reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzamy nowe jedzonko:):)

Ja szczerze mówiąc robię normalne zupy, tylko nie solę. Dodaję wszystko co sama jem ;-), też przyprawy (oprócz soli), zioła. miksuję na końcu. Z wypelniaczy u mnie albo ziemniaki, albo makaron, albo ryż albo kasza (jaglana, gryczana, jęczmienna lub manna). Wywar robię normalnie na skrzydełku, udku, ewentualnie na "kulkach" (takie a la mielone - zmielone mięso, bułka, jajko, cebula - z tego robię kulki i wrzucam na wrzątek) bo drugi demon tez je. Teraz maluchy juz sa naprawdę duże i moga jeść prawie wszystko tylko odpowiednio podane (gotowane, zmiksowane). :happy:
A olej sojowy to mnie zdziwił w tym przepisie. Ja bym jak już dała rzepakowy - tani i lepszy składnikowo... Ale normalnie robię bez i też ok. Teraz się też dodaje pół gotowanego żółtka do miksowania.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja wywar normalnie na udkach lub skrzydelkach robie. Gotuje caly gar zupy dla nas a potem malemu odlewam jego czesc, obieram chudziutkie miesko, dodaje warzywa od gotowania i miksuje. Na koniec dodaje ryz albo drobniutki makaronik i papusiamy. Jak na razie jarzynowa i pomidorowa to jego ulubione :-)
 
Acha czyli moge malemu ugotowac zupke na normalnym wywarze :-) dzieki za pomoc dziewczyny :-D ja dotychczas dawalam same piersi z kurczaka lub indyka razem z warzywami i chcialbym terz troszeczke urozmaicic obiadki;-)Tylko my narazie musimy sie obejsc bez zoltka bo maly jest alergik i nie morze:-(
 
Ja dziś ugotowałam moim maluszkom nowe danie.
Oto przepis: 100g piersi z indyka zmielić
2 łyżki suchego ryżu
2 łyżki pietruszki
żółtko
Wszystko wymieszać, uformować 4 kulki i gotować ok 15-20min. Jedno dziecko zje 2 kulki:-). Bardzo im smakowało:-)
 
A Lilka tylko rosół i rosół ,nie wiem co jej się stało nic innego jej nie smakuje,ale to chyba przejściowe bo wcześniej jada "wszystko".
Oby przeszło bo reszta domowników już na rosół patrzeć nie może:-D,idę na łatwiznę i zawsze gotuje więcej żeby było dla wszystkich:-D
 
Dziewczyny, od kiedy melon i arbuz???:blink:Szukałam w necie,na jednej stronie piszą od 8 , na następnej od 9 a jeszcze na innej wyczytałam ze pod koniec pierwszego roku:szok:.I bądź tu człowieku mądry:-D.Moze któraś z was wie?

Arbuza już dawałam malej skosztować i nic jej nie było ale to tez była bardzo malutka ilość.
 
reklama
a moja mala uwielbia melony:-D, arbuza jeszcze nie probowalam..... jesli chodzi o owoce i warzywa to daje jej praktycznie wszystko i nie patrze od kiedy wolno:sorry2::sorry2::sorry2:

truskawki tez uwielbia!!!
 
Do góry