reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zadbane stycznióweczki - czyli kosmetyki dla mamy i malucha ;)

Marzenixx

aniołek 14.12.09 [*]...
Dołączył(a)
3 Kwiecień 2008
Postów
3 734
Miasto
Zachodniopomorskie
Zakładam wątek gdyż chciałabym poznać opinie na temat kosmetyków do brzusia , w poprzedniej ciąży smarowałam się intensywnie tym: Dax Cosmetics, Perfecta Mama, Intensywny preparat przeciw rozstępom - opinie internautek o kosmetykach w polskim katalogu opinii o kosmetykach KWC - Kosmetyk Wszech Czasów (KWC), kosmetyk sie pieknie rozprowadza i starcza na dłgo a przy tym jest niedrogi, myślałam że rozstępów unikne lecz niestety wylazły 2 tygodnie przed porodem!!!:wściekła/y:
naszczescie jest ich tylko kilka i praktycznie niewidoczne, ale są.... teraz jednak chciałabym uniknąc kolejnych.....:confused2:

Czekam na wasze opinie :tak:
 
reklama
też go używałam :) fajny! :) później używałam innego, kupowałam w aptece za dużą tubkę ok 19 zł i też był dobry ale nie pamiętam nazwy, nie był z tych "znanych" marek. jak sobie przypomnę to napiszę :tak:
u mnie wyszło kilka po boczkach, na brzuchu dzięki Bogu wyszły tylko dwa malutkie których teraz już nie widać nawet, ale nie wiem czy to zasługa kremów czy genów, generalnie rozstępy mam, na pośladach, na wewnętrznej stronie ud, kilka nawet na łydkach, no i na boczkach, ale ciążowe tylko te "boczkowe" moja mama i siostra na brzuchu też nie miały i nie mają wiec moze wcale to nie zaleta kremów że i mi nie wyszły tylko geny. trudno powiedzieć.
mimo wszystko uważam że lepiej smarować niż później żałować że się nie spróbowało "powalczyć" :tak:
 
moje kolezanki co rodziły to polecały zwykła oliwkę dla dzieci Bambino, ladnie pachnie i dobrze natłuszcza, skóra jest nawilżona i bardziej elastyczna. O taka jak na zdj ponizej.

A rozstepy to chyba tez uwarunkowane sa genetycznie, bo niektore smaruja ile wlezie a i tak wychodza, a niektre nic nie robia i maja sliczna skore na brzuszku ;)

bambino-oliwka-300ml-978.jpg
 
mojej bratowej oliwka nie posłużyła, zaczęły wyskakiwać jej krostki, lekarz stwierdził że to właśnie od oliwki bo "pozalepiała" wszystkie otworki. :-)
ja próbowałam, ale wszystko się tłuści, długo wysycha. kremy i balsamy zdecydowanie szybciej się wchłaniają i nie trzeba długo czekać aż wyschnie, a nawet jak się coś ubrudzi to nie zostają tłuste plamy.
 
Tez liczyłam na geny bo moja mama i siostry nie maja ani jednego rozstępa po ciązach no ale mi jednak troche wyskoczyło.... co do oliwki to niestety ale nie znosze...... nie znosze obrzydliwie tłustych oliwek , olejków itd..... nie uzywam.... nawet mojego synka smarowałam oliwka tylko przez pierwszy miesiac raz w tygodniu a tak to emulsja po kąpieli...
 
czytałam, że świetne rezultaty daje Krem zapobiegający rozstępom Elancyl. Jest dość drogi, ok. 100 złotych ale starcza na całą ciążę i daje świetne efekty.
Pozdrawiam
 
Deszczyk ja narazie oliwka smaruje po prysznicu, co 2 dzien wiec przed spaniem, potem pizamka do rana wszystko sie ladnie wchlania, w kazdym badz razie ja nie mam z tym problemu, ale jasne to zalezy od upodoban ;)
 
Marzenixx też używałam tego kremu z Perfecty i tak jak u Ciebie rozstępy wyszły mi kilka tygodni przed porodem.
Teraz zastanawiam się nad Mustelą (chociaż ceny mają gigantyczne :crazy:). Córeczce kupuję kremy Musteli i tamtej serii jestem b. zadowolona :tak:
 
Ja z tych leniwych i tych co nie wierzą w działanie kremów na rozstępy. W ciązy nie miałam ani jednego. 1,5 miesiąca po porodzie wyszły na piersiach i biodrach, ale same zniknęły. ;)
 
reklama
Ja zakupiłam już kosmetyki dla siebie :)
Do biustu: Mustela 9 miesięcy Specjalny krem do pielęgnacji biustu.
Do brzusia: Mustela 9 miesięcy: Podwójnie działający krem przeciw rozstępom.

Jeśli chodzi o ten na brzuch to efektów wiadomo jeszcze nie widzę... ale ten do biustu... dla mnie rewelacja! Zmniejsza uczucie napięcia i tak nie boli! :)
 
Do góry