reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

poleciłabym FEMINATAL N * 60 tabletki - zawiera wszystkie składniki niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka i dobrego samopoczucia mamy. No i może jeszcze ELEVIT PRONATAL - ELEVIT PRONATAL * 100 tabletki Zawiera zwiększoną zawartość żelaza (zapobiegającego niedokrwistości) oraz kwasu foliowego, którego niedobór prowadzi do wad wrodzonych cewy nerwowej (m.in. rozszczep kręgosłupa). Przyjmowanie kwasu foliowego w okresie poprzedzającym zajście w ciążę oraz w jej początkowym okresie zmniejsza częstość występowania u potomstwa wad cewy nerwowej.
 
reklama
ja od początku ciąży brałam Feminatal Metafolin 800, a od 13 tygodnia lekarz kazał mi zmienić na Feminatal 400 z DHA. Dobrze się czułam po tych kapsułkach, wyniki badań miałam w normie no i co ważne, nie są one jakieś super ogromne i łatwo je łykać - nawet na początku, jak ma się odruch wymiotny praktycznie na wszystko.
 
ja też biorę prenatal complex- w pewnym momencie chciałam zmienić, ale wymioty wróciły, więc ja tez szybko wróciłam do tego zestawu:) teraz kupiłam sobie prenatal dha, ale okazało sie , że zawiera same kwasy bez witamin, więc osobno witaminki nadal łykać muszę - trochę drogo wychodzi (jakieś 100zł/m-ąc), więc jak się skończy chyba przerzucę się na feminatal dha - z tego co się orientuję jest to zestaw witamin z kwasami
dodatkowo biorę magnez min 500mg/dziennie - bardzo pomaga na skurcze - również na zespół niespokojnych nóg
i jak bardziej podziębiona jestem łykam coś z żurawiną - albo taką żurawinę jak rodzynki podjadam :)
 
Ja w poprzedniej ciąży brałam Elevit, a teraz gin przepisał mi Prenatal Duo (30 tabl Prenatalu i 30 tabl z kwasami DHA). Zestaw jest dość drogi-bo ok 65zł,ale jeśli moge polecić tu apteki STYLOWE-tam są witaminki o prawie połowę tańsze. Ja płaciłam ostatnio 36zł
 
ja z witamin najlepiej wspominam feminatal 400, wcześniej łykałam też elevit, ale mi w gardle stawał ;)
feminatal ma ok skład, zawiera kwasy DHA, jod no i tę metafolinę, która się łatwiej przyswaja niż kwas foliowy. przyzwoita cena i bardzo dobre tabletki :)
 
persefona -Przeglądając ten watek zobaczyłam Twój suwaczek ,ja zaczynam 5 tydzień i mam takie pytanie czy bierzesz kwas foliowy ? Byłam u lekarza 2 tygodnie temu i ani słowa nie wspomniał.Nie chcę na własną ręke ...teraz mam wizyte w poniedziałek

W pierwszej ciaży żadnych witamin nie tolerowałam więc lekarz kazał je odstawić.
 
Kwas foliowy zaczęłam brać jak tylko zorientowałam się,że jestem w ciąży (a nie byłam jeszcze u lekarza). Brałam Folik 0,4g. Na pewno nie zaszkodzi,bo w poprzedniej ciąży brałam 3 miesiące jeszcze przed zajściem w ciążę. Moja gin pytała się na pierwszej wizycie czy go bioe i potwierdziłam,więc odparła:bardzo dobrze. Teraz jak przepisała mi witaminy,to odstawiłam,bo w nich jest kwas foliwoy,a co za dużo to niezdrowo ;-)
 
reklama
Będąc w ciąży brałam kwas foliowy (brałam od jakiegoś czasu przed ciążą) i magnez (jak zaczęły się skurcze nóg)...tydzień przed porodem pogorszyły mi się nieco wyniki i lekarz kazał mi brać witaminy. Nie pamiętam nazwy ale wiem, że były dosyć drogie...na szczęście kupiłam tylko 1 opakowanie. Po porodzie skończyłam, bo były też dla kobiet karmiących....jeśli wyniki są ok, nie trzeba łykać witamin w kapsułkach, lepiej sobie dostarczać naturalnych :-)
 
Do góry