reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaprzestanie ruchów dziecka

OhKrysiu

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Maj 2022
Postów
65
Cześć dziewczyny,

Jestem w 19 tygodniu ciąży. Termin na październik. Od jakiegoś czasu ( 2-3 tg) wyraźnie czuję ruchy bobasa, w postaci takiego bulgotania i łaskotek. Tak mi się przynajmniej wydaje, bo to moja pierwsza wyczekana ciąża i nie wiem z czym to mogłam pomylić. Dzisiaj w zasadzie one całkowicie ustały albo jest ich zdecydowanie niewiele. Bardzo mnie to martwi.
Dzwoniłam do ginekologa i powiedział że na tym etapie nie liczy się ruchów dziecka, że za wcześnie i że mógł się bobas obrócić i wysyła kopniaczki do wewnątrz, albo że się przesunęło łożysko i jest na przedniej ścianie ( ostatnio było przodujące) lub dziecko ma zmniejszona aktywność i nie ma się czym martwić. Wizytę mam jutro.
Ale ja jestem panikarą dlatego pytam Was czy któraś miała podobnie i czy to może być normalne.

Dziękuję za odpowiedzi
 
reklama
Zawsze możesz zjeść coś słodkiego i położyć się na lewym boku:) wtedy można lepiej poczuć maluszka:)
 
Ja też na przełomie 18-20tygodnia byłam święcie przekonana co do ruchów. A potem nagle po tych 2tygodniach ... ustały na blisko 2 tygodnie 😶 cisza.
A dzisiaj mam 32+2.
Także spokojnie, lekarz ma tutaj rację.
Brak ruchów jest niepokojący ale na moim etapie, czego na szczęście nie doświadczam bo młody wariuje.
 
Z 50 tysięcy razy kochana, jestem już w 30 tygodniu i nadal mam dni, że mi spokoju nie daje ale i takie, że się macam pół dnia po brzuchu bo siedzi cicho. Na Twoim etapie dzidzia jest na tyle mała, że się bez problemu może schować :) Do tego mój mówi, że to mały barometr po przy zmianach pogody rusza się mniej, wszystko jutro będzie dobrze, zobaczysz, trzymaj się cieplutko :)
 
Do góry