reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienia L4, sprawy urzędowe..itp.

Violett ja z moim M mieszkalam przez 3 lata przed slubem i nie moglismy sie razem rozliczac. Nie wiem czy w waszym przypadku jest inaczej, ze wzgledu na dzieci?
Z ciekawostek moja kolezanka wziela slub i jej M był (chyba nawet dalej jest) zameldowany u swoich rodziców w innym miescie (ona Sosnowiec on Czeladz) i przez to nie mogli sie wspolnie rozliczyc.
 
reklama
Dziewczyny które miały wypłacane zasiłki (macierzyński albo chorobowy) bezpośrednio przez ZUS dostaną PIT-11 od nich. Nie zapominajcie o tym i nie rozliczajcie się zanim go nie dostaniecie.
 
NETKA 8 dni ma zwrot, wow strasznei szybko to się skarbówka postarała.

Dziewczyny jakim cudem odliczyliście dzieciaki jak urodziły się w grudniu???
Każda Skarbówka ma swoje wytyczne??
Kurczę ja jak pytałam to mi powiedziano, ż enie mogę małego odliczyć bo urodził się 5 grudnia a musi być pełny miesiąc, jakby się urodził ostatniego listopada to mogłabym a tak to nie.

VIOLA nie możecie się razem rozliczać, nawet jak ma umowę na pół etatu to coś dostanie, nie dużo ale dostanie.

Ja PIT z salonu już dostałam, K dostał wczoraj i muszę jeszcze poczekać na PIT z ZUSu a oni nigdy się nie spieszą.

SOSNOWICZANKA tak tak trzeba być małżeństwem cały rok by można było się rozliczać nawet jak miejsce zameldowania jest to samo.

MŁA PAMIĘTAMY;-)
 
Dorotar, ktoś Ci źle powiedział z rozliczeniem za Kacperka, wszystkie US w PL działają na tej samej zasadzie w tej kwestii. Kuba urodził się 11 grudnia i dostaliśmy niecałą stówkę.

Sosnowiczanka, my też jesteśmy zameldowani w różnych miastach i rozliczamy się razem. Ale faktycznie, trzeba być małżeństwem pełny rok kalendarzowy.
 
Ostatnia edycja:
Dorotar, już rok temu Ci pisałam, że ktoś wprowadził Cię w błąd, bo wszystkim nam należała się ulga na dziecko (za miesiąc, lub dwa - w zależności od daty narodzin).
 
A ulga internetowa nie jest czasem w tym roku tylko dla tych którzy wcześniej z niej nie korzystali? Takie info znalazłam w sieci.
 
reklama
Ja mam pytanie z innej beczki :) Staramy się z mężem o rodzeństwo dla naszej Basi, a wychowawczy mam do sierpnia 2013. Jak uda nam się zajść w ciąże będę chciała iść odrazu na L4. W związku z tym mam pytanie, czy mogę odrazu wysłać rezygnację z urlopu wychowawczego i zwolnienie?

A drugie pytanie dotyczy rozliczenia PIT, czy skoro nie uzyskałam żadnego przychodu w 2012 (wychowawczy) czy rozliczając się z mężem będziemy mieli jakiś większy zwrot?
 
Do góry