy smokiem i zaczyna płakać, prężyć się i robi się czerwony) i bardzo mało śpi w dzień. Noce za to przesypia całe. On był już w szpitalu dokarmiany butelką i dostawał Bebilon 1 i do 6 tyg. było wszystko ok. Potem zmieniliśmy mu na Bebilon Pepti, a ostatnio przez okres jakiś 2 miesięcy dostawał Nutramigen. Obecnie wróciłam do Bebilonu 1, bo mały nie chciał już jeść Nutramigenu, chyba przestał mu smakować. Na kolkę (bo nasz pediatra twierdzi, że to kolka) dostaje Espumisan, podawałam mu też Sab Simplex, Esputicon. Co jakiś czas wprowadzam mu Dicoflor. Masujemy brzuszek, robimy rowerek i częste kąpiele, ale to wszystko nie pomaga. Ostatnio, prawie codziennie, żeby zjadł, musimy włączać suszarkę bądź odkurzacz. Przez ponad miesiąc, od rana np.9-10 do 21-22 ma takie ataki. Już nie wiem co mam robić. Boję się, że to coś poważniejszego niż zwykła kolka. Dodam jeszcze, że kupki robi co 3 dni, ale zdarza się, że zrobi dzień po dniu - chociaż jest to rzadkość. Od trzech dni podaję mu Debridat 3 razy dziennie po 2 ml, ale narazie nie ma efektów. Syn ma też wzmożone napięcie mięśniowe i asymetrię ciała i jest z tego powodu rehabilitowany. Tzn od jakiegoś czasu musiałam zaprzestać tej rehabilitacji, bo przez te jego dolegliwości nie ma nawet jak zrobić ćwiczeń. I każde spotkanie w ośrodku kończy się stratą czasu.
Boję się, że przyczyną tego płaczu nie jest kolka. Nie wierzę, że tak może wyglądać zwykła kolka!!!!
Drogie mamy, proszę o pomoc i poradę.
 
Kurczę jeżeli to poważniejsza sprawa to my tu chyba nie pomożemy. Maks po każdym posiłku (w trakcie) prężył się, ryczał po 2 godziny tez już nam ręce opadały potem rzygał i za dwie godziny od nowa bo znow jedzenie. Teraz wiem że przyczyna była prozaiczna Maks po prostu nie chciał jeść. Długo nam zeszło na wymyślenie tego więc o tym piszę. Ale jeżeli to poważna sprawa to lepiej niiech lekarz pomoże.
 
Kurczę jeżeli to poważniejsza sprawa to my tu chyba nie pomożemy. Maks po każdym posiłku (w trakcie) prężył się, ryczał po 2 godziny tez już nam ręce opadały potem rzygał i za dwie godziny od nowa bo znow jedzenie. Teraz wiem że przyczyna była prozaiczna Maks po prostu nie chciał jeść. Długo nam zeszło na wymyślenie tego więc o tym piszę. Ale jeżeli to poważna sprawa to lepiej niiech lekarz pomoże.

Nasz pediatra twierdzi, że to kolka. Badała mu brzuszek i powiedziała, że ona nic tam złego nie widzi.
Byliśmy też u drugiego lekarza prywatnie i ona też powiedziała, że z brzuszkiem wszystko ok i że według niej to nie kolka jest przyczyną płaczu tylko, że dziecko jest bardzo zestresowane - możliwe, że przez tą rehabilitację.
Ale ja mam jakieś złe przeczucia. :sad:
Ale niestety nie wiem, co może być przyczyną tego. Bo przyczyn w jego przypadku może być wiele. Choćby nawet to wzmożone napięcie mięśniowe - ale pewnośći nie mam.
 
reklama
jeżeli już dwoch lekarzy powiedziało mam nadzieję że po badaniu brzuszka, że to tylko kolka to chyba należy im zaufać. a to wzmożone napięcie jest stwierdzone przez neurologa na podstawie usg główki?? Spróbuj może dać trodzkę mniej jeść. Jak nas dorosłych boli brzuszek to się przegładzamy jeden dzień :)) dzieciom tez to nie powinno zaszkodzić. Jak w tym brzuszku caly czas pelno to nie ma jak sie poukładać. tylko żeby nie darł się teraz z głodu :) Może coś do picia jakaś herbatka zamiast jakiegoś karmienia?
 
Do góry