reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zespół downa

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
A

Agaaga90

Gość
Hej, czy są tu na grupie kobiety u których w pierwszej ciąży stwierdzono u dziecka zespół downa i po wykonaniu z partnerem badań u genetycznych okazało się, że mają konflikt genów? Jeśli tak dajcie proszę znać jak potoczyły się Wasze dalsze losy. Dziękuję
 
reklama
To chyba nie konfliktu genów, tylko któreś z was ma nieprawidłowy kariotyp ? Translokacja robetsonowska pomiędzy 21 chromosomem?
 
Tzn jesteśmy przed badaniem genetycznym i źle się wyraziłam - mój błąd. Oczywiście chodzi mi o tym nieprawidłowy kariotyp.
 
Tzn jesteśmy przed badaniem genetycznym i źle się wyraziłam - mój błąd. Oczywiście chodzi mi o tym nieprawidłowy kariotyp.
Kariotyp może wyjść prawidłowy a dziecko może urodzić się z zespołem Downa. Trisomia 21 zazwyczaj nie jest dziedziczona po rodzicach.
 
Zazwyczaj? Czyli jednak jest taka możliwość?
Możliwość jest zawsze. Ma na to wpływ wiele czynników. Jednak dziedziczenie po rodzicach jest bardzo rzadkie. Po badaniu kariotypów niestety nie dowiesz się czy kolejne dziecko może urodzić się chore czy zdrowe.
 
Ostatnia edycja:
W czerwcu poddałam się usunięcia ciąży, która była moja pierwszą... Pod koniec lipca mamy badania i później do 12 tygodni będziemy czekać na wynik badań. Cały czas mam strasznego doła... boję się, że nie będzie nam dane mieć zdrowego dziecka :( Najchętniej już po pierwszej miesiączce zaczęłabym starania jednak nie chce przechodzić przez to wszystko jeszcze raz nie mając pewność, że z nami jest wszystko "ok". Lekarze mówię o odczekaniu też min 3 miesięcy z racji tego, że był to prawie 17tc.
 
W czerwcu poddałam się usunięcia ciąży, która była moja pierwszą... Pod koniec lipca mamy badania i później do 12 tygodni będziemy czekać na wynik badań. Cały czas mam strasznego doła... boję się, że nie będzie nam dane mieć zdrowego dziecka :( Najchętniej już po pierwszej miesiączce zaczęłabym starania jednak nie chce przechodzić przez to wszystko jeszcze raz nie mając pewność, że z nami jest wszystko "ok". Lekarze mówię o odczekaniu też min 3 miesięcy z racji tego, że był to prawie 17tc.
Tak jak pisałam kariotyp nie da Ci 100 % pewności. Jak najbardziej masz szansę na urodzenie zdrowego dziecka. Zespół Downa to czasami po prostu ruletka.
 
W czerwcu poddałam się usunięcia ciąży, która była moja pierwszą... Pod koniec lipca mamy badania i później do 12 tygodni będziemy czekać na wynik badań. Cały czas mam strasznego doła... boję się, że nie będzie nam dane mieć zdrowego dziecka :( Najchętniej już po pierwszej miesiączce zaczęłabym starania jednak nie chce przechodzić przez to wszystko jeszcze raz nie mając pewność, że z nami jest wszystko "ok". Lekarze mówię o odczekaniu też min 3 miesięcy z racji tego, że był to prawie 17tc.
A mogę zadać niedyskretne pytanie? Jeżeli nie chcesz to nie odpowiadaj. Gdzie i jak udało Ci się usunąć ciążę w tym zaściankowym kraju?
 
reklama
W czerwcu poddałam się usunięcia ciąży, która była moja pierwszą... Pod koniec lipca mamy badania i później do 12 tygodni będziemy czekać na wynik badań. Cały czas mam strasznego doła... boję się, że nie będzie nam dane mieć zdrowego dziecka :( Najchętniej już po pierwszej miesiączce zaczęłabym starania jednak nie chce przechodzić przez to wszystko jeszcze raz nie mając pewność, że z nami jest wszystko "ok". Lekarze mówię o odczekaniu też min 3 miesięcy z racji tego, że był to prawie 17tc.
mozna zrobic invitro z badaniem zarodkow, wtedy chore zarodki nie sa transferowane do macicy,jedynie tylr ze to dosc drogie plus trzeba brac hormony wiec napewno nie obojetne dla zdrowia. mysle ze jsk juz rad mialas wade to male prawdopodobiensrwo kolejnej ale na 100% nikt Ci nie powie
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry