reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla maleństw i ich mamusiek

Dziewczyny, jakie kozaki kupujecie na zimę?

Pola nosi teraz 25 z elefanten botki. mierzylysmy 26 i 27 na zimę i wzielam kozaki 27. zastanawiam sie, czy nie za duze jednak... na wszelki wypadek wkladkę dokupilam.

i kurde 200 te kozaki kosztują!kozaki dziecięce - DEICHMANN

teraz się waham, czy nie za duze wzielam. nie mam jednak ochoty 2 pary kupowac w styczniu czy lutym....
 
reklama
marta, my chyba jesteśmy z innej bajki - teraz nosimy Nike rozmiar 27,5 i dwie pary - adidasy i botki - z Cool Club ze Smyka rozm. 28. Zimowe musimy mieć 28 (chyba kupimy Smykowe, koleżanka już swojemu kupiła bo podobno jako jedyne mają ocieplenie też w noskach butów), bo 29 to raczej za duże na razie będą i albo dochodzi do wiosny, albo znowu na finishu będziemy się wspomagać jakimiś tanimi śniegowcami z Decathlonu...
 
KROPA, to macie sporo większe stopy:)

dałaś mi do myślenia z tymi butyami... to moze jednak kupię 26 te kozaki, a jakby co to potem 27 jakies tanie dokupię....

pojadę jutro wymienic, jak będą
 
ja kupiłam na razie 24 trzewiki ocieplane z lasockiego w CCC- teoretycznie powinnam 25, ale te akurat są do 24 rozmiaru, są dobre, nawet z rajstopą, a posłużyć nam mają na październik/listopad a jak dłużej się da to też fajnie. a na zimę i tak kupuję śniegowce i chyba jeszcze jakieś kozaki lekkie na cieplejsze, bezśniegowe dni...a potem już wiosenne jakieś półbuty. Śniegowce to na pewno 25.

u nas oczywiście odpadają buty wiązane- patrz przedszkole i nauka samodzielności.
 
Ostatnia edycja:
Kurde. poszlam oddac te kozaki. Wzielam dei-tex papcie, jedne 26 i drugie 27. mam 3 m-ce na oddanie. Sama nie wiem, czy dobrze.

U nas chodnikow nie ma, snieg po kolana potrafi byc. W przedszkolu tez latają po trawie w ogrodzie, raczej nikt tam nie odgarnie. I teraz B mnie zakręcil, ze te buty moze za niskie są - w sensie, nie po kolana
kozaki dziecięce - DEICHMANN

ALe cena zdecydowanie lepsza (119 zl)

I takie podobne 2 lata temu mialysmy, sprawdzily się....
 
Joaszka, a jakie trzewiki? pokaz?

kurde, meczy mnie ten temat butów. Mam schizę, zeby nie miala za malych, bo zaczynają jej wtedy paznokcie wrastac.

Teraz mamy adidasy, takie trzewiki za kostkę nieocieplane. I nie wiem, czy moze wlasnie ocieplane lekko jakies jeszcze dokupic?
 
My mamy dwie pary adidasów zwykłych i jedne takie za kostkę, lekko ocieplane ze Smyka:
Cool Club, Trzewiki chłopięce, rozmiar 27 - Cool Club - Ubranka dla dzieci - Smyk.com
Myślę, ze w tych lekko ocieplanych pochodzi do końca listopada z ciepłą skarpetą, chyba żeby wcześniej spadł śnieg. Już mu kilka razy zakładałam je do przedskzola, jak rano trzeba było szyby skrobać - ziemia wtedy namarznięta i w stopy ciągnie. Kozaków na razie nie kupuję, właśnie dlatego, ze nie wiem, jaki rozmiar będzie za miesiąc - jest jeszcze czas :) Co do wysokości, to wszystko zależy od tego, co zimą ubierasz. My mamy jednoczęściowy kombinezon, wkładamy na buty i wtedy wysokość nie ma żadnego znaczenia - podobnie jak planujesz zimowe spodnie. Nawet myślę, ze wtedy im wyższe, tym gorzej, bo trudniej nałożyć spodnie. Chyba że zamierzasz ją puszczać w spódniczce i legginsach, to wtedy na śnieg muszą być wyższe, bo będzie nabierała górą :) My w tamtym roku oprócz zwykłych kozaków mieliśmy takie śniegowce z Decathlonu:
Buty zimowe turystyczne junior Weasy QUECHUA - Turystyka junior Turystyka górska,...
Są bardzo fajne i ciepłe, polecamy :)
 
ja ze śniegowców polecam firmy DENMAR- z owczą wełną. Już 2 zimy w nich przechodzone. z tym, że co do czasu na zakup butów Kropa to się nie zgodzę- już patrzę, że zimówki przebrane, a w grudniu będzie kolekcja wiosenna albo pojedyncze sztuki i nie trafisz z rozmiarem, co mnie niezmiernie wkurza:wściekła/y:buty na zimę powinno się zimą kupować, a nie już we wrześniu!
 
kurde, a ja sprawę przemyslalam i pojechalam oddac buty do deichmanna i znow wzielam elefanten te kozaki....

Pola bedzie w kombinezonie, ale w zeszlym roku jak byl wielki snieg to przy niskich butach nawet jej sie nasypywalo, jak się kombinezon podciagnal.

nonic, na razie trzymam elefantki a jakby co to kupie cos innego i te oddam (mam 3 mce na to)
 
reklama
Do góry