reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie, rozwój i pielęgnacja naszych dzieciaczków

Maonka najpierw na kokosie:tak:
Januarka no właśnie mój czasem ulewa dość dużo, 4-5 razy zdarzyło sie że tak chlusnal że wydawało mi siez że całe mleko z karmienia zwymiotowal, martwilam sie troszkę i pytałam health visitor czy to normalne i powiedziała mi że dopóki dziecko nie płacze, nie boli go i przybiera na wadze to nic złego sie nie dzieje. Wszystko sie dzieje dlatego bo mięsień zwieracza żołądka jest jeszcze nie dojrzały i nie nadąza sie domykac
 
reklama
My tez mamy kokos na gryke damy pozniej :)
Dziewczyny czy zdarzylo sie Wam zeby wasze maluchy nie spaly calusienki dzien 12 godzin?
 
moja natalka to najdluzej bez snu ok.3 godzin wytrzymala,

a ja mam pytanie do mam z coreczkami-jak pielegnujecie okolice intymne dziewuszek? czy przy kapieli myjecie miedzy wargami sromowymi? polozna w szpitalu mowila zeby tej bialej wydzieliny nie ruszac,ewentualnie jak sie zabrudzi kupka.
 
Alicja - mi też położne mówiły żeby białej wydzieliny nie wycierać..w kąpieli przemywamy lekko, bo jednak tam mogą być siuśki po całym dniu..jak jest kupka to przy przewijaniu też leciutko przecieram...ale napewno nie tre jakoś dokładnie..no i podobno powinno się wycierać najpierw pupkę w dół a potem cipuszkę w górę.
 
januarka witam w klubie ;) u Nas bezsenność 12 godzinna często się zdarza, co prawda w tym czasie odnotowujemy około 30 minutowe drzemki ale co to tak naprawde jest dla takiego malucha skoro dzieci powinny niby przesypiać 20 godzin mój Olek spał tyle chyba przez pierwsze 4 dni życia :)
 
Alicja32 my wycieramy delikatnie chusteczkami jak jest kupka - zawsze z góry do dupci. Białej wydzielinki nie ruszam. Mamusie dziewczynek nie zdziwcie się jak kilka dni po porodzie z siuśkami pojawi się u nich troszkę krwi.

januarka Oleńka najwięcej nie spała ok 7 godzin.
 
Patinka To tak jak u nas sa drzemki30minut,a nawet 15i maly wstaje jakby spal pol dnia:/wczoraj pierwszy raz taki dzien,ze od rana do wieczora nie spal i tylko drzemnol ze dwa razy na krotko,ale za to jak zasnol to spal7 godz wstal na jedzenie oproznil piersi w pol godziny i poszedl spac dalej do rana i tak dzisiaj praktycznie caly czas spi nawet na jedzenie go wybudzalam, bo nadrabia dzien wczorajszy konkretnie,ale pocieszam sie tym ze w nocy spi,a nie szszaleje w dzien to jakos zniose, ale mam nadzieje,ze to normalne a nie objaw czegos zlego :/
 
reklama
Dziewczyny, co do ulewania, to ja chyba przeszłam wszystko, co możliwe. Nelcia nie ulewała prawie wcale. Czasem jej coś tam delikatnie poszło, ale raczej po czasie i tylko troszkę. Nika miała refluks od urodzenia do 9 miesiąca życia. Mieliśmy już nawet skierowanie na operację domknięcia odźwiernika (czyli ta część co zapobiega cofaniu pokarmu), ale jakoś w 7 tygodniu życia włączono jej Nutramigen z zagęszczaczem (środek tutejszy, nie wiem czy w Pl dostępny)i jakoś powoli zaczęła przyswajać jedzenie. Do 9 miesiąca życia nie piła nic, bo ulewała wszystko. Nawet gęstą zupkę potrafiła zwrócić. Z doświadczenia powiem Wam tak. Ulewania patologicznego nie da się pomylić z niczym innym. Ona zwracała wszystko tuż po jedzeniu, jaki kilka godzin później. Mleko było nic nie strawione. Nawet jak wymiotowała długo po karmieniu. Nie mogłam jej podać nic bez zagęszczacza. No i ona nigdy nie płakała....ona się darła ciągle w niebo głosy:baffled: Ją to po prostu bolało. Męczyliśmy się z tym długo, ale na szczęście przeszło. Teraz Marcyś też czasem uleje. Czasem nawet dużo i pewnie, gdyby nie doświadczenie z Niką, to już bym się martwiła, ale nawet jego duże ulewanie jest niczym w porównaniu do niej. Dopóki Wasze maluszki ładni przybierają na wadze i nie płaczą podczas karmienia rozpaczliwie, to nie martwcie się. Widać, mają nie dojrzałe układy pokarmowe i tyle. To minie i to szybciej niż myślicie:-)

Januarko
mój Marcyś ma najdłuższe czuwanie 3 godzinne, ale zazwyczaj 2 godzinki. Wiedz jednak, że moja Nela nigdy w dzień nie spała dłużej niż 10 minut. Serio. Tylko w szpitalu spała w dzień, później jakby coś w nią wstąpiło w domu:baffled: Także dzieci są różne i możesz być pewna, że z Twoim synkiem jest wszystko ok:happy2:

Alicja ja nigdy nie pocierałam w kąpieli jakoś szczególnie okolić intymnych u córek. Ot, lekko tylko, żeby zmoczyć, co trzeba. Przy przewijaniu zasada jest zawsze jedna-najważniejsza, zawsze z góry zaczynając od cipci do dołu, kończąc na pupie. NIGDY cipci z dołu do góry, bo wówczas przenosisz wszystkie bakterie w pupy na cipcie. U mnie dziewczynki tak pielęgnowane nigdy nie miały problemów od tej strony. Aha...wydzieliny białej nie ruszać. W ogóle nie ingerować tam zbytnio, żeby nie przenosić zarazek;-)
 
Do góry