reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie i pielęgnacja Grudniowych maluszków

co do ulewania u nas jest to samo//przebieranie co chwilę. Raz sery, a raz świeże mleko. Ważenie co 2 tyg licząc od ubiegłej środy

Co do pampersów ja z nich nie rezygnuje, kupujemy na zapas na promocjach. Mamy spory zapas 2 i 3 też. A chusteczki tylko PAMPERS SENSITIVE, te białe. Raz spróbowałam sleep and play i się pupa odparzyła następnego dnia. I już nie eksperymentujemy.
 
reklama
u nas kolki zniknęły po tym jak odstawiłam świeże pieczywo. Kupka ładnie się robi, bez stękania i bólów brzuszka. Kupiłam Delicol ale nie zdążyłam go użyć i leży. Warto poszukać gdzieś w swojej diecie powodu, choć wydaje się że jemy odpowiednie produkty. Teraz jak moje dziecko płacze to tylko wieczorem z atrakcji dnia albo już ze zmęczenia
 
Co do pampersow to my jedziemy na oryginalnych, bo nawet ostatnio policzylam ze tańsze niż dada.. 49 gr, a dada 52 gr za sztukę, przynajmniej jedynki. Alusia ma już miesiąc ale jakaś taka mała ta pupka :-)

A chusteczki to huggies są najlepsze! My używamy Pure, kupuje w promocjach 3 szt za 13 zł wiec nie ma tragedii. I też żadnych mazidel, czasem linomag ale Mała ma super pupke po nich. Dostałam tez te białe pampersa ale są wg mnie kiepskie. Jakaś taka faktura dziwna ze nie domywaja pupy dobrze.
 
Dziewczyny jak dziec sie prezy i steka to mi polozna wspomniala o kropelkach Dicoflor(4,5kropelek) raz dziennie podawac, cena ok 30-35 zl.
masowanie pleckow pomaga, ruch wg, wskaowek zegara, wlasnie to czynie Mieszkowi, i trzymanie na rekach, aletwarzyczka do dolu, i dziecko jakby wisi na naszych raczkach, stestujcie

powodzenia ;)
 
Zazdroszcze ze Wasze dzieci jeszcze w najmniejszych pieluchach. My zaraz 3 zaczniemy, bo Tomek juz pewnie pod 5 kg podchodzi i kupy sie wylewaja z pieluch:/.
A pieluchy sleep and play, tak samo jak pampersy jedynki takie specjalne dla noworodkow (nie wiem czasem czy nie sensitiv) to najwieksze badziewia z jakimi mialam doczynienia.
 
U mnie pampersy mogłabym używać jeszcze 1 a Mała ma już prawie miesiąc. Ale od tygodnia jesteśmy już na 2, kupiłam rossmanowskie BabyDream ale nie kupię ich drugi raz.. są sztywne strasznie.. opakowanie Dady biedronkowej już czeka. Ogólnie DADA jest dość rozchwytywana a za ta cenę warto sprobowac. A chusteczki używamy Fitti z Biedronki, i są dość fajne. Zuzylam też opakowanie Happy(mleko miód) i też były przyjemne.
 
Z ulewaniem u nas podobnie,, raz świeże mleczko , raz serek idzie... Teraz staram się żeby zawsze po jedzonku się odbiło , nawet w nocy.. kłade zawsze w takiej pozycji malutką żeby główka była wyżej i widze poprawe..:-)
 
U nas używałam na początku chusteczek pampers sensitive, teraz używam fitti z Biedronki i nivea baby:-) przy nich nie musimy smarować już niczym pupy:-) obie marki się sprawdzają, raz mieliśmy babydream i małego uczulaja więc już ich nie zastosuje:-) z pieluch używamy dady i pampers, od tygodnia już większy rozmiar:-) innych nie próbowaliśmy:-)

Co do ulewania to u nas Wiktor ciągle ulewa..i zaraz po karmieniu i nawet godzinę po nim, jak nie odbije to masakra, a nieraz to odbija kilka razy z przerwami:-( i też raz mleczkiem a raz serkiem, a harczy przy tym czasem aż nie miło:-( ale lekarze mówią że zdrowy...
 
awunia a jak długo charczy?? tylko przy jedzeniu czy w ciągu dnia też?? My mamy problem z charczeniem i mamy zwiotczenie krtani, nic strasznego zanika do 2 rż. I towarzyszy mu spore ulewanie :tak: my już kończymy zapas pampersów oryginalnych 2 i przechodzimy na 3 mały ma już 5,6kg :-)
 
reklama
Tylko po jedzeniu i też często ulewa, czasem więcej a czasem mniej ale zawsze :-( tak to jest pogodnym maluszkiem:-) Ale jeśli to coś jak u Ciebie i może ustąpić to jestem spokojniejsza:-)

Ag no no, ślicznie rośnie:-)
 
Do góry