reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienia L4, sprawy urzędowe..itp.

Myślę że w moim przypadku te 8 (a faktycznie 7) to będzie kwestia dogadania się, balam sie tylko że to kłopot wrócić na etat. Dzięki :)
 
reklama
Dziewczyny czy nie orientujecie się jak to jest z legalnym zatrudnieniem niani do dziecka???
Bo wiem, że jest opcja, że niania ma normalnie opłacane składki jakby się pracowało w legalnej pracy.
 
Dorotar jest taka mozliwosc ze ludzie ktorzy cie zatrudniają robią to legalnie i nie placą za ciebie skladek zusowskich, tylko robi to panstwo. Wiec ich to nic nie kosztuje. Najlepiej jak sie udasz do zusu, wszystko ci dokladnie wytlumaczą. Moja kolezanka w ten sposób "zatrudnia" swoją mamę. Mama i tak siedzi jej z dzieckiem a przynamniej ma zus oplacany, lata pracy lecą a i nie wiem czy pozniej zasilek dla bezrobotnych nie bedzie sie jej nalezal..?

Wiem ze zeby tak zatrudnic nianie oboje rodzice dziecka muszą byc osobami pracujący a niani wyplata nie moze przekroczyc jakiejs tam konkretnej sumy pieniedzy. Chyba chodzilo o najnizsza krajową.
 
PHELANIA to zależy kiedy zus dostaje zwolnienie. Od czasu dostania zwolnienia zus ma miesiąc na wypłacenie Ci pieniążków za zwolnienie.
U mnie to było różnie bo pracodawca leciał w .... ze mną.
 
Phelania, pamiętam, że księgowa zaznaczała na papierach do ZUS kiedy w firmie idą wypłaty i ZUS się stosował do tych dat.
Z innej beczki, idziesz na roczny macierzyński? Szefowie mnie podpytują, czy ja chcę iść.
 
Ha!!! Kota -dopiero sie doczytalam ,jak tylko wprowdadza ta ustawe (a bardzo bym chciala to na bank ide) z dwójka dzieci ...nie wyobrazam sobie nie isc hihihihh;-)...

Dziewczyny mam pytanie jak to jest z tymi PITAMI za zeszly rok dostalyscie juz?rok temu za macierzysnki placil mi pracodawca teraz ZUS do kogo mam sie zgłosic:eek:? aha i czy za wychowanie dziecka tez sa jakies piniazki i rozlicza sie na Picie?
 
PHELANIA jeśli płacił pracodawca dostajesz PIT od niego, jeśli ZUS to od nich. Zarówno pracodawca jak i ZUS mają czas na do końca lutego na to byś otrzymała PITa.
Co do dzieci, tak jest możliwość odliczenia dziecka i wszystko wpisuje się na PIT, są tylko osobne arkusze na odliczenie dziecka.
Ja zawsze daję znajomej by nas rozliczała bo dla mnie to czarna magia.
 
reklama
Nas teściowa przez neta rozliczyła. Jej córka czekała na zwrot podatku 8 dni... w ten sposób, ciekawe kiedy będzie nasz zwrot...?!Ninka odliczona... chyba ponad 1000zł wyszło za Ninkę, Teściowa liczyła ;) Oczywiście internet też rozliczaliśmy i wpadło trochę...
 
Do góry