reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

persefona -Przeglądając ten watek zobaczyłam Twój suwaczek ,ja zaczynam 5 tydzień i mam takie pytanie czy bierzesz kwas foliowy ? Byłam u lekarza 2 tygodnie temu i ani słowa nie wspomniał.Nie chcę na własną ręke ...teraz mam wizyte w poniedziałek

W pierwszej ciaży żadnych witamin nie tolerowałam więc lekarz kazał je odstawić.

Evinka, ja bym zadzwoniła do gina na twoim miejscu i zapytała o łykanie witamin, jeśli nie całego kompleksu witamin typu Feminatal, to chociaż o kwas foliowy. Możesz sobie przecież witaminki kupić bez recepty. Moim zdaniem koniecznie trzeba go łykać - zwłaszcza w pierwszym trymestrze. Może twój lekarz zapomniał po prostu.
 
reklama
mam takie samo zdanie, kwas foliowy jest konieczny. i na pewno nie zaszkodzi, bo nadmiar jest wydalany z organizmu. a moze bardzo pomóc.
ja już przed ciążą kwas foliowy brałam (feminatal, bo lepiej się wchłania), i to sporo. no ale są kobiety, które ciąży nie planują - w ich przypadku ważne jest, żeby łykać go jak tylko się dowiedzą, że są w ciąży.
 
Ja łykałam kwas foliowy na 2 miesiące przed zajściem i później a od pierwszych tygodni brałam też, witaminy dla ciężarnych, nie pamiętam już nazwy.....
 
Ja biorę Folio jest to połączenie kwasu foliowego z jodem. Lekarz mi mówił ze są nowe zalecenia w sprawie stosowania jodu u kobiet w ciąży.
 
Witam.
Moja żona będąc w ciąży zażywała FOLIK. Brała go naprawdę sporo. Nigdy nie stwierdziła zadnych skutków ubocznych, a i nasi chłopcy urodzili sie bez żadnych wad, więc lek spełnił wszystkie oczekiwania. Z tym, że żona zaczęła go zażywać już ze trzy miesiące przez zajściem w ciążę.
Pozdrawiam, a wszystkim przyszłym mamom składam gratulację :)
Sławek
 
A ja mam uczulenie na kwas foliowy i kilku lekarzy pytałam, każdy kazał odstawić, nawet tego z witaminami nie mogę brać, bo zaraz wysypka, znaczny spadek ciśnienia, omdlenia, wymioty i biegunka, masakra jakaś , mam nadzieje ,że dzidzia mimo tego zdrowa będzie, zresztą na razie podobno ok, ale jestem pedagogiem i troszkę panikuję, bo tyle się nasłuchałam na wykładach o wadach spowodowanych niedoborem ,że szok...
A dodam tylko ,że różne zestawy brałam i różne firmy testowałam , bo lekarka stwierdziła,że to może nie kwas tylko jakiś dodatek do tabletek, ale cóż jak to mi lekarz powiedział reakcja uczuleniowa bardziej dzidzi zaszkodzi niż nie branie kwasu ...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam ja kwas foliowy brałam już 1,5 roku przed zajściem w ciąże... i oczywiscie w ciazy do 4 mieisaca...
 
Do góry