1. do 7. z 7
    Wdrożona(y) Avatar Gorzata2009
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    2
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0
    Osiągnięcia Młody forumowiczZ pewną  taką nieśmiałościąPierwsza rocznica! Otwieram szampana

Domyślnie Nawracające zakażenie drug moczowych

Witam
    Czy są mamusie których dzieci chorowały lub chorują na zakażenia drug moczowych?
    Moja córcia ma po raz drugi-pierwszym razem byliśmy w sszpitalu-drugie ma teraz po niespełna 2 mc :((bakterie itd-anybiotyki
    teraz czeka nas cystografia-jestem przerazona -możecie coś więcej powiedziec na ten temat?lala ma 2,5 roku-skąd to się bierze
    pozdrawiam

Fan(ka) Avatar Nayaa
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    398
    Dziękuję (Otrzymane)
    385
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    1

Domyślnie Odp: Nawracające zakażenie drug moczowych

Co prawda u mnie dziecko nie choruje (moje małe siedzi w brzuchu) ale wczoraj czytałam kilka for na ten temat bo sama się "użeram" z tym problemem i wiem jakie to cholerstwo jest uciążliwe.
    zobacz sobie Jak się pozbyć e.coli z organizmu? - Reflux moczowy, ZUM, wady - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl
    może ta bakteria się zasiedliła. ja też muszę się wybrać na jakieś porządne badania,bo już leczę się jak mogę a od połowy listopada już czwarty raz mam zawalony pęcherz :/

Banned
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    2
    Dziękuję (Otrzymane)
    39
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Cytat Napisał(a) Gorzata2009 Zobacz post
    Witam
    Czy są mamusie których dzieci chorowały lub chorują na zakażenia drug moczowych?
    Moja córcia ma po raz drugi-pierwszym razem byliśmy w sszpitalu-drugie ma teraz po niespełna 2 mc :((bakterie itd-anybiotyki
    teraz czeka nas cystografia-jestem przerazona -możecie coś więcej powiedziec na ten temat?lala ma 2,5 roku-skąd to się bierze
    pozdrawiam
    przedwczoraj jechalam z kolezanka autobusem i opowiadałą mi o córeczce swojej,że ciagle ma bakterie w moczu.po paru miesiacach wysłali ja na jakies badanie gdzie robi sie zdjecia czy dziecko wycikuje wszystko.Okazało się ze mocz wraca do nerek ztąd czeste zapalenia.Podobno moze byc teraz na lekach ale jak b edzie wieksza to operacja

Wdrożona(y) Avatar Gorzata2009
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    2
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0
    Osiągnięcia Młody forumowiczZ pewną  taką nieśmiałościąPierwsza rocznica! Otwieram szampana

hej
    dzieki dziewczyny-no właśnie lekarz powiedział że ja sie zdarzy raz-to jeszcze jeszcze ale jak więcej to szpital,badania i codalej zobaczymy:((jej moja miała 2 mc temu-teraz znowu:(

Mama Mateuszka i Oleńki Avatar Mamusiasynusia
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    2
    Dziękuję (Otrzymane)
    11
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Moja córcia ciągle miała zakażenie dróg moczowych (swoją drogą miła często podawane antybiotyki) i nasza lekarka powiedziała, aby dawać jej do picia sok z żurawiny i od tej pory albo jej rozrabiam taki sok do picia lub dolewam trochę do herbatki (bo sam jest w sobie kwaśny i problem znikł. Okąd pije ten sok to ani razu nie miała zakażenia.

Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Warto popatrzeć na skład soku który się kupuje - na rynku jest wiele bezwartościowych "soków" które mają mało żurawiny a dużo wody,

Fan(ka) Avatar kasiekz
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    1776
    Dziękuję (Otrzymane)
    1991
    Lubi (Dane)
    90
    Lubi (Otrzymane)
    99
    Osiągnięcia Żywa legenda forumWow, nie jestem sam/aZ pewną  taką nieśmiałościąPierwsza rocznica! Otwieram szampana

u nas było pierwsze zakażenie w wieku 6 mies. a po 2 tyg. od wyleczenia kolejne. Zrobiliśmy usg nerek i pęcherza, z wynikiem pojechaliśmy do nefrologa dziecięcego. Okazało się, że mała ma lekki zastój moczu w lewej nerce. Wada jest na tyle mała, że nie wymaga zabiegu, ponadto z wiekiem (jak zacznie chodzić) może sama zniknąć. Od tamtej pory podaje codziennie 1 łyż. syropu z żurawiny do wody lub herbatki i nie ma żadnych nawrotów:) Teraz idę na usg sprawdzić, czy ta lekka wada zniknęła:)

Zasady pisania postów