reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

żłobek

Kira - złobek o wojskowym rygorze!! A swoją drogą, myślałam, że obowiązuja jakieś przepisy co do ilości dzieciaczków na jednego opiekuna, ale widzę, że albo to nie jest przestrzegane, albo nie ma czegoś takiego.
 
reklama
dziewczyny, czy myslałyście juz o przedszkolach? Państwowe czy prywatne? Wczoraj wracając samochodem mówie do męża, że tzreba się rozejrzec po okolicznych przedszkolach, a on mi że trzeba poszukać prywatnego:confused: I mnie zaszkoczył, bo zaczęłam się zastanawiac. Mówi, że nie zarzeka się, ale jeżeli się na własne oczy nie przekona, że państwowe jest ok, że nie ma 1 pani na 30 dzieci, że dzieci są pod opieka i mogą żyć "swoim rytmem" to nie ma o czym mówić. hm....:szok: No i teraz czas sie rozglądać.
 
Antylopka-my z meżem tez wlasnie wczoraj rozmawialismy o przedszkolach:tak:powiem Wam ze dla mnie to jest jakas masakra...:baffled:cała ta internetowa rekrutacja-porazka,dodatkowe punkty za kilka czynników-idiotyzm:dry:
Oczywiscie mowie o przedszkolach w Warszawie-nie wiem jak jest gdzie indziej.:no:
Ale jestem tym przerazona,podobno dzieci z "normalnych" rodzin maja małe szanse:baffled:-chyba doszli do wniosku ze wszystkich stac na prywatne:dry:punkty sa za-niepelnosprawnosc rodzicow,samotnos rodzicow,niepelnosprawnosc rodzenstwa:szok:no prosze was...na iles tam dodatowych punktów zasad rekrutacji mamy...32:dry:a to ze oboje pracujemy....to jest jakis chory wymysł...którys z koleji

Poczytajcie sobie-ja wysiadam...http://www.edukacja.warszawa.pl/index.php?wiad=2033
 
Ostatnia edycja:
A wlasciwie to od jakiego wieku przyjmuja dzieci do przedszkola. Bo kolo mnie jest jedno i jak widze ze mamy prowadzaja dzieci to jest duzo co maja moze góra 2 latka. Ja myslalam ze przedszkole to od 3 dopiero:confused:
 
Prywatne przedszkola mogą przyjmowac młodsze dzieci, u nas państwowe dopiero po ukończeniu 3 roku życia. Jesli np dziecko kończy w październiku 3 lata to może dopiero od września nastepnego roku, chyba że załapie sie w trakcie roku do jakiegoś przedszkola. Np jak ktoś zrezygnuje. Dziecko musi sikac do nocniczka, bo jak w pieluche to nie przyjmują.
U mnie wielu znajomych ma dzieci w przedszkolach, nie mają zadnej patologii w rodzinach, nikt nie jest niepełnosprawny. Oboje pracują. Jeżeli nie pracują to mogą też dziecko zgłosić, ale w pierwszej kolejnosci dzieci obojga pracujących rodziców przyjmowani - bo oni nie mają z kim dziecka zostawić, a jeśli któreś nie pracuje i jest zdrowe to nie ma problemu zeby z dzieckim został. Dla mnie to akurat logiczne. Mniej logiczne jest dla mnie dodatkowe punkty za to że rodzeństwo chodzi już do danego przedszkola.

Moja siostra pracuje w przedszkolu, nie wiem jak w innych, ale z nią dzieci źle nie mają ;-)
 
Zapomniałam napisac jeszcze że siostra była w prywatnym na rozmowie i ona była nie zadowolonaz tego przedszkola, wogóle jej sie nie podobało :no:. Nie podjęła sie tam pracy
 
Mrozik-polowa z tych kryteriów jest logiczna,tyle ze jak dla mnie niesprawiedliwa:baffled:moze u Was jest latwiej,nie wiem:no:
Ale rozmawialam z mamami z przedszkola obok mojego bloku i wiem jakie akrobacje odstawialy zeby dziecko do przedszkola sie dostalo.Nawet rozwody wchodza w gre...a to juz nie jest normalne.Nalezaloby chyba troszke ukrocic ten proceder rekrutacji-jak dla mnie jest zbyt rygorystyczny.Nie wiem czy Adas dostanie sie do przedszkola do którego bym chciala zeby chodzil-wiadomo sa mniej i bardziej oblegane,a najgorsze jest to ze jak komisja widzi ze jedno dziecko ma złożone podania do kilku przedszkoli to automatycznie idzie na koniec:baffled:i wez tu bądź mądry:dry:
 
Odnosnie tego wieku, to nei jestto do konca tak jak piszecie, bo ja znam pare osob ktore puscily dzieci do przedszkoli (panstwowych!) i dzieci nie mialy jeszcze 3 lat. Slyszalam ze i owszem wszedzie pisze z od 3, ale jak dziecko juz mowi, i nie jest pieluchowe to mozna i wczesniej, np jak ma 2,5.

My juz sie dawno zdecydowalismy na przedszkole panstwowe, jedno konkretne, ma super opinie, poza tym jest naprzeciwko domku mojej mamy, wiec zawsze babcia bedzie mogla odebrac Szymcia z przedszkola. No i nie mamy do niego daleko, bo ode mnie jest jakies 10 minut. No i ja do niego tez kiedys chodzila, a teraz latem go odnowili i wyglada slicznie, az zaluje ze to nie ja tam bede tuptac :-) Mam tylko nadzieje ze uda mi sie tam dostac, no ale to sie okaze za rok w marcu :-)
 
reklama
Piszac ze od 3 r.ż mialam na mysli rocznik.U nas jest tak ze jak dziecko jest z pazdziernika to spokojnie moze isc we wrzesniu:tak:Nawet z grudnia.
Tomola-to super ze masz takie fajne przedszkole:tak:oby sie udało.Ja tez mam na oku przedszkole do ktorego chodzilam ja,a w przedszkolu mojego meza nadal pracuje ta sama dyrektorka wiec ma "chody";-)
 
Do góry