reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie Naszych Dzieci

Dziewczyny, a myslicie, ze alergia moze objawiac sie na wylacznie na posladkach?
Vika juz do wielu miesiecy ma mocno zaczerwienione posladki, sucha, luszczaca sie skore. Ciagle ja to swedzi.
Jakis rok temu miala tego bardzo malo - taka 1 plamka, teraz sa cale poslaki i zachodzi az na plecy.
Zmienilam juz proszki na dzieciece, mydlo, ale nie pomaga.
Czasem przechodzi na tydzien-dwa i od nowa.
Umowilam sie ostatnio do dermatologa (czekalam 2,5 miesiaca) i oczywiscie pech chcial, ze jak przyszla wizyta to jej zniknelo.
Lekarz zaklada, ze to dotykowa alergia (np. proszek, mydlo itp) ale ja juz probowalam tylu rzeczy ze troche w to watpie.
Czy to moze byc pokarmowa? Troche dziwnie sie objawia ;-)
 
reklama
Co do alergii to ja jak na razie jestem przeszczęśliwa, że zdecydowaliśmy się na biorezonans. Najpierw dowiedzieliśmy się co małemu szkodzi i co ja mam w diecie wyeliminować, a teraz odczuliliśmy pszenicę i odpukać jest ok. Tzn. ja jem, a on nie reaguje. Jeszcze tylko musimy doleczyć ten brzydki placek na czole. Grunt, że się już nie zaognia mimo tego, że pszenicę jem.
Więc może warto sprawdzić?
 
priscilla mi sie wyaje ze to moze byc alergia ...
u dermatologa wizyta sie nie udala jak sadze ... (co pani powiedziala o wysypce w takim miejscu ? ) a wizyta u alergologa ? byliscie ? jakies testy ?

magdalena to super ze ten biorezonans daje takie rezultaty ... oby tak dalej ...
 
Dermatolog twierdzila, ze to jest dotykowa (od proszkow, mydel itp), bylam u pediatry po skierowanie na testy, ale powiedzial, ze musi najpierw zobaczyc ta wysypke, tyle ze do niego sa terminy 3 tygodniowe i znowu nam zniknie kurde...
 
priscilla chcialam doradzic zeby isc prywatnie ale wtedy i testy beda odplatne wiec sie nie oplaca ...
a do innego pediatry nie mozesz isc ? albo zarejestrowac sie jako dziecko chore ? wtedy terminy powinny byc krotsze ?


u nas dzisiaj kolejna wizyta u lekarza z tym kaszlem ... byly juz wyniki wymazu i okazalo sie ze jest jakas bakteria ... a ze sa tez drobne zmiany w zatokach to pani doktor dala antybiotyk aby zadzialala na oba problemy ... moze bedzie lepiej ...
ale musze przyzna ze dawno tak nie przebadalam syna ...
jesczze oddam kal na robaki ... zobaczymy co wyjdzie ...
 
Idzia ja ostatnio Maksika tez tak przebadalam, bo mial caly czas katar. W tamtym roku robilismy wymaz gardla i wyszly tez bakterie, ale byly do wytepienia przez rozne rodzaje antybiotyki, wiec sie tego pozbylismy. Teraz wyszly te pneumokoki w nosie, wiec sie pozniej zaszczepilismy.
CO do kalu to pewnie wiesz, ale lepiej oddac trzy razy probki i to w roznych odstepach czasu. My druga oddalismy po 5 dniach a 3 po tygodniu. Naszczescie robali zadnych nie ma.
Ja mam pytanie co do badania zatok, jak sie robi to badanie?
 
z tym kalem to pani doktor mi mowila ze czekac na wyniki i jak beda ujemne to oddac ponownie i tak 3 razy :) czy li tak jak piszesz ...
co do zatok to Michal mial robiont RTG zatok ... i tam wyszlo:
"przyscienne zacienienie obu zatok szczekowych mogace odpowiadac zmianom o charakterze zapalnym" a moja pediatra dodala ze moze tu tez chodzic o alergie ... ale skoro Michal dostal antybiotyk to wybrala taki co zadziala na paciorkowca i na zatoki :) mamy brac 10 dni i na kontrole po dlugim weekendzie ... a ze pani dermatolog wypisala tez obserwacje w kierunku alergii to i zyrtek dostalismy do przyjmowania ...

a o wymazie z nosa nie pomyslalam nawet ... zachowam w pamieci ten pomysl i jak bedzie potrzeba to poprosze o skierowanie ...
 
Co się robi z ropiejącymi oczkami?
Jagodzie ropieją, na razie delikatnie (i mam nadzieję, że bardziej nie będą).
Nie ma jeszcze całkowicie sklejonych powiek po spaniu, ale jednak przez cały dzień jej się więcej ropy produkowało. Wydaje mi się, że trochę zaczerwienione ma białka,
Przemywam rumiankiem, bo kurczę, soli fizjologicznej nie mam w domu.
No i wczoraj to pierwszy dzień.
A to sie w ogóle idzie do okulisty, czy do pediatry?
 
reklama
u Kamili na swieta tez byly ropiejace oczka ... przemywalam sola, rumianek to tez niezla sprawa ... nie bylam z tym u lekarza i przeszlo ... ale teraz bylo znowu i efekt jest taki ze mala ma katar od 3 dni ... a dzisiaj jakby stan podgoraczkowy ... przeczekam i jak by co jutro do lekarza ... nos ma tak zapchany ze nie moze go nawet wysmarkac bo od razu dostaje ataku kaszlu codzisiaj w nocy doprowadzilo do odruchow wymiotnych i wymiotow oczywiscie w konsekwencji tez ... do tego posikala sie z nadmiaru wrazen ... cala do przebrania w srosku nocy ... masakra ... no i frida poszla w ruch ... jakie ja gluty wyciagnelam ...do tego kropelki do nosa wit c od 3 dni i zobaczymy co bedzie dalej ...
a Michal boierze ten nieszczesny antybiotyk na bakterie w gardle juz 7 dzien i poprawy z kaszlem nie ma ... wiec to co innego ten kaszel ... po dlugim weekendzie kontrola u pediatry ...
czyzby to jednak alergia ????
 
Do góry