reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zycie w Niemczech...

Natalia - jesli np ,maz pracuje mowie ci na naszym przypadku to firma jesli oplaca mu ubezpieczenie zdrowotne a inaczej chyba byc nie moze to zglasza go do AOK wtedy jak wy jestescie i sie zameldujecie to maz w AOK zglasza ze jestescie i jestescie zameldowani i oni dopisuja Was do jego ubezpieczenia. Wszyscy dostajecie karte AOK z ktora chodzicie do lekarza. U nas jeszcze jak zapisuje sie do danej przychodni to raz na kwartal placi sie 10 euro ale nie wiem czy wszedzie tak jest?? i bez problemu sie leczycie...

Jeszcze od Magdaleny dowiedzialam sie ze leki na dzieci i wszelkie recepty tu sa za darmo:tak: Jeszcze sie nie przekonalam i obym dlugo nie musiala .. Ale pewnie jak nie wytniemy migdalka to jeszcze u lekarza sie pojawimy;/
 
reklama
He he Kamilka migdałka tez za darmo wycinają my czekalismy tydzien na miejsce w krankenhaus :) i rodzic nie musi płacic jak musi zostac na noc z dzieckiem. A to 300-400 euro to raczej prywatne ubezpieczenie na całą rodzine. Zresztą zalezy ad firmy :) Haftlig dla dziecka zróbcie sobie :)))))):-D:-D:-D:-D
 
2 miesiące temu spotkała mnie i męża tragedia w jednym z warszawskich szpitali - lekarze nie zdecydowali się na cesarkę w 38 tyg mimo kilkukrotnych obfitych krwawień i skurczy (bo nie było rozwarcia mimo że dziecko było ułożone pośladkowo) i mała zmarła kilka godzin po urodzeniu z powodu wykrwawienia i problemów z oddychaniem. Mimo, że rozpoczęliśmy walkę prawną na wielu płaszczyznach chcielibyśmy wyprowadzić się z Polski. Czy macie może jakieś sugestie co do tego od czego zacząć, jeśli chodzi o poszukiwania pracy w Niemczech?

Macie może jakieś sugestie portali z ofertami, dobrze blisko granicy z Polską, choć w sumie nie ma to chyba większego znaczenia.

Dzięki z góry
 
Ostatnia edycja:
Witam was serdecznie
smile.png

Razem z meżem zastanawiamy się czy wyjechać do Niemiec na stałe czy pozostać w Polsce.Może zacznę od poczatku mamy 7 letnią córeczkę, która właśnie zaczęła naukę w klasie pierwszej ja niedawno dostałam papiery potwierdzające pochodzenie Niemieckie. Proszę mi powiedzieć, jak wygląda sytuacja na miejscu,jeżeli zjawię się w Niemczech, jak długo muszę czekać na mieszkanie socjalne?Czy muszę je sama znaleźć?Czy podstawą dostania mieszkania socjalnego jest wcześniejszy meldunek? Jak wygląda sprawa z pracą w Niemczech dla Polaka?Nie znamy języka niemieckiego, . Na początku wiem, że nie będzie łatwo, będziemy musieli skorzystać z pomocy państwa. Proszę o odpowiedź.Sama już sie w tym wszystkim gubie nie wiem od czego zacząć i czy w ogóle wszystko zaczynać? Proszę o jakiekolwiek rady z góry dziękuję i pozdrawiam.
 
" jak długo muszę czekać na mieszkanie socjalne?"

generalnie kazdy sam sobie szuka mieszkania, albo dostajesz wohnberechtigungsschein-uprawnia do zamieszkania w mieszkaniu dofinansowywanym przez panstwo- albo dringlichkeitschein- jesli nie masz mieszkania itp, lub sozialamt oplaca mieszkanie jesli nie masz na to pieniedzy, w kazdym badz razie wizyta w sozialamt- z tlumaczem jesli nie znacie niemieckiego- was nie ominie tam wszystko wam wytlumacza, ale z tego co wiem ot tak z dnia na dzien mieszkania sie nie dostaje

Czy podstawą dostania mieszkania socjalnego jest wcześniejszy meldunek?

generalnie mozesz mieszkac gdzie chcesz na swiecie jesli masz pieniadze mozesz miec mieszkanie lkub jesli sozialamt zapewni ze przejmie koszta twojego mieszkania- czy mieszkanie dostaniesz czy nie decyduje ten ktory wynajac chce, sozialamt ma oczywiscie swoje granice oplacania mieszkan sa inne w roznych miastach moze byc ze np. rodzina 3 osobowa nie moze przekroczyc 500 euro lub 60 metrow kwadratowych- ale to chy<ba od landu zalezne

Jak wygląda sprawa z pracą w Niemczech dla Polaka?- mysle ze nie trzeba tu duzo pisac, bez jezyka niemieckiego niczego dobrego nie znajdziesz odrazu, generalnie bez jezyka to chyba tylko sprzatac mozna, chyba ze dla mezczyzny na budowie itp, czy jest to satysfakcjonujace? kazdy musi wiedziec sam dla siebie
co do tego czy Polak czy nie jesli ma sie odpowiednie wyksztalcenie znajomosci jezyka/jezykow to mozna znalezc tez oczywiscie bardzo dobre prace

jesli chcesz zaczac to napewno od urzedow, wiadomo masz papierek pochodzenia ale tzreba miec mieszkanie zameldowac sie itp bez tego sie nie obedzie, byloby dobrze gdybyscie mieli kogos kto na poczatku wam pomoze w zalatwianiu wszystkiego, napewno- poniewaz masz papierki pochodzenia- dostaniesz kurs integracyjny z kursem jezyka niemieckiego, ale to tez chyb job center daje zezwolenia na te kursy lub sozialamt

pozdrawiam
 
Hej Dziewczyny. Mąż dziś już miesiąc jest w DE i mówi,że spokojnie za 1500 euro nas utrzyma i mieszkanie,które bysmy wynajmowali. Martwi mnie jednak to, o zrobić z dzieckiem podczas wakacji, ferii wtedy gdy my bedziemy musieli isc do pracy. Mieszkalibysmy 30 km od Hamburga w Hollenstedt bo tam maz ma prace,ale jak myslicie lepiej w Hamburgu czy gdzie sie osiedlic, bo w necie mało jest o tym Hollenstedt i nie wiem czy tam miałabym jakas prace.
 
seti21- a w jakim wieku jest Twoje dziecko? szkolnym? gdyz pytasz tylko o wakacje i ferie
niektore szkoly lub tez jugendhäuser maja specjalne- hort- dla dzieci z reguly do godziny 16, w zaleznosci gdzie, niektore rowniez w wakacje i ferie
ja mieszkam w hh i prawde mowiac za 1500 mozna wyzyc ale to takie naprawde minimum, jesli ty rowniez bys pracowala napewno bedzie latwiej, nie wiem w jakiej cenie sa mieszkania w hollenstedt ale tu ceny sa bardzo wysokie
 
Corka ma 7lat, w PL chodzi do 1 klasy. Ja w tej chwili czekam na operacje i boje sie własnie ze w DE bede miala problem ze znaleziem pracy, bo wiadomo na poczatku to pewnie jakas fizyczna bedzie praca, jakies sprzatanie czy cos,a ja własnie fizycznie za duzo nie moge robic. No nie wiem, co mam robic w dalszym ciagu...
 
reklama
to musisz juz dopytac swojego lekarza ile czasu nie bedziesz mogla pracowac, wiadomo zaraz opo operacji nikt cie nie zatrudni, sama nawet pewnie nie dasz rady pracowac
 
Do góry