reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2011

A na chorobowym jak się jest, to nie wliczają tej podwyżki? Czy liczą też podstawę średnią 12 miesięcy wcześniejszych (przed chorobowym)?

Oj właśnie przeczytałam, że w niedzielę w nocy znów zostawiono dzieci w "oknie życia" u sióstr nazaretanek. Tym razem bliźniaki, dwóch chłopców. Smutne to, ale dobrze też, że istnieją takie miejsca i ponoć łatwiejsza jest ta biurokracja adopcyjna.
 
Ostatnia edycja:
reklama
zasiłek chorobowy też jest liczony na podstawie średniej z ostatnich 12 m-cy, chyba że przerwa między zwolnieniami jest krótsza niż 90 dni, to podstawa jest taka sama, jak przy poprzednim zwolnieniu.
 
Hej Witajcie!!! Dzis byłam na wizycie u ginka... Bo boli mnie brzuch od samego poczatku... Z dzidzią wszysko ok. dostałam L4 i teraz siedzie w domu z moja 4 letnia córcia, która za nic nie daje mamie poleżeć a podobno mam leżeć i odpoczywac. Byłam w predszkolu zaniosłam zwolnienie (jestem nauczycielem wychowania predszkolnego) dzieciaczki odrazu sie rzuciły na szyje no ale cóż, pozostaje odpoczywac dla dobra fasolki:) wracając do bólu brzucha gin stwierdził że jak nie ma plamienia i nic niepokojącego to widocznie po cesarce (pierwszy poród) mam zrosty na macicy i dlatego mam takie bóle hmmmmm cóż może ma rację. W pierwszej ciązy tez mnie bolał ale jakieś 2 lub 3 tygodnie a teraz normalnie codziennie. :tak:
:-)No nic musze zmykac dziś mam rosołek na obiadek tak za mną chodził od tygodnia az w końcu nagotowałam heheheh potem z córką na plac zabaw :happy:
 
Ostatnia edycja:
Bosonózka juz jestem paniąca i łada heheeeh a męzo tak z tego wszytskiego nawet po cisnieniomierz poleciał ahhah i teraz cisniemie mi 2 razy dziennie mierzy;-)
Agatatje- ja pierwsze dziecko rodzilam w uk i drugie tez bede;-))) ihihi nic strasznego na temat porodu nie powiem bo ja urodzilam w 4,5 godziny od pierwszego skurczu drugie tez tak chce;-)

a z tym spaniem na plecach to nie wiedzialam i w pierwszej ciazy czasami jak juz mi bok dretwiał to sobie kimalam;-(((

moja królewna własnie stoi na krzesle i mi włosy suszy;-))))) cudenko z niej!!!!!!!!
 
haha Pinka, to jest rozkojarzony mozg kobiety w ciazy;) sto razy przeczytalam, ze jestes w UK, a potem sie pytam o Poznan, ale spox;) a ja urodzilam w 6h wiec teraz chce szybciej i latwiej :D i mam prawo bo moj synek byl ulozony posladkowo to musial przetrzec szlaki dosyc gruntownie ;)

haha, moj maly tez lubil suszyc wlosy jak byl mlodszy:)

agakru, mnie tez pobolewa troche, widocznie taki urok :)
 
A ja własnie wcinam obiadek,mamusia mi zrobiła watrobeczke upieczona na wegielek z cebulka,ziemniaczki i młoda kapusta kiszona.mniammm
 
Yenn - moi znajomi wlaśnie adoptowali Bliźniaki :D Procedura miała się ciągnąć latami, a tu bach - po roku telefon i są maluchy :D Nie mieli nic i przez weekend musieli wszystko kupić na przyjęcie dzieciaków :) To dopiero sprint! na szczęście my mamy 9 miesięcy uff..

Kochane agakru i agtatje - bóle muszą być! Ja każdą wizytę rozpoczynałam od tekstu, że się martwię, bo mnie boli, bo kłuje, bo ciągnie, a lekarz na to - dziwczyno zapomnij o tym, macica musi się rozciągnąć i to trochę boli. Dopóki nie ma plamień, a bóle nie są np. w połączneiu z krzyżowymi - jest git! Ja miałam poronienie w 6 tygodniu i powiem wam, że ten słodki ból, który odczuwam teraz jest cudownym uczuciem w porównaniu z męczarnią jaką przechodziłam w zeszłym roku..
Ale wszystko przed nami Kochane - wyczytałam, że od 16ego tygodnia zaczyna się rozciąganie więzadeł i to dopiero boli!! Więc póki co nie mamy na co narzekać hihihihi ;)

A to, co znalazłam o spaniu na boku:

"Dlaczego w ciąży warto spać na lewym boku?
Niedawno jedna z pań zapytała mnie w mailu, jakie są medyczne przeciwwskazania do spania w ciąży na prawym boku. Ponieważ przeczytała w wielu publikacjach, że w zaawansowanej ciąży powinna spać na lewym boku, czuje się zaniepokojona tym, że nie może zasnąć w tej pozycji.
Powiem tak: w ciąży przebiegającej prawidłowo nie ma medycznych przeciwwskazań do spania na prawym boku. Jednak pozycja na lewym boku jest korzystniejsza z paru powodów. Leżąc na prawym boku lub na plecach można doprowadzić do ucisku żyły głównej dolnej, która biegnie po prawej stronie kręgosłupa, zmniejszając dopływ krwi do serca. Krew zostaje w dolnej części ciała stopy, nogi, miednica). To z kolei zmniejsza rzut serca i ilość krwi dopływającej do narządów (także mózgu i macicy). Może to spowodować omdlenie, a w dalszym etapie także słabsze dotlenienie płodu. Jeśli pojawi się kołatanie serca , mroczki przed oczami czy duszność, wtedy szybka zmiana na lewy bok przywróci prawidłowe funkcjonowanie. Na lewym boku ułatwiona jest też praca nerek, przez co skuteczniejsze jest usuwanie produktów przemiany materii i nadmiaru płynów z organizmu. W związku z przytoczonymi argumentami spanie na lewym boku zaleca się jako profilaktykę hemoroidów oraz obrzęków.

Jeśli z jakiś powodów nie możesz spać na lewym boku, nie oznacza to, że coś złego się stanie. Wiele kobiet nie wie o zalecanej pozycji i wybiera dla siebie najwygodniejszą (czasem nawet na plecach) i nic złego się nie dzieje. Jeśli pozycja jest niekorzystna to zaczynasz się w niej po prostu źle czuć. Poza tym często dzieje się tak, że pomimo że ułożysz się kładąc do snu na lewym boku, kiedy się przebudzisz już jesteś na prawym lub na plecach. I trudno z tym walczyć. Można podpierać się poduszką - wałkiem pod plecy i małą poduszeczką pod brzuch. Między nogi też najlepiej włożyć poduszkę. Wtedy spanie staje się wygodniejsze i można się łatwiej przyzwyczaić do zalecanego boku."
WWW: Dlaczego w ciąży warto spać na lewym boku? | Blog przedPORODEM - blog o ciąży i porodziehttp://www.wykop.pl/
 
brzmi smacznie, nie wiem co do wegielka, ale watrobka ok ;) tez ostatnio mnie nachodzilo na jakies podroby (najchetniej zoladki i serduszka hehehe nie wiem czemu) ale tak jak w Belgii to sprzedawali to w dziale z jedzeniem dla psow, to tutaj w ogole nie widzialam hehe

btw.Gdynia mi sie dobrze kojarzy bo tam tescik robilam :D

malinaa, a ja to sobie marzylam ze drugim razem, to mdlosci nie bedzie nawet haha, a polozna tez mi mowila, ze to dobrze, ze chce mi sie wymiotowac, bo znaczy, ze w ciazy jestem ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Pod koniec ciąży każde spanie jest koszmarem i ciężko sobie znaleźć dobrą pozycję z takim balonem przed sobą, więc spałam jak mi akurat najwygodniej było, niekoniecznie na boku:)
 
Do góry