reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zadbane stycznióweczki - czyli kosmetyki dla mamy i malucha ;)

Ja na noc na biust, brzuch, uda i pośladki używam oliwki- ostatnio bambino, teraz mi się kończy i jeszcze nie wiem co kupię ;). Z rana na biust używam perfecty do biustu, na brzuch ziajkę przeciw rozstępom, a na resztę ciała mleczko do ciała z ziai z olejkiem arganowym. Mam tendencje do rozstępów, wcześniej też je miałam chociaż nigdy wahań wagi nie miałam. I w ciąży już mi przybyło rozstępów, ale na szczęście tylko na pośladkach :p.
 
reklama
ja jak byłam u Pani dermatolog, po tym jak mnie po śliwkach wysypało aż na powiekach :baffled: sprawdzając plecy itp itd gdzie miałam wysypkę, zwróciła uwagę na to, że mam rozstępy (ale nie przez ciążę) i powiedziała, że w ogóle nie powinno się smarować jakimiś kremami przeciw czemuś... bo to jednak wnika przez skórę a większość składników jest szkodliwa dla dzidzi, ewentualnie od drugiego trymestru, ale to już z koniecznej konieczności, ale za oliwką jestem jak najbardziej :-D
 
Ale kosmetyki dla kobiet w ciazy to chyba sa bezpieczne dla dzidzi? Mam nadzieje... Ja po kapieli uzywam oliwki od zawsze, bo mam sucha skore a kremow nie lubie, no ale teraz od miesiaca uzywam tez kremu - Palmers, Massage Lotion for Stretch Marks dla kobiet w ciazy. Rozstepow zadnych nowych nie mam (tylko takie gdzies z przed 15 lat na udach, ale prawie niewidoczne), gorzej z cellulitem na tylku, z tym musze koniecznie cos zrobic, ale pewnie po porodzie :baffled:
 
u mnie narazie jest ok. kupilam oliewke hipp dla kobiet w ciazy, ale jest strasznie slodka w zapachu i na noc sie nia nie smaruje, bo mnie mdli. Na brzuchu mi sie nic nie robi, na piersiach takie delikatne ledwo widoczne sa, ale za to pod kolanami masakra , mam tak lydki zryte, cale szczescie nie sa czerwone.
aninek- witaj w klubie !! ja mam to samo, moja pupa troche przybrala krztaltow, jak jej nie bylo to teraz jest az za bardzo :tak:.powalczymy za pare mieisecy ;-)
 
Aninek- ja tez probowalam tego kremu na rozstepy dla kobiet w ciazy i nie bardzo mi pomagal, za to teraz uzywam czekoladowego masla z BodyShop u i jest zaczepisty, normalnie jakby rozstepy mi sie z powrotem wchlanialy, a mam je na boczkach i udach przeokropne.
Ale niestety nie moge sie niczym samrowac na piersiach ani pod, poniewaz tak mi urosly(powiekszyly sie) ze dostalam wysypki- takich jakby potowek- swedzacych i mam specjalna masc od lekarza, i oczywiscie musze spac i lazic non stop w staniku. Poza tym musialam rowniez zmienic krem do twarzy, bo krosty mi zaczely wychodzic, Vichy na Nivea i teraz jest lepiej.

Uwielbiam byc w ciazy, ale nienawidze jak zmienia sie moje cialo, niestety na gorsze :-(
 
ANinek jak lubisz oliwki to pewnie ci przypadnie do gustu Bio oil, jest specjalnie wlasnie do suchej skory ale tez na rozstepy, pomoga tez w likwidacji blizn i juz istniejacych rozstepow, troche jest drogi bo 125ml butelka kosztuje prawie £15, ale jest teraz w Boots na promocji. Polecam jak najbardziej, ja uzywalam w pierwszej ciazy i nie mam rozstepow ii teraz tez uzywam.. Bio-Oil 125ml - Boots
 
EmiliaM ja tez tego cholerstwa za przeproszeniem uzywalam i tak zaluje, bo gdy zaczelam sie tym smarowac to zaczely mi roztepy wychodzic takie ze ufff... taka sama przygode z tym olejkiem miala moja siostra... ale to tylko moja opinia- kazdy ma inna skore ktora inaczej reaguje :tak:
 
Muuuum to be a to mnie zaskoczylas bo u mnie jak pisalam sie super sprawdza i wiem ze duzo moich znajomych uzywalo i kazda zadowolona. Mi kiedys lekarz powiedzial ze co do rozstepow to jest to w genach i kremy wszelkiego rodzaju to i tak tylko zeby kase z ludzi zdzierac, na szczescie moja mama po trojce dzieci rozstepow nie miala wiec niewiem czy brak rozstepow u mnie to zasluga genow czy Bio oil ;-)
 
reklama
Ok mamusie pytalam na glownym o jakies hipoalergiczne zele do ciala, ale niestety nie uzyskalam zadnej odpowiedzi, wiec moze tutaj???

Dzis zaopatrzylam sie w E45 do mycia. Zobaczymy co z tego wyjdzie... a raczej zejdzie- bo chodze juz w apaszkach, bo takie krosty mi powylazily, nie wiem czy nie isc z tym do GP:baffled:


A do twarzy na wyprobowanie zakupilam ten nowy al'a fluid, krem i bog wie co jeszcze w jednym BB Garniera. Bo watpie jak Malutki wyjdzie ze bede miala czas na pefekcyjny makijaz, a tym to podobno szach pach i gotowe:-D
 
Do góry