reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzamy nowe jedzonko:):)

Dzięki jeszcze raz
Dzisiaj zakupiłam znowu kaszkę i podam zobaczymy czy coś się pojawi - jakieś przyszcze, ta jest bez owoców, moze to właśnie one powodowały te pryszczyki. Zobaczymy.
Kasia_z tutaj w Irlandii aż takiego wyboru kaszek niestety nie ma jak w Pl, wogóle wybór w słoiczkach tez jest ubogi.
 
reklama
A u nas wygląda to tak:
5.30 - 6.00 - mleko zagęszczone kleikiem od 150 - 180
herbatka zależy o której się obudzi
10.00 - kaszka ryżowa lub mleczno - ryżowa bądź owsianka na 200 ml
coś do picia
14.00 - obiadek 200g
picie
17.00 deserek ze słoiczka lub danonek z biszkoptem lub jogurt lub banan w zależności od stopnia głodu różnie zjada, po deserku dopaja czasem mlekiem
oczywiście picie
20.00 - mleko 180 - 210ml zagęszczone kaszką

Dostaje w międzyczasie chrupki kukurydziane lub biszkopciki i strasznie dużo pije a najbardziej lubi soczki zagęszczone bobofruty bez marchewki
pozdrawiamy
 
Ostatnia edycja:
A u nas jest tak:
ok. 5ej mleko
ok. 8 - kaszka 150ml
11 - jabłuszko
14 - obiadek - ok 200ml
16 - chrupek i mleczko
19 - mleczko + kaszka 200ml (ostatnio wymieszana z truskawkami)
czasem budzi się jeszcze ok. 3ej

z tym mlekiem to nie wiem ile zjada, ale jest 10 minut "ciągnięcia".
zastanawiam sie jeszcze czy ok. 16ej nie dawać jeszcze jakiegoś owocka.
 
U mnie jest tak :
6 -8 - mleko ok 250
ok 11 obiadek - słoik lub ostatnio robie coś sama do tego soczek z woda ok 150-200ml.
W miedzyczasie chrupaki, cisteczka kawałki owocków jak ja cos jem , ziemniaczka z mojego obiadu itp:-D bardzo duzo pije w dzień ok 500ml soku z woda .
ok 16-17 deserek - kaszka z owocami , deserki jogurtowe ze słoika , twarożki z czyms tam , jogurty z czyms tam , czasem same owoce .. na co mam wene . Popija soczkiem
20 - mleko 300ml i kima.
Mleko na noc daje to z kleikiem ryżowym a rano normalne
 
Kochane Mamusie poradźcie mi co zrobić aby moje bliźniaki jadły obiadek, bo nie chcą jeść ani tych ze słoiczków (próbowaliśmy różne firmy) ani tego co sama ugotuję. Robię przerwę między posiłkami ok 3 godz, a przed obiadem nawet 4 godz i nic to nie daje. Zjedzą ok pół małego słoiczka i więcej nie chcą:-(
 
Moja koleżanka oszukała synka takim sposobem, ze do zupy dodawała pół jabłka i gotowała razem, wtedy ta zupa była słodsza i mały zjadał.
 
A u nas obecnie to wyglada nastepujaco:
7.00 - mleko 200ml
9.00 - sniadanie : kaszka ryzowa z przecierem owocowym, owsianka z jablkami, vitabix na mleku.
13.00 - mleko 200ml
15.00 - obiadem jak ze sloika to 200ml (max) lub jak cos sama ugotuje plus na deser jagurt, serek lub galaretka
18.00 - kolacja przecier owocowy
19.00 - mleko przed snem 200ml

Niestety moj skarb kochany nie lubi nic pic - soczki to NIE - NIE, woda jeszcze jakos przejdzie ale tylko lyczek lub dwa i tyle. Kupilam mu juz 3 rozne kubki i bez zmiany :-( Moze mozecie cos poradzic ??
 
reklama
Dziewczyny a jak to jest z gotowaniem rosolku dla malucha bo znalazlam taki przepis

Składniki:
- marchew 1 duża
- kawałeczek kurczaka ok.100 gr
- ugotowany ryż 1 łyżka
- olej sojowy1 łyżeczka
- por, seler, pietruszka po niewielkim kawałeczku
- natka pietruszki do smaku

Sposób przygotowania:
Ugotować jarzynki wraz z mięsem(poza natką pietruszki), zmiksować całość wraz z wodą z gotowania i ryżem(pod koniec 7 m-ca nie miksujemy ryżu by uczyć dziecko gryzienia), dodajemy olej i drobniutko posiekaną natkę pietruszki.

I zastanawia mnie czy to moze byc np na piersi z kurczaka czy moze na jakims kawalku z koscia? Dalabym piers ale nie wiem czy wtedy wyjdzie z tego rosolek:sorry: Jestem wlasnie na etapie przechodzenia ze sloiczkow na domowe zupki i dopiero sie ucze gotowac dla malucha wiec to pytanie moze sie wam wydac troche dziwne ale moze ktos mi posluzy pomoca? :-D Z gory dzieki;-)
 
Do góry