reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZUS zasiłek chorobowy

Dołączył(a)
10 Październik 2023
Postów
5
Hej dziewczyny, od lipca jestem na zwolnieniu lekarskim z powodu powikłań ciążowych. Wypłatę na konto dostaje od pracodawcy, ale czy ZUS później oddaje mu ten zasiłek? Gubię się trochę w tych zapisach.
 
reklama
Nawet w przypadku dużej firmy powyżej 20 pracowników?
No właśnie powyżej 20 pracowników 😉 pracodawca płaci tylko za pierwszy miesiąc zwolnienia chorobowego, później ZUS mu nie zwraca, po prostu pracodawca płaci mniej ZUSowi o wartość Twojego wynagrodzenia 😉
W firmie poniżej 20 pracowników, to ZUS bezpośrednio płaci wynagrodzenie na konto pracownika, dla pracodawcy nie ma tu różnicy w kosztach, po prostu jest inaczej rozliczane, więcej robi ZUS niż pracodawca
 
Hej dziewczyny, od lipca jestem na zwolnieniu lekarskim z powodu powikłań ciążowych. Wypłatę na konto dostaje od pracodawcy, ale czy ZUS później oddaje mu ten zasiłek? Gubię się trochę w tych zapisach.
Ja nawet nie zastanawiałam się nad tym czy ZUS oddaje coś pracodawcy, czy nie. Ja tam się cieszę, że mi płaci pracodawca bo przynajmniej wiem kiedy dostanę na pewno wypłatę.
 
Oki dziękuje dziewczyny za odpowiedzi :*
Tylko pamiętaj, że jeśli po urodzeniu dziecka będziesz tylko Ty korzystała z urlopu to przez cały okres urlopu będziesz dostawała 81% wysokości wynagrodzenia, jeżeli złożysz wniosek w ciągu 21 dni od dnia porodu, natomiast jeśli nie złożysz wniosku to przez 20 tygodni 100% wysokości świadczenia będzie, a później 60%.
 
A jeszcze pytanko, jak to jest z tymi kontrolami z ZUSU? Miałyście ? Trochę stresuje mnie sytuacja, że pójdę do sklepu, zapomnę paragonu i akurat będzie kontrola 😂
 
reklama
A jeszcze pytanko, jak to jest z tymi kontrolami z ZUSU? Miałyście ? Trochę stresuje mnie sytuacja, że pójdę do sklepu, zapomnę paragonu i akurat będzie kontrola 😂
Jezeli masz zwolnienie "leżące" to nawet paragon Cię nie uratuje :p
Pytanie brzmi tylko, czy skoro siedzisz na L4, to wychodzenie do sklepu jest konieczne. Ale spokojnie. Słyszałam, ze takie kontrole się zdarzają, bo prosi o nie pracodawca.
 
Do góry