reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZAKUPY, wyprawka :)

reklama
tutaj jest obowiazkowa szkola od 6-16 r.ż. z tym ze tak jak napisalam - dzieciaki 3 letnie sa juz wysylane do szkoly badz tez przedszkola. Wydaje mi sie ze to, czy dziecko nadaje sie do szkoly zalezy od testow, czyli umiejetnosci i w jakim stopniu jest samodzielne. Wszystke dzieci naszych znajomych ktore pokonczyly 3 lata chodza wlasnie do szkoly. Maja swoje ksiazki za ktore rodzic placi ok 70 E + obiady 100 E. Zajecia trwaja mniej wiecej od 10-15, zalezy od szkoly i regionu w jakim sie mieszka. Zajecia pewnie sa zwiazane z zabawami ruchowymi, malowaniem, uczeniem sie kolorow itd. Skoro maja ksiazki wiec tez jest chyba nacisk na umiejetnosci manualne. Napisze dokladniej jak zapytam D. bo ja wiem o tym tylko z racji znajomych, bo sama osobiscie nigdy sie tym nie interesowalam do momentu... :-D sama sie zaczelam zastanawiac czy takie wczesne szkolnictwo dla mluchow jest przywilejem czy zmora, wiadome ze bable chlona szybko wiec moze nie wyjdzie to im zle? ...
 
Mysle, że jeszcze mam czas na przygotowanie wyprawki:) Ostatnio kupiłam pierwsza rzecz dla mojego dzidziusia:) Nie wiem jeszcze jaka jest jego płec dlatego poprzestalam na kolorowych body:) i nie mogłam sobie odmowic spioszkow w samochodziki:) Moze to bedzie chlopiec...?:) Wiem że na poczatek sporo ciuszkow dostane od znajomych ktorzy juz maja małe dzieci... Na razie z wyprawka chce jeszcze poczekac.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do skompletowania wyprawki brakuje mi prześcieradełek. Nie wiem co lepiej na lato jersey czy bawełna. Może być tak gorąco, że malucha będę kładła w samej pieluszce, co jest milsze i jakich firm wyroby są naprawdę dobre w użytkowaniu?
Jeszcze dokupię ręcznik z kapturkiem, ale tu już wiem co chcę Feretti 100x100cm, są bardzo chłonne i starczają na bardzo długo, rośnie razem z dzieckiem.
 
Do góry