reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla mam i maluchów :)

reklama
aisha też myślałam o apce z tym że mam tylko jeden smartfon i kurcze jakby ktoś zadzwonił jak akurat będzie usypianie to lipa :'( A nie wiesz może czy ta apka blokuje dźwięki przychodzące?
 
Oooo, widzę że przygotowujecie się na wszelkie ewentualności ;-)

Po pierwszych doświadczeniach Vanilijki z karmieniem, zastanawiam się nad potencjalnym zakupem lub przynajmniej wyborem laktatora. Czytam i niby lepiej elektryczny, ale czy będę go używać to nie wiem, a wydatek ponad 200 zł. I mam zgryza. Dodatkowo mam jedną butelkę do karmienia (Medela, która ma nie zaburzać kp), ale doczytałam z instrukcji, że nie nadaje się do mm. Hmm, muszę pewnie poszukać alternatywy.

Dla malucha kupiłam naturalne mydło syryjskie z Aleppo. Tylko 4 składniki. Pewnie potencjalnie nada się i dla mnie.
Do szpitala zapakowałam małą buteleczkę Lactacyd i saszetki Tantum. Octaniseptu nie zabrałam.
Czy w szpitalu mogę liczyć na pomoc z pielęgnacją kikuta czy muszę od razu sama dbać?
 
Moja szybkosc kojarzenia jest na poziomie żółwia. Zapomnialam ze mam tablet :-D to sobie ściągnę apke. Dzięki ;-)

Hmm nie pamietam juz jak to bylo z tym kikutkiem ale nic nie mialam do szpitala i niczym nie przemywalam a tylko pediatra ogladala na obchodzie. Nic sie nie "papralo" i zalecenie bylo zeby nie moczyc tego za bardzo przy kapieli i w sumie tyle.

Laktator kupil mi mąż bez zadnych konsultacji czy szukania na necie a jedynie z polecenia pani aptekarki - standardowy avent ręczny i sprawdzil sie. Potrzebny byl na juz wiec wtedy bylo mi wszystko jedno.
 
Mnie laktator przydal sie dopiero po 4 miesiacach jak odstawialam. Taki reczny daje rade, no chyba ze planujesz baaardzo duzo odciagac,
W szpitalu nie pamietam jak bylo z kikutem, jednak wydaje mi sie ze dopiero zaczelam w domu.
 
u mnie kikuta pielęgnowali codziennie na obchodzie noworodków. wtedy też dawali wit d, zakrapiali oczka, przebierali w czyste ciuszki i robili odpowiednie badania w zależności od doby maluszka (badania słuchu, żółtaczka mukowiscydoza itp...)

laktator w moim szpitalu wypożyczają jak jest potrzeba więc dopiero w domu będzie potrzebny jeśli w ogóle.... ja nie kupiłam ale mam na oku tańszy z dobrymi opiniami (canpol eaysy start) i w razie potrzeby mąż zakupi :-D
 
Ja mam taki Laktator Medela Laktator Harmony Calma, położne bardzo go polecały , zaś marudziły na aventa , koleżance zaraz się zepsuł elektryczny z aventa i wyzywała ze tyle kasy a i tak nie sciaga.
Ja kupiłam za wczasu bo wydaje mi się ze będzie potrzebny a widziałam jak mąż koleżanki latał z językiem na wierzchu i szukał laktatora taki jaki ona chciała, a drugi kolega leciał o 3 w nocy po laktator do apteki, wiec na spokojnie już kupiłam i wyparzyłam, nie biorę do szpitala bo jak cos to mąż dowiezie
 
ja przy Ali miałam medela electric mini... wszyscy chwalili a okazał się porażkowy.....po 3 tyg sprzedałam...... butelka z calmy medeli też się u nas nie sprawdziła, mała wolała zwykłego nuka, o tym twoim modelu nic nie wiem... może będzie lepszy...
 
reklama
Do góry