reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zachowanie "kolkowych" niemowlaków i opieka nad nimi

Teraz czopki Viburcol N zmieniły nazwę na Viburcol Compositum i sprzedawane są wyłącznie na receptę. Skład ich jest jednak ten sam. Może to i lepiej, gdyż uważam, że każdy lek powinien być podawany po konsultacji z pediatrą u naszych maluszków.
 
reklama
Ostatnio zdziwiłam się w aptece jak zauważyłam moje czopki viburcol ale pod jakąs inna nazwą :compositium. myslałam że to jakas nowośc, ale to na szczęście tylko zmiana nazwy (w aptece mówili że ponoć ma to związek z unijnymi zmianami rejesteracyjnymi), stąd tez zmiana i lek wydawany jest na receptę. Ma to pewnie swoje i plusy i minusy. Choociaż ja uważam że lepiej żeby to lekarz wybierał lek dla maluszka a nie pani w aptece. W każdym razie z apteki wyszłam szczęśliwa że nie muszę znów sprawdzac czegoś nowego tylko mam to co sprawdzone :-)
 
moj synek zjadl poraz pierwszy dzis bananka z 2 lyzeczkami kleiku ryzowego o smaku wanilii,smakowal mu nieslychanie,a ma 5miesiecy.takze bez obaw i kupka gwarantowana!
 
No bo muszą najpierw wysprzedać zapas viburcolu n, który nie jest na receptę, żeby zacząć sprowadzać viburcol compositum. Ale na wszystko można znaleźć sposób ja tam się zawsze staram mieć zapasik viburcolu w apteczce tak żeby w razie potrzeby nie siedzieć w kolejkach.
 
w takim razie powinni wszystkie leki homeopatyczne wprowadzic na receptę :dry:

w Irlandii Viburcol jest w postaci płynnej i na szczęście jeszcze w sklepach homeopatycznych,a nie w aptekach
 
Teraz czopki Viburcol N zmieniły nazwę na Viburcol Compositum i sprzedawane są wyłącznie na receptę. Skład ich jest jednak ten sam. Może to i lepiej, gdyż uważam, że każdy lek powinien być podawany po konsultacji z pediatrą u naszych maluszków.
Dla mnie to śmieszne, że leki homeopatyczne są na recepte, a np paracetamol można kupić bez, przecież homeopatia nie ma skutków ubocznych...a taki paracetamol ma...
 
ja też stosuje debridat i zaczął nam działać już od początku!!! czasem jeszcze córcia wieczorem albo z rana marudzi ale nie jest to już taki płacz jak był tylko lekkie marudzenie i trzeba ją ponosić i ukołysać i przechodzi :)
 
Ostatnia edycja:
ja tez stosuje te czopki jak mała jest niespokojna i płacze i pomagaja ,nie dość że sie uspokaja i ładnie spi to jeszcze ładnie kupke po nich robi :)
ale akurat mi sie skończyly i co nie kupie ich już bez recepty???
 
i nas pomaga Debridat i przytulanie i masowanie brzuszka no i ciepła kapiel-kapiemy szybciej niż do tej pory , wtedy kiedy zaobserwowałam że sie zaczyna ból brzuszka czyli po 18...i czasem podaje espumisan albo czopki homeopatyczne
 
reklama
dziewczyny...wg mnie debridat lekarze dają na wszystkie dolegliwości brzuszkowe u niemowląt..bo nie mają nic innego do zaoferowania takim maluchom...mój synek dostał debridat na zaparcia, później na wymioty...i nic to nie dało;
na kolkę proponuję Sab Simplex...na pewno część z Was słyszała o tym preparacie...nie znam osoby, która zawiodłaby się na działaniu...
 
Do góry